Dwufunkcyjny wiszący kocioł gazowy Cerastar Smart Junkers-Bosch to połączenie zalet energooszczędności oraz wysokiego komfortu w jednym. Urządzenie spełnia najnowsze wymagania w zakresie obniżonej emisji tlenów azotu. Ponadto kocioł został wyposażony w panel sterujący Bosch Heatronic® 3 oraz przystosowany do współpracy z regulatorami pokojowymi i pogodowymi.

Kocioł Cerastar Junkers-Bosch świetnie sprawdzi się dla mieszkańców domów jedno-i wielorodzinnych. Urządzenie jest wyjątkowo ekologiczne, ze względu na niską emisję tlenów azotu (NOx) oraz niewielkie zużycie energii. Dodatkowo kocioł został wyposażony w panel Bosch Heatronic® 3, w kompleksowy sposób obsługujący wszystkie funkcje kotła oraz umożliwiający zastosowanie urządzenia w prostych lub rozbudowanych instalacjach hydraulicznych z jednym lub wieloma obiegami grzewczymi. Wszystkie wykonywane funkcje oraz parametry pracy urządzenia, wyświetlane są w formie skrótów na elektronicznym wyświetlaczu. Zastosowanie palnika chłodzonego wodą powoduje, że kocioł spełnia rygorystyczne wymagania dyrektywy ErP w zakresie zmniejszenie emisji NOx. 

Kocioł posiada także dwie, wyjątkowo praktyczne i przydatne funkcje. Pierwsza, czyli Solar ControUnit Inside pozwala na współpracę z kolektorami słonecznymi, druga – QuickTap® polega na przygotowaniu ciepłej wody użytkowej w kotle na chwilę przed jej poborem przez użytkownika. W efekcie zapewnia to optymalne zużycie gazu i znaczną oszczędność wody.

Kocioł grzewczy z ciągiem naturalnym przeznaczony jest wyłącznie do podłączenia w istniejących budynkach. Urządzenie pobiera powietrze do spalania bezpośrednio z pomieszczenia zainstalowania kotła i posiada podwójne zabezpieczenie przed cofnięciem się spalin do pomieszczenia, czyli przerywacz ciągu oraz ponadstandardowy czujnik temperatury pod palnikiem. 

Kocioł jest wyjątkowo atrakcyjny wizualnie, a gwarancję możną przedłużyć do 5 lat.

 

Dowiedz się więcej