Zapraszamy do zapoznania się ze skrótem najważniejszych wiadomości z branży HVACR ubiegłego tygodnia.

Zmiana standardów branży klimatyzacyjnej?
Podczas forum Samsung AC Forum 2015, które odbywały się w Korei, firma Samsung Electronics podała do wiadomości publicznej, że wprowadza na rynek nowe urządzenia: Alll Way Cassette, DVM Module Chiller, nowej wersji DVM S 30HP oraz nowego systemu klimatyzacji typu VRF z wydmuchem bocznym DVM S Eco 14HP. Jaki to ma wpływ na branżę klimatyzacyjną?
Sprawdź jakie rozwiązania proponuje Samsung

 

Najlepsi handlowcy Fuji Electric oraz Iglotech z wizytą w Monachium.
Wyjazd do Monachium zorganizowany został jako nagroda za osiągnięcia oraz najlepsze wyniki sprzedażowe konkursu Fuji Electric oraz Iglotech dla najlepszych handlowców i Klientów. Podczas wyjazdu nie brakowało emisji - uczestnicy wzięli udział w meczu piłki nożnej między FC Bayern Munchen 4 – 0 VtB Stuttgart.
Zobacz jak się bawili najlepsi handlowcy

 

Podsumowanie trendów rynku budowlanego i instalacyjno-grzewczego w III kwartale 2015 r.
Trzeci kwartał 2015 roku w branży instalacyjno-grzewczej był generalnie dobry. Według ocen praktycznie wszystkich respondentów, których pytano o opinię na temat rozwoju tego rynku, nastąpiły wzrosty, oceniane jak zwykle na różnym poziomie, ale panował ogólny optymizm, podobnie jak ogólnej sytuacji gospodarczej w Kraju. Na bardzo dobre wyniki branży w III kwartale 2015 roku należy jednak patrzeć  przez pryzmat wprowadzania w życie rozporządzeń dotyczących dyrektywy ErP.
Czytaj cały raport

 

Nowy design grzejników od Purmo.
Wybierając grzejniki do tzw. pierwszej strefy ciepła pamiętajmy, że jest to przestrzeń najbardziej narażona na utratę temperatury. Ponadto przedpokój jest wizytówką mieszkania, a więc sprzęty, które się w nim znajdą powinny łączyć praktyczne funkcje z wyjątkowym designem. Purmo proponuje trzy modele grzejników Delta. Delta Column Bench oraz Delta Column Bench V nie tylko ogrzewają, ale też zastępują meble, ponieważ zaprojektowane zostały w kształcie ławeczek do siedzenia. Delta Twin M. ze względu na swój kolumnowy kształt doskonale sprawdza się w ograniczonych metrażem przestrzeniach – nie tylko w przedpokoju, ale też często w kuchni. Wyróżnia go piękna estetyka wykonania, a także element praktyczny jakim jest uchwyt do wieszania np. przemoczonych ubrań wierzchnich.

 

Nagrzewnica wodna - jaka najlepsza?
Obiekty wielkokubaturowe niosą z sobą problem ogrzania ich w szybki i tani sposób. Najpopularniejszą metodą utrzymania odpowiedniej temperatury w takich przestrzeniach jest zastosowanie nagrzewnic powietrza. Najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest użycie nagrzewnic wodnych, gdyż elektryczna są niezwykle energochłonne.
Zapoznaj się z wyróżnionymi nagrzewnicami

 

Ruszyła nowa strona internetowa Alfaco Polska Sp. z o.o.
www.alfaco.pl powstała w trzech wersjach językowych (PL,EN,RU) pełni funkcję informacyjną i wizerunkową. Oparta jest na rozbudowanym systemie zarządzania treścią pozwalającym na dowolne modelowanie jej struktury. Zmiany mają nadać witrynie bardziej nowoczesny charakter, a także lepiej eksponować ofertę produktową.
Kliknij i przetestuj nową stronę Alfaco

 

Już 9 grudnia miesięcznik Chłodnictwo&Klimatyzacja zaprasza na konferencję.
Za ponad 2 tygodnie odbędzie się XIV Konferencja Chłodnictwa i Klimatyzacji w Polsce – NOWE TRENDY ROZWOJU. Wykłady i prelekcje ekspertów odbędą się w dwóch równoległych salach, w 3 panelach tematycznych: Instalacje/serwis, projektowanie systemów ppoż oraz projektowanie systemów klimatyzacji w DATA CENTER. Do 7 grudnia można jeszcze zgłosić swój udział na adres b.dziawgo@chlodnictwoiklimatyzacja.pl lub pod numerem tel. 22 53 53 22922 53 53 229 . Przypominamy, że udział w konferencji jest odpłatny.
Poznaj program konferencji i szczegóły

 

BUDMA 2016 już w lutym!
Targi BUDMA będą areną   zmagań o najwyższe laury. W szranki staną młodzi dekarze, którzy powalczą nie tylko o tytuł Mistrza Polski, ale również o udział w Mistrzostwach Świata, które odbędą się w Warszawie w przyszłym roku. Kolejnym konkursem, w którym wyłoniony zostanie Mistrz Polski 2016, będą III Mistrzostwa Polski Montażu wykładzin, organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Posadzkarzy. Z kolei ze strony Polskiego Zrzeszenia Płytkarzy będziemy mogli liczyć na pokazy nowych technik montażu okładzin ceramicznych. W programie targów zaplanowano również szereg merytorycznych spotkań, a wśród nich szczególną uwagę warto zwrócić na m.in. VII Forum Budownictwa Energooszczędnego i Pasywnego czy również Dni Inżyniera Budownictwa. Pełen program targów BUDMA już wkrótce dostępny będzie na stronie Budma

Aktualne promocje, które zwróciły naszą uwagę:


Otwórz drzwi TECHNOLOGII z Nobilaton!

Elektronika S.A. organizuje mikołajki dla Instalatorów!

Promocje na koniec roku od Fluke.