Po upływie trzech lat, w czasie których trwały poważne prace modernizacyjne obiektu, 6 września 2013 Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni wznowił swoją działalność. Prace w obiekcie polegały m.in. na montażu aparatury akustycznej i oświetleniowej. Dzięki rozbudowie teatr zyskał nowe możliwości artystyczne, powiększono także znacznie przestrzeń dla widzów.

Teatr Muzyczny w Gdyni, a w nim otwracie Dużej Sceny czyli kolejna realizacja VBW Engineering.
W ubiegły piątek na wielbicieli gdyńskiego teatru przybyłych na premierę musicalu „Chłopi”, czekało już ponad 1000 miejsc. Nowoczesne windy, restauracja oraz komfortowe pomieszczenia użytkowe, wykończenia granitem, to wizerunek całości odbudowanego teatru. Już przed jego rozbudową o komfort powietrzny w teatrze dbały centrale klimatyzacyjne firmy VBW Engineering. Doceniono widocznie ich dotychczasową pracę, ponieważ dołączyły do nich kolejne urządzenia również naszej produkcji. Obecnie cały obiekt klimatyzują 3 dachowe i 14 sekcyjnych central klimatyzacyjnych VBW Engineering, o łącznym wydatku 228 730 m3/h. Doświadczenie firmy, potwierdzone referencjami z innych realizacji w filharmoniach czy operach, salach koncertowych, wzbogaciło się o kolejny ważny obiekt.

Teatr Muzyczny powiększył swoją powierzchnię z 14 000 m2 do 19 000 m2 i nadano mu całkowicie nowy kształt architektoniczny. Duża Scena wcześniej mogła przyjąć 693 widzów, a po rozbudowie - 1082. Mała Scena, której uroczyste otwarcie opisywaliśmy już wcześniej, obecnie może pomieścić 362 widzów, a Scena Kameralna w dalszym ciągu ma 150 miejsc.

Jest nam niezwykle miło, że nasze produkty pozwolą widzom cieszyć się sztuką i komfortowym klimatem, tym bardziej, że ruszył już głośny 38 Gdyński Festiwal Filmowy, wkrótce Ladies Jazz Festival, a Teatr zapowiada w najbliższym czasie wiele znakomitych musicali.


Teatr Muzyczny w GdyniTeatr Muzyczny w GdyniTeatr Muzyczny w GdyniTeatr Muzyczny w GdyniTeatr Muzyczny w GdyniTeatr Muzyczny w Gdyni