Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi wydarzeniami ubiegłego tygodnia w branży HVACR.

E-lekcje w programie partnerskim Danfoss.
w programie partnerskim Danfoss Elite, dedykowanego instalatorom i osobom związanym z branżą sanitarną, pojawiły się nowe e-lekcje. Przedstawiają one zalety termostatu DEVIreg™ Touch dla użytkowników końcowych oraz różne rodzaje ciśnienia, występujące w instalacji.E-lekcje to moduły online, które zawierają informacje na temat rozwiązań grzewczych Danfoss oraz DEVI, przedstawiają zasady ich działania oraz korzyści wynikające z użytkowania produktów, co jest szczególnie ważną kwestią dla instalatora podczas rozmów z potencjalnymi klientami.
Zobacz dostępne e-lekcje.


Podsumowanie I półrocza realizacji KLIMOR.
Firma KLIMOR zakończyła właśnie pierwsze półrocze 2015 swoich realizacji, podczas których mogła zaoferować swoim klientom oraz partnerom handlowym różnorodne rozwiązania systemów HVACR. Podczas tych realizacji KLIMOR dostarczył nie tylko centrale standardowe i centrale w wykonaniu specjalistycznym: higieniczne, basenowe, ale także szafy klimatyzacji higienicznej oraz stropy laminarne i nawiewniki z filtrami absolutnymi.
Zobacz realizacje.


Laureaci 5. edycji Akademii Danfoss.
Znamy już zwycięzców 5. edycji Akademii Danfoss.W województwie mazowieckim 5 000 zł stypendium, gwarantowane płatne praktyki w firmie Danfoss Poland i roczną opiekę mentorską otrzymują: Olga Ciechańska, studentka Politechniki Warszawskiej, kierunek Zarządzanie i Inżynieria Produkcji oraz Piotr Łukasik, student Szkoły Głównej Handlowej, kierunek Zarządzanie w transporcie i logistyce oraz Politechniki Warszawskiej na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji; w województwie pomorskim zwyciężczynią została Olga Górna, studentka Politechniki Gdańskiej, wydział Mechanika i Budowa Maszyn.„Podjęliśmy jednak decyzję i jestem głęboko przekonany, że tegoroczni zwycięzcy wniosą wiele dobrego do naszej firmy, a zarazem przygoda z Danfoss okaże się dla nich najlepszym startem w życie zawodowe i być może przekształci się w długoterminową współpracę” –  dodaje Łukasz Chrzanowski.Teraz przed finalistami kolejne wyzwanie –  rozpoczęcie praktyk. Od lipca br. laureaci zaczną zdobywać swoje pierwsze doświadczenia zawodowe w Danfoss Poland – Olga Ciechańska będzie wspierała dział Technologii Produkcji, Piotr Łukasik dział Jakości, natomiast Olga Górna dział Inżynieryjny.


Zmiany w Prosumencie.
Konsorcjum projektu „Krajowy Plan Rozwoju Domowych Instalacji do Wytwarzania  Ciepła z OZE do 2030 roku” obejmujące 14 firm i organizacji z uznaniem przyjmuje zmiany w programie priorytetowym Prosument, zatwierdzone przez  Radę Nadzorczą Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W szczególności  modyfikacje wskazujące na możliwość  dofinansowania zakupu i montażu małych instalacji lub mikroinstalacji odnawialnych źródeł do produkcji ciepła z OZE.
Czytaj całość o zmianach w Prosumencie.


Nowość w ofercie Refsystem-klimatyzatory kanałowe o niskim sprężu w wersji SLIM.
Różnorodne sposoby montażu (jednostka wewnętrzna może być zamontowana zarówno z kanałem powietrza powrotnego jak i bez niego) oraz dowolne podłączenie kanałów dystrybucyjnych znacznie ułatwiają instalację urządzenia. Duct Slim to klimatyzator kanałowy o wąskim profilu o wysokości 185 m, co pozwala na nieznaczne obniżenie sufitu. Ten model klimatyzatora ma wbudowaną pompkę skroplin o wysokości podnoszenia do 600 mm oraz wiele innych funkcji poprawiających komfort użytkowania.
Klimatyzatory kanałowe DUCT wersji Slim.


Deluxe Sirius D12CM bestsellerem od LG.
Sprawdź jak na tle innych urządzeń pokojowych wypada klimatyzator LG Deluxe Sirius D12CM.


Nowość-promieniowy wentylator kanałowy DRBI z silnikiem EC.
Harmann, chcąc spełnić rosnące oczekiwania swoich klientów, wprowadziła do swojej oferty energooszczędny promieniowy wentylator kanałowy DRBI EC, który wzbogacił całą gamę wentylatorów z silnikami EC. Nowe wentylatory dedykowane są do montażu w kanałach o przekroju prostokątnym DRB EC oraz wersja z izolowana obudową DRBI EC.
Zobacz czym różnią się od pozostałych wentylatorów.

 

 

Promocje, które zwróciły naszą uwagę:

Lipiec z klimatyzatorami LG!

DABROwent dostarczy Ci zamówiony asortyment i wodę w prezencie.

Specjalna wakacyjna cena na FUJITSU Split z serii LM.


Lindab rozdaje pakiety promocyjne!

Klimatyzator Haier Brezza AS24NS3HRA/1U24GS1ERA już za 5 900zł!W ubiegłym tygodniu dodano ogłoszenia:

Monter / serwisant instalacji wentylacji i klimatyzacji
Specjalista ds ofert i zamówień
Monter wentylacji CLIMAVER/ALP
Technik serwisu urządzeń chłodniczych

Asystent projektanta specjalność sanitarna
Monter wentylacji
Kierownik oddziału Kraków
Doradca techniczno - handlowy 
Samodzielny Serwisant Klimatyzacji
Pomocnik Serwisanta