Swegon wzbogaca swoją ofertę o nowe rozwiązanie w zakresie nawiewników szczelinowych - SLAc, który występuje w standardowych długościach: 600, 900, 1000, 1200, 1800, ale także istnieje możliwość wykonania w dowolnym rozmiarze.

Swegon-nawiewnik szczelinowy SLAc już w ofercie.

Nawiewnik liniowy posiada też jedną, dwie, trzy lub cztery szczeliny nawiewne. Każda szczelina jest wyposażona w deflektor umożliwiający zmianę kierunku wypływu powietrza, dodatkowo deflektor na długości szczeliny jest dzielony na części, co daje dodatkowo, unikalny, naprzemienny system dystrybucji powietrza z nawiewnika. Ustawienie deflektora w pozycji nawiewu 1-kierunkowego, 2-kierunkowego oraz nawiewu pionowego. Wywiew powietrza i nawiew pionowy posiadają takie samo ustawienie deflektora wypływu powietrza.

Zaletą rozwiązania związanego z nawiewnikami szczelinowymi SLAc jest wysoka wydajność jednostkowa, z którą wiąże się mniej potrzebnych nawiewników w pomieszczeniu. Dzięki pracy w szerokim zakresie wydajności SLAc z powodzeniem możemy stosować z systemami DCV/VAV. Nawiewnik liniowe z reguły przeznaczone są do nawiewu świeżego powietrza przygotowanego w centrali wentylacyjnej i połączonego z systemem kanałów wentylacyjnych. Jednak bardzo częstym rozwiązaniem dla budynków biurowych jest też zastosowanie nawiewników do dystrybucji powietrza z klimakonwektorów wentylatorowych. W tym przypadku SLAc nawiewają powietrze o wysokim gradiencie temperatury (8-12K) zarówno dla opcji chłodzenia w pomieszczeniu jak też ogrzewania. Dzięki wykorzystaniu ruchomych deflektorów wypływu powietrza możemy elastycznie dopasować się do aranżacji pomieszczeń.

Jednym z obiektów zrealizowanym w ostatnim czasie z wykorzystaniem wymienionych produktów jest Szpital Pediatryczny WUM w Warszawie.

Zalety rozwiązania

► Wysoka wydajność jednostkowa do 580 m3/h na 1 mb nawiewnika.
► Praca w szerokim zakresie wydajności i różnic temperatur.
► Ruchome i dzielone deflektory wypływu powietrza do zmiany kierunku i kształtu strumienia powietrza.
► Skrzynka rozprężna do regulacji i absorpcji dźwięku SLAT.
► Wykonanie długości nawiewnika na wymiar lub łączenie w długie ciągi w pomieszczeniu.