273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Kocioł KMG-1 ustawienie podajnika i nawiewu.

Może podam moje ustawienia sterownika to podpowiecie mi może coś robie nie tak:
A wiec ustawiony tryb letni:
Temperatura zadana kotła staje sie automatycznie temperatura bojlera mam ustawione 53 stopnie:
Podajnik ustawiony na 2 biegu (druga dziurka od środka)
Tryb pracy kotła:
-Czas pracy podajnika 1 min 25 sek.
-Czas przerwy podajnika 10 minut.
Przepalanie "tryb czuwania".
-czas pracy 1 min 15 sek
-czas przerwy 40 minut (pozniej zaczyna przygasac)
-opoznienie wylaczania nadmuchu 1 min 15 sek
- opoznienie załaczania podajnika 3 sek
Dodatkowe parametry
histeria cwu 5 stopmi
histeria kotła 3 stopnie
wentylator ustawiony na 4

Ktoś ma jakies pomysły na tego diabla co mi po nocach spac nie daje??

No i masz taki sam problem jak ja,ale ja dopiero od wczoraj wieczora testuje tryb letni i kocioł KMG.
Wg mnie to trzeba albo wydłużyc przerwę podawania albo dać na 1 dziurę.
Właśnie idę do piwnicy przełożyć na 2 dziurę bo zbyt duza ilość miału w podajniku.Może w zimie na 3 będzie dobrze.
I zmieniac będę tylko 1 raz dziennie (chyba,że rano i wieczorem-zobaczę).
Ustawienia dla każdego są inne i moga się trochę różnić w zalezności od opału,komina itp.

Właśnie mam podane ustawienia wg producenta.
Testuje od teraz.
Opał -miał 25kJ
Dmuchawa 3,4 wentylator bez przysłony
Dźwignia - 2
czas pracy pod. 1 min
Przerwa 30sek

Przepalanie
Praca 15sek
Przerwa 12 min

Sam jestem ciekaw :)
Regulacja teraz tylko przerwą pracy podajnika.
Zobaczymy .producent twierdzi,że teraz nie powinny być takie skoki temp.

No a ja niestety dzisiaj rano skapitulowalemi zgasilem diabla bo mial juz 73 stopnie na kotle. musze dac sobie czas. i jak go rozpale to chyba zniose sobie lozko do kot,lowni hehehe.

nie poddawaj się tak szybko!
U mnie juz lepiej bo temp na kotle 54,czyli tak jak zadana.Temp CWU to 57 ale brak poboru wody i ciepło jak diabli.Zadanej na CWU mam 45,histereza 6.
Z podanych parametrów czas przerwy przepalania zwiekszyłem do 25min i czekam.
pozdr...

Zwiększyłem czas przerwy podawania na 45sek. i zmniejszyłem nadmuch wen. na 1 przysłaniając do polowy przysłonę(zrobiły mi się spieki przy dużym nadmuchu).Bedzie więcej sadzy w piecu ale też i więcej energii pozostanie w nim.
Spróbuj ustawić wg. moich ustawień .

U mnie z wypalaniem się opału nie ma problemu zarówno podczas pracy jak i w czuwaniu. Myślę ze u mnie problem leży w dawce opału i czasie przerwy w przepalaniu. Moze rozsadniej dawac mniejsze dawki ale za to czesciej podczas przepalania? Trzeba bedzie sprobować jak odpale moj kociolek.

I gitara!
Temp. po całej nocy taka jaka przed 12 godzinami w okolicach 53-56 st. na CWU,CO(piec)
Zmniejszyłem tylko przerwe w przepalaniu na 15 min. Bałem się ,że przygaśnie.
Daj znać gonzo co u ciebie.

Potem musze zobaczyc jak z sadzami w piecu i co tam w popielniku.

No to super. jak tylko odpale swojego diabelka to sprobuje na ustawieniach ktore podales a moze akurat sie sprawdza u mnie. Dzieki za pomoc.

Ja palę miałem 25kJ z Piasta i z podanych ustawień zmienilem jeszcze czas przerwy podajnika z 30 na 45 sek.
Po sprawdzeniu półek wew. kotła to jest trochę sadzy,ale jak pisałem nadmuch na 1 i przysłona na 1/2 na wentylatorze.
Jednak więcej energii pozostaje w kotle a nie w kominie stąd ta sadza,ale dym bardzo delikatny na wylocie komina.
Ustawiając nadmuch trzeba wybrać jakiś priorytet wg upodobań.
pozdr..

I jak tam twój diabełek Gonzo?

Mój diabelek nadal smacznie spi. Na razie jestem na etapie doboru odpowiedniego opalu na sezon grzewczy. Jezdze po skladnicach i sprawdzam ceny i porownuje opinie. U mnie ekogroszek drogi jak ..... zaczynam ogladac sie za jakims lepszym mialem ale decyzji jeszcze nie podjalem. Ja odpale diabelka to na pewno dam znac.

Ponawiam moje pytanko, czy ktoś coś wie na ten temat?? Mam pytanko, jak czesto trzeba czyść podajnik w KMG-1, czy co sezon? I czy to jest skomplikowane, panoc trzeba odkrecić i wyjąć to cacko, któe wazy 25 KG, jak to z tym jest, z gory dzieki za opinnie.

Z tego co wiem i mówią inni użytkownicy w okolicy to raz na zakończenie sezonu.Tel. do producenta tel. +48 33 842 03 17

Ja użytkuję ten kocioł od sezonu 2005/2006r i jeszcze nie czyściłem podajnika.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.