281
278
280
226
Strefa ekspertów HVACR

Kocioł KMG-1 ustawienie podajnika i nawiewu.

Witaj Magdo,
miło podzielić się doświadczeniami:
ustawienia sam dobieram:
do tej pory miałem:
czas pracy podajnika 30 sek.
czas przerwy: 1min 20 sek
nadmuch: 3 w skali 10
wczoraj zmieniłem na :
praca 1 min 20 sek
przerwa 2 min 20 sek
i zdecydowanie zwiększenie nadmuchu do 9 (podobno mały nadmuch = więcej sadzy)
Dziś dzownię do producenta z zapytaniem o problem sadzy i ustawienia - dam Ci znać co usłyszałem.
Moje dodatkowe uwagi:
opał dopala się doskonale ale myślę że płomień jest zbyt daleko od popielnika co jest równowazne z tym że żar zajmuje okołó 3/4 rusztu (część paleniska z otworami nadmuchowymi), na pozostałej jest popiół. Myślę, że gdyby żar zajmował całą powierazchnię rusztu - byłoby lepiej.
Spalanie:
przy obecnej pogodzie:
piec KMG 35 KW, 235 mkw do ogrzanie, dom bez ocieplonych ścian (stropy ocieplone + nowe okna), RETOPAL Piast 36 kg/dobę. Nie wiem czy to dużo czy mało.
W sobotę kupuje miał z Kazimeirz Juliusz - podbno będzie mniej sadzy. mam nadzieję!

Cześć
Koniecznie daj znać co w KMG
Przy 9 nadmuchu nie idzie dotknąć czopucha i dużo idzie w niebo.poza tym przy 6 robiły sie spieki,że nie szło przesunąć opału.

I jeszcze pytanie.Gdzie kupujesz ten miał i jak się nazywa?

Magda,

oto bieżące informacje:

producent powiedział mi dziś o ograniczeniu sadzy:
czas pracy - około 1 minuta, czas przerwy musi byc krótki około 30 sekund. Lepszy miał nisz groszek. Jeśli problem będzie trwał nadal - obiecali mi, że podjadą wyregulowac piec.
W innych źródłach podano mi abym jeszcze bardziej skócił czas pracy.

Mam zamiar kupić miał w skałdzie GS w Pszczynie. Nie wiem skąd ty jesteś i czy Pszczyna nie jest za daleko od Ciebie.

pozdrawiam,

Magda,

oto bieżące informacje:

producent powiedział mi dziś o ograniczeniu sadzy:
czas pracy - około 1 minuta, czas przerwy musi byc krótki około 30 sekund. Lepszy miał nisz groszek. Jeśli problem będzie trwał nadal - obiecali mi, że podjadą wyregulowac piec.
W innych źródłach podano mi abym jeszcze bardziej skócił czas pracy.

a miał chcę kupić w GS Pszczyna (jest "sprawdzony") daleko masz do Pszczyny?

Magda
miał "Kazimierz Juliusz" w Pszczynie, 22 MJ, tona 590 zł.
biorę na próbę (ciekawe czy będę wkurzony czy "happy"??)

Dzięki Wojtek za odzew.
W tym tygodniu ma przyjechać znajomy pomóc w ustawieniach.
W każdym razie telefonicznie podał,że nadmuch zaczynać 0d 1 i doprowadzić do ognia ni to czerwonego ni niebieskiego.U nieho na miale pracuje z otwartą przysłona na 2 biegu.Praca 1min,przerwa 50sek w zależności od opału.Ważne jest także czas i przerwa podtrzymania w tym okresie (jesień -wiosna).

Daj znać jak po nowych ustawieniach.
My wieczorem zmienimy na podane przez znajomego.

Pozdrawiam
Magda

dzięki Magda,

a to nowe ustawienie ma służyć zmniejszeniu sadzy?
ja dałem dziś: praca 20 sek, przerwa 1 minuta i zobaczę co będzie.
Daj znać jakie efekty u Ciebie.

Magda - jeszcze jedno pytanie: czy twój znajomy ma też KMG i czy pokonał problem z sadzą?

Trudno powiedzieć czy ma dużo czy mało-tak mówił.Czyści co 3-4 dni aby jak najmniej uciekało przez komin.Jeden znajomy mówił mi ,że on czyści co miesiąc,ale nie wiem jak to wygląda u niego.
Zejdź na kotłowni i ustaw taj jak ja.Zobaczymy rano.
Aha i jeszcze jedno.Mówił mi też ,że im mniejsza kaloryczność miału tym mniej sadzy,ale więcej popiołu i roboty z wnoszeniem i wynoszeniem.

podobno, gdy piec pracuje na wysokiej temperaturze to jest mniej sadzy. Nastawiłem swój KMG na 60 stopni. Zobaczę czy mniej sadzy będzie.
Magda - twój znajomy chyba ma racje z miałem, że mniej sadzy daje. Mnóstwo opini takich słyszałem. Dlatego żegnam się z ekogroszkiem i przechodzę na miał z Juliusza (22mJ)

My palimy od początku 60st.
Po nocy wynik palenia więcej niz zadowalający.Miał dopalony i bez większych spieków.Ustawienia są na razie ok.
Na twoim miejscu jak zaproponowali serwis to skorzystaj,zawsze można o wiele rzeczy dopytać.Daj znać tutaj koniecznie co i jak.
p.s.Kociol kupilismy razem z domem i daleko od producenta,więc ciężko o serwis. Znajomy ma innego tlokowca,ale duże doświadczenie.

Magda, czyli teraz masz: praca 1 minuta, przerwa 50 sek.?
nadmuch ???
Czym teraz palisz groszkiem czy miałem?
I jeszcze jedno - masz problem z sadzą wokół domu, bo ja tak! i nie wiem czy to cecha KMG czy w ogóle tłokowców.

Nadmuch 2
Brak sadzy wokół domu,chyba,że od sąsiadów.
Palimy miałem ze składu nieznanego pochodzenia.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.