Data rozpoczęcia
2014-09-06
Data zakończenia
2014-09-07
Miejsce
Warszawa

Nowy DOM nowe MIESZKANIE 2014
Bez mała 200 wystawców: deweloperów, spółdzielni mieszkaniowych, banków i pośredników kredytowych, Centrum Projektowania i Urządzania Wnętrz. Promocje, premiery, wyjątkowe oferty i rabaty oraz… aktualne oferty wszystkich typów nieruchomości z rynku wtórnego w organizowanym przez Warszawskie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami Centrum Rynku Wtórnego. Bogatej ofercie wystawców towarzyszy szereg wydarzeń pomagających zwiedzającym w podjęciu właściwej decyzji o zakupie nowego lokum, z dziedziny m.in.: prawa, finansów czy podatków. A wszystko to już 6 i 7 września na warszawskim Torwarze - 47. edycja targów mieszkaniowych Nowy DOM Nowe MIESZKANIE.

Wykłady, bezpłatne porady, debaty

Część wystawiennicza będzie uzupełniona programem merytorycznym: wykładami, specjalistycznymi poradami, raportami nt. rynku mieszkaniowego. W trakcie wykładów nie zabraknie dużej porcji wiedzy z zakresu prawa, szczególnej uwadze polecane są zawsze spotkania poświęcone klauzulom niedozwolonym w umowach deweloperskich, usuwaniu negatywnych wpisów w rejestrach bankowych i konsumenckich czy ustawie deweloperskiej. Omawiane są także: bezpieczne kupowanie na rynku wtórnym i pierwotnym oraz rozliczenia podatkowe przy zakupie i sprzedaży nieruchomości. Przede wszystkim jednak nie do przecenienia są spotkania z inspektorem nadzoru budowlanego, na których można poznać techniczne wskazówki pomagające w uniknięciu błędów przy odbiorze mieszkania od dewelopera.

W Strefie Porad na potrzebujących czekać będzie sztab konsultantów. Funkcjonować będą punkty doradcze: porady finansowe, podatki, prawo, zakup mieszkania na rynku wtórnym, wycena nieruchomości, architektura wnętrz i stylizacja. W stoisku Warszawskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami można uzyskać porady prawne i poznać zakres czynności pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, a także zorientować się w bieżącej sytuacji na wtórnym rynku mieszkaniowym.

Niezwykle ciekawie zapowiada się wrześniowa debata targowa, którą poprowadzi Marek Wielgo dziennikarz Gazety Wyborczej, pod hasłem "Czy ceny mieszkań odbiły się już od dna?" W prasie i serwisach internetowych zaczęły się pojawiać doniesienia o drożejących mieszkaniach. Ale czy faktycznie mamy już do czynienia ze zmianą trendu spadkowego cen na wzrostowy? W oparciu, o jakie dane można to stwierdzić? Jakie dane należy wziąć pod uwagę w prognozach dotyczących cen? Czy informacje o nich wpływają na decyzje sprzedających i kupujących nieruchomości?

W dyskusji o cenach, które znów zaczęły wzbudzać emocje, wezmą udział: Katarzyna Kuniewicz, firma doradcza REAS; Jerzy Ptaszyński, System Analiz i Monitorowania Rynku Obrotu Nieruchomościami (AMRON); Dariusz Książak, firma oferująca wyceny nieruchomości Emmerson Evaluation; Krzysztof Oppenheim, agencja w obrocie nieruchomościami Nieruchomości Boża Krówka.
Debata odbedzie się w dniu 6 września (sobota) o godzinie 13.30 w sali konferencyjnej C na warszawskim Torwarze w trakie Targów.


Serdecznie zapraszamy

WSTĘP NA TARGI
6 i 7 września (sobota-niedziela) w godzinach: 10.00-17.00
TORWAR, ul. Łazienkowska 6a

odwiedzający otrzymują: Raport „Mazowieckie Inwestycje Mieszkaniowe – jesień 2014” z obszernym działem prezentującym inwestycje mieszkaniowe realizowane na terenie Warszawy i okolic, dokładne informacje o lokalizacji, cenie, metrażu, terminie zakończenia budowy, kontakt do biura sprzedaży i wizualizację budynku oraz Atlas Inwestycji Mieszkaniowych w Warszawie i okolicach zawierający lokalizacje aktualnej oferty deweloperów - osiedla mieszkaniowe, kamienice, osiedla domów jednorodzinnych - indywidualnych, bliźniaczych i segmentów. Atlas zawiera też mapy wybranych dzielnic Warszawy lub ich części, wyróżnionych ze względu na szybko postępujące procesy urbanizacyjne.


Źródło: ''