Zapraszamy do lektury.

ErP a etykiety energetyczne w pytaniach i odpowiedziach.
26 września 2015 roku weszła w życie Dyrektywa ErP dotycząca etykietowania produktów związanych z energią oraz ekoprojektu. Oprócz tego, że producenci nie będą odtąd dostarczać na rynki UE klasycznych urządzeń techniki grzewczej – w odniesieniu do kotłów gazowych dostępne będą jedynie konstrukcje kondensacyjne, zmienia się coś jeszcze. Dyrektywa ErP dotyczy też oznakowania energetycznego.
Zobacz co wzbudza najwięcej wątpliwości


Fabryka w Livingston w Szkocji, a w niej zwiedzający klienci Mitsubishi Electric.
W dniach 7-9 października 2015r. klienci Mitsubishi Electric mieli okazję odwiedzić szkocką fabrykę, gdzie produkowane są urządzenia klimatyzacyjne i pompy ciepła ME. Jednak na uczestników również czekały inne atrakcje zorganizowane przez producenta.
Obejrzyj pełną relację


Danfoss - aktualizacja programu COMPASS.
Firma Danfoss zaprasza do skorzystania z nowej aplikacji doborowej COMPASS , która została zaktualizowana w październiku br. Bazę produktów uzupełniono o nowe numery katalogowe agregatów skraplających Danfoss oraz konkurencji.
Pobierz program COMPASS


Lindab pomaga kształcić nowe pokolenie inżynierów.
To już przeszło 8 lat kiedy firma Lindab rozpoczęła współpracę z Politechniką Warszawską. Aktywna pomoc do tej pory polega na przekazywaniu wiedzy eksperckiej z branży HVACR. Początki współpracy polegały na umieszczeniu tablicy informacyjnej na uczelni. Jednak już na starcie okazało się, że to zbyt mało.
Poznaj szczegóły wzajemnej współpracy


Znamy już listę wystawców na BUDMA 2016.
Właśnie podsumowano pierwszą listę przyszłorocznych wystawców targów BUDMA 2016. Już wiemy kto weźmie w nich udział w dniach 2-5 luty w Poznaniu. Na liście widnieje już ponad 300 firm, a to nie koniec ! Na listy nadal można się wpisywać, zachęcamy.
Sprawdź listę wystawców

Mitsubishi Electric zaprosiła na wyjazd szkoleniowy 50 projektantów z południowej Polski.
W dniach 23 – 25 października w Ustrzykach Dolnych odbyło się dwudniowe szkolenie zorganizowane przez Mitsubishi Electric (Living Environment Systems). W spotkaniu wzięło udział 50 projektantów z południa Polski – Krakowa, Sanoka, Dębicy, Rzeszowa i okolic.  ykłady przeprowadzone zostały przez przedstawicieli działu techniczno-szkoleniowego Mitsubishi Electric i poświęcone były urządzeniom i rozwiązaniom oferowanym przez Mitsubishi Electric. Dotyczyły przede wszystkim urządzeń i rozwiązań serii City Multi, w której skład wchodzą duże, wysoce wydajne, przeznaczone do wymagających budynków systemy VRF. Znaczną część szkolenia poświęcono najnowszemu i unikalnemu na skalę światową rozwiązaniu Hybrid VRF – pierwszemu na świecie dwururowemu systemowi do równoczesnego chłodzenia i grzania z odzyskiem ciepła.


Teraz to już tylko 4 dni do zamknięcia ankiety.
W związku z organizacją przez Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych w dniach 6-7 października 2016r. Warsztatów pracy projektanta i rzeczoznawcy instalacji i sieci sanitarnych jeszcze przez tydzień otwarta będzie ankieta do której wypełnienia gorąco Państwa zachęcamy.
Wypełnij ankietę


Już jest! Mobilne sterowanie rekuperatorem HRU-MinistAir-W-450.
Firma Alnor wprowadza mobilne sterowanie rekuperatorem HRU-MinistAir-W-450.
Czytaj wiecej lub pobierz kartę produktu


V Warsztaty Dobra Praktyka Eksploatacyjna Amoniakalnych Instalacji Chłodniczych - zobacz co działo się w tym roku.
Właśnie dobiegły V Warsztaty zorganizowane przez Kujawsko – Pomorskie Centrum Szkoleń i Certyfikacji w Bydgoszczy. Spotkanie odbyło się w Hotelu Rubbens&Monet w Łysomicach k. Torunia. Można było w nim uczestniczyć w dniach 22-23 października br.
Sprawdź co działo się w tym roku!


Danfoss Link ™ - nowe możliwości związane z ogrzewaniem.
Masz ten sam problem, że w każdym pomieszczeniu masz inną temperaturę? Już teraz dostosuj temperaturę w różnych pomieszczeniach i oszczędzaj nawet do 30% na rachunkach za ogrzewanie. Danfoss Link ™ App - prosta, elegancka i intuicyjna!
Poznaj nowe możliwości związane z ogrzewaniem


Uwaga! Chemours ogłasza podwyżkę cen gazów fluorowanych HFC przeznaczonych na rynek europejski.
1 stycznia 2015 weszła w życie tzw. Ustawa F-gazowa. Kontyngenty na wprowadzanie gazów fluorowanych HFC do obrotu zostaną zmniejszone w 2016 r. o 7 procent.
Zapoznaj się z pełnym raportem


Zmiana lokalizacji oddziału AVICOLD w Krakowie.
Uprzejmie informujemy, iż od dnia 29 października 2015 oddział firmy AVICOLD w Krakowie mieści się przy ul. Fredry 8. Nowy telefon kontaktowy +48 506 994 441+48 506 994 441. Zapraszamy!

Rozpoczęcie współpracy na linii LG i LOKRING.
Inżynierowie serwisowi z sektoLG_lokringra chłodniczego ze wszystkich koreańskich centrów serwisowych stosują technologię LOKRING. Od czerwca 2014, po ukończeniu wszystkich próbnych testów centra serwisowe LGE w Korei zaczęły stosować złączki LOKRING w swoich dziedzinach serwisowych. Na początek, 25 inżynierów serwisowych zostało zaopatrzonych w kompletne wyposażenie serwisowe w 2014 roku. Dzisiaj, ponad 500 inżynierów serwisowych LGE używa ręcznych narzędzi montażowych i ponad 35,000 złączek LOKRING typu 00 zostało dotychczas zainstalowane. W sumie zastosowano 13 rożnych rozmiarów LOKRINGA od 2015 roku. Inżynierowie najpierw uczyli się, jak poprawnie stosować złączki i narzędzia w centrach szkoleniowych LGE. Następnie rozpoczęli ich efektywne stosowanie w obszarze serwisowym. Gratulujemy!


Promocje, które przykuły naszą uwagę:

Tylko do 15 listopada zgarnij ocieplaną zimową kurtkę za 1 zł!

Czy masz już limitowaną edycję akcesoriów Aspen XTRA?

Haier w super cenie! Sprawdź listę produktów.