Zachęcamy i zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem ubiegłego tygodnia. Sprawdź co słychać w naszej branży!

Mamy już STREFĘ MAREK!
Ubiegły tydzień był dla nas bardzo ważny, ponieważ po wielu testach uruchomiliśmy strefę marek. Można w niej znaleźć największych producentów, najaktywniejszych dystrybutorów i innych. Baza będzie nieustannie powiększana o nowe marki. Do tej pory są z nami Mitsubishi Electric, VTS, Flowair oraz Smay. Za moment dołączą do nas Harmann oraz Flakt Bovent. A już niebawem kolejne funkcjonalności na naszej stronie!
Zobacz strefę marek

 

Ruszył konkurs dla studentów architektury
Rozpoczęła się druga edycja ogólnopolskiego konkursu dla studentów architektury, którego organizatorem są Międzynarodowe Targi Poznańskie, a partnerem merytorycznym Izba Architektów RP. Młodzi adepci architektury zmierzą się z wyzwaniem polegającym na przygotowaniu odręcznego rysunku prezentującego wpływ wybranych technologii i materiałów na jakość, wygląd i charakter architektury. Innowacją jest wprowadzenie możliwości użycia nie więcej niż trzech kolorów. Konkurs trwa od 20 listopada 2015 do 15 stycznia 2016 roku.
Poznaj szczegóły konkursu

 

Pojawił się u nas folder jednostrefowych kanałów oddymiających SDS SMAY.
Firma SMAY wprowadziła do oferty jednostrefowe kanały oddymiające typu SDS stosowane w systemach kontroli rozprzestrzeniania dymu i ciepła o odporności ogniowej E 120 (h )S1500single PN-EN 13501-4+A1:2010P.U nas można zapoznać się również z ulotką.
Pobierz ulotkę

 

Pompy ciepła Aquarea High Performance w domu pasywnym H3 Grande.
H3 Grande to projekt domu jednorodzinnego o powierzchni użytkowej 175 m2. Obejmuje on parter, składający się 4 pomieszczeń, oraz antresolę, która może zostać zaaranżowana na dwa dodatkowe pokoje z łazienką. Budynek ma prostą bryłę i jest zwieńczony dwuspadowym dachem. Projekt został zrealizowany już w Łodzi, Szczecinie, Stargardzie i Gorzowie, a także w trzech miejscowościach w Szwecji. Wybrana pompa Panasonic Aquarea High Performance typu split (KIT-WC05C3E5) o wydajności nominalnej 5 kW wchodzi w skład linii stworzonej specjalnie z myślą o domach energooszczędnych. Charakteryzuje się wysokim współczynnikiem COP o wartości 4,63 (przy temperaturze powietrza 7°C i wody grzewczej 35°C) i klasą energetyczną A++. Oprócz samej pompy w budynku zainstalowano 300-litrowy zbiornik ciepłej wody użytkowej, a także wydajny klimakonwektor Aquarea Air (PAW-AAIR-700), zapewniający nawet o 32 proc. wyższą wydajności grzewczą od standardowych grzejników.

 

GRUNT TO BUNT pełną parą!
Kolejna duża kampania reklamowa Flowair prawie na półmetku, a jeszcze wiele przed nami. Jeśli nie zapoznaliście się ze szczegółami zachęcamy do pobrania ulotki promocyjnej. Przypominamy, że kampania promocyjna dotyczy całej linii Basic z oferty Flowair.
Pobierz ulotkę GRUNT TO BUNT

 

Eksperci z Klimaoprema radzą: Wentylacja kuchni - co trzeba wiedzieć.
Proces projektowania systemu wentylacyjnego w kuchniach zbiorowego żywienia jest poważnym wyzwaniem. Problemy do pokonania do bardzo duże zyski ciepła i wilgoci, emisja tłuszczu, dymu, zapachów i zanieczyszczeń, duża koncentracja urządzeń kuchennych, duża ilość osób, niewielka wysokość pomieszczeń kuchni. Prawidłowo wyznaczone ilości powietrza wentylacyjnego w kuchni to kilkadziesiąt wymian powietrza na godzinę. Duże ilości powietrza powodują problemy związane z generowanym hałasem, przeciągami i prędkościami powietrza nawiewanego i wyciąganego w strefie przebywania ludzi.
Zobacz co trzeba wiedzieć o wentylacji kuchni profesjonalnej

 

VENTIA przeprowadziła Seminaria szkoleniowe dla projektantów i firm instalacyjnych.
W drugiej połowie listopada firma VENTIA - przedstawiciel na Polskę marek KOMFOVENT, STAVOKLIMA i HAVACO - przeprowadziła cykl Seminariów Technicznych przeznaczonych dla projektantów oraz firm instalacyjnych branży HVAC.
Czytaj całą relację

 

Zagadnienia dotyczące rozwiązań stosowanych w obiektach o najwyższej efektywności energetycznej podczas BUDMA 2016.
Podczas VII Forum Budownictwa Energooszczędnego i Pasywnego wymienimy doświadczenia i wiedzę m.in. na temat termomodernizacji starego budownictwa (prof. arch. Ernst Heiduk), wsparcia dla projektów kompleksowej termomodernizacji w ramach programu RYŚ (NFOŚiGW); pasywności jako głównego kryterium rewitalizacji budownictwa (prof. arch. Ludwig Rongen), ekologicznego budownictwa drewnianego w standardzie pasywnym (arch. mgr inż. Dorota i Marcin Zawada), rozwoju budownictwa pasywnego w Polsce i na świecie (prof. dr Wolfgang Feist).
Zobacz pełen program targów

 

Program obliczeniowy ArmWin firmy Armacell.
Kwestia dobrania odpowiedniej otuliny dla instalacji, jest tematem, który z pozoru może wydawać się mało istotny. Szczególnie w momencie, gdy na głowie jest mnóstwo innych, ważniejszych problemów związanych z budową domu. Jednak należy pamiętać, że to właśnie prawidłowo dobrana izolacja jest gwarancją niższych kosztów eksploatacji budynków. Oczywiście bardzo często niewłaściwy dobór izolacji nie wynika ze złej woli wykonawcy, ale ze zwykłej niewiedzy lub pomyłki w obliczeniach. W takich przypadkach z pomocą może przyjść nam program stworzony przez firmę Armacell – ArmWin  Jest to uniwersalne i darmowe narzędzie, pozwalające usprawnić obliczenia związane z doborem otuliny. Oprogramowanie ArmWin  pozwoli nam szybko wyznaczyć takie parametry jak: minimalna grubość izolacji, temperatura powierzchni zewnętrznej, wymagany współczynnik przenikania ciepła czy wiele innych kluczowych elementów stanowiących podstawę do prawidłowego wyboru otuliny, która zapewni optymalne działanie instalacji.
Przetestuj ArmWin

 

 

 

 

Aktualne promocje:

 

Instalatorze kupuj pompy Aquarea i odbierz 48'' telewizor Panasonic 4K za stówkę!

Wielka Jesienna Promocja KIMO!

Specjala oferta na zbiorniki C.W.U. o pojemności 290 litrów.

Zgarnij odzież roboczą za 1zł! Nowa promocja ME.