Data rozpoczęcia
2014-09-18
Data zakończenia
2014-09-19
Miejsce
Kraków

4INSULATION
Europejscy liderzy izolacji po raz pierwszy w Polsce

Na to wyjątkowe wydarzenie czekała cała branża. Już jesienią w Krakowie zostaną zaprezentowane najnowocześniejsze światowe trendy związane z izolacjami przemysłowymi. 18 i 19 września w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków odbędą się Międzynarodowe Targi Izolacji Przemysłowych 4INSULATION, dedykowane profesjonalistom z branży izolacji, firm przemysłu energetycznego, chemicznego i petrochemicznego, dystrybutorom, konstruktorom, konserwatorom instalacji oraz osobom kształcących się w zawodzie. Targi będą połączone z Konferencją Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Wykonawców Izolacji Przemysłowych FESI, 11. Mistrzostwami Europy Monterów Izolacji Przemysłowych oraz z Konferencją HEAT not LOST.

Kraków integruje branżę izolacji

Organizowane Targi 4INSULATION są pierwszą w Polsce platformą spotkań producentów i wykonawców izolacji przemysłowych. Powstały z myślą o rozwoju branży i zadaniach stawianych przed Polską w ramach europejskiej polityki energetycznej. W ostatnich latach tylko w samych Niemczech i Holandii wybudowano kilkanaście elektrowni na węgiel brunatny i kamienny. Na wszystkich tych budowach pracowały polskie firmy, montując izolacje przemysłowe. Teraz nadszedł czas na inwestycje w naszym kraju. Rozpoczęto już budowę kilku bloków energetycznych, na których prace związane z izolacjami będą w większości wykonywane w drugiej połowie tej dekady.

- Wychodząc na przeciw wyzwaniom, które czekają nas w najbliższych latach, postanowiliśmy stworzyć w Krakowie taką przestrzeń wymiany myśli i doświadczeń, która będzie służyła poznaniu najnowocześniejszych światowych trendów w branży związanej z izolacjami przemysłowymi materiałów oraz nawiązywaniu kontaktów biznesowych z udziałem polskich i zagranicznych firm – mówi Paweł Grajewski, wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Wykonawców Izolacji Przemysłowych, partnera wiodącego 4INSULATION.

Europejskie stowarzyszenia stawiają na Kraków

Każdego roku Federacja FESI spotyka się na obradach w najbardziej reprezentatywnym mieście dla danego kraju członkowskiego. W Polsce wybór padł na stolicę Małopolski.

Podczas plenarnych obrad FESI zostaną poruszone tematy związane z izolacjami termicznymi, akustycznymi oraz problematyką szkoleń i rekrutacji. Na wspólnym posiedzeniu będą rozpatrywane kluczowe kwestie dotyczące kierunku działań FESI na najbliższe miesiące.

Polak Mistrzem Europy?

Do rywalizacji w 11. edycji Mistrzostw Europy Monterów Izolacji Przemysłowych (FESI Apprentice Championship) przystąpi 14-stu młodych adeptów sztuki montażu izolacji przemysłowych, nieustannie podnoszących swoje kwalifikacje. Zawodników wytypowano z europejskich stowarzyszeń należących do FESI, w tym również z Polskiego Stowarzyszenia Wykonawców Izolacji Przemysłowych. Przez dwa dni będzie można śledzić zmagania monterów, a 19. września poznamy nowego Mistrza Europy.

Efektywność energetyczna przede wszystkim

Równolegle do Targów odbędzie się Konferencja HEAT not LOST, organizowana przez wortal energetyczny Nowa Energia. Tematem przewodnim będzie podniesienie efektywności energetycznej dzięki izolacjom przemysłowym oraz białe certyfikaty. Tematyka Konferencji wpisuje się w program Unii Europejskiej „Europa 2020” dążący m.in. do ograniczenia emisji C02 i zużycia paliw. Skierowana jest do wykonawców izolacji przemysłowych, przedstawicieli przemysłu energetycznego i chemicznego, biura projektowe, audytorów energetycznych oraz dostawców technologii do wykonawstwa izolacji termicznych.