Z jednej strony tradycja, doświadczenie i niezmienny od lat szacunek do Klienta, a z drugiej nowoczesne rozwiązania i oferta podążająca za zmieniającymi się trendami. Tak w jednym zdaniu można opisać firmę Iglotech działającą na rynku od 1993 roku.

Przez 25 lat swojej działalności firma stała się jednym z największych i najbardziej rozpoznawalnych przedsiębiorstw na rynku. W tym czasie udało się zbudować pozycję lidera branży HVAC&R i zostać wyłącznym dystrybutorem takich marek, jak Fuji Electric czy Lunos. W pigułce Iglotech to 13 oddziałów w całej Polsce, świetnie zorganizowana logistyka, tysiące zrealizowanych projektów, własne marki produktowe oraz szeroki zakres produktów.

Firma powstała w latach 90. ubiegłego wieku, wtedy kiedy rodziło się zapotrzebowanie na nowe produkty i usługi. Znajomość branży i jej specyfiki zdecydowały, że Leszek Bystrzycki i Rafał Ostrowski postanowili zająć się chłodnictwem i uruchomili hurtownię z zakresu urządzeń chłodniczych i automatyki. Nieustannie rosnący popyt zaowocował powiększającą się siecią dystrybucji oraz poszerzeniem oferty o urządzenia wentylacyjne oraz o elektrotechnikę.

Iglotech stale dążył do tego, by sprzedawać produkty, których byłby generalnym dystrybutorem lub własne, których jakość byłaby potwierdzona, a pochodzenie nie budziłoby wątpliwości. W związku z tym oferta produktowa firmy to aż siedem marek własnych i gama produktów sprawdzonych i znanych producentów. Ogromne znaczenie odgrywa także własna stacja przetaczania czynników chłodniczych, dzięki czemu zwiększyła się dostępność dystrybuowanych produktów.

Konsekwentna polityka powodowała, że firma rosła w siłę, ciągle doskonaląc swoje struktury i zwiększając ilość zatrudnionych osób. Obecnie Iglotech zatrudnia ponad 110 osób, posiada rozbudowaną sieć dystrybucji oraz sprawnie zorganizowaną logistykę. Niezawodną pracę zapewnia system komputerowy ERP oraz uruchomiony niedawno CRM do sprawnego zarządzania relacjami z Klientem.

W tym roku mija 25 lat od powstania firmy. Te ćwierć wieku minęło pod znakiem poszerzania asortymentu, zbieranie doświadczeń, rozbudowy struktury firmy i przede wszystkim ciężkiej pracy, by znaleźć się na takim etapie. Iglotech ceniony jest przez Klientów, zdobywa wyróżnienia w różnych dziedzinach, przewodzi branży HVAC&R. Na sukces firmy składa się jednak nie tylko spójna polityka, ale przede wszystkim zaangażowanie i lojalność pracowników, którzy swoją wiedzą i kompetencjami wspierają wszystkie działania firmy.

Profesjonalizm świadczonych usług został potwierdzony certyfikatami ISO 9001 oraz ISO 14001. Dodatkowym wyróżnieniem dla firmy było otrzymanie w tym roku nagrody biznesowej Delta 2018 w kategorii firm działających ponad 20 lat. Nagroda ta przyznawana jest najbardziej skutecznym biznesowo firmom, wyróżniającym się na tle branży najwyższą dynamika wzrostu sprzedaży. Nagroda Delta dla firmy Iglotech to dowód na sukcesywny rozwój i potwierdzenie, że zmiany, które wprowadzamy są uzasadnione i przyczyniają się zwiększenie konkurencyjności firmy w branży.

Z okazji Jubileuszu, Iglotech serdecznie dziękuje wszystkim swoim Klientom za dotychczasową współpracę i zaprasza do skorzystania ze specjalnie przygotowanych na ten czas promocji. Z okazji 25 lecia uruchomiony został także program lojalnościowy Klub Iglotech Nagrody z Klimatem, w którym premiowane są zakupy dokonane w punktach handlowych Iglotech. Program dla partnerów biznesowych to jasne, przejrzyste zasady, szybkie nagradzanie, atrakcyjny katalog nagród i coś wyjątkowego czyli STREFA MARZEŃ. Nagrody są wyjątkowe i niepowtarzane, a na uczestników programu czekają dodatkowe, wyjątkowe promocje i akcje specjalne.

 

Dowiedz się więcej