273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Kocioł KMG-1 ustawienie podajnika i nawiewu.

[quote:lukas]witam ponownie moje ustawienia to:

czas pracy 40s
przerwa 2 min

przepalanie 1 min
przerwa 15 min
opuznione wyl went 15s
opuznione zal podajnika 10s
wentylator na 1
przyslona odslonieta 5%

wydaje mi sie ze na palenisku jest za dużo wegla i sie niedopala,[/quote]


Jak paliłem retopalem to miałem takie
1.Czas pracy na pewno zwiększ do 1 min.
1.czas przerwy około 50sek.Jeśli żar będzie ci się zsypywal do popielnika wydłużaj przerwe stopniowo co 10-15 sek. Daj mu poprawcować parę godzin czy noc aby dokonać nastepnej korekty.Żar powinien być mniej więcej do początku drzwiczek.
3.Jak masz duży komin przysłoń przysłone na wentylatorze o połowę.Muszisz obserwować ogień na palenisku.Powinien miec kolor żółtawy.Pali na niebiesko =za dużo powietrza,grzanie komina.To trzeba wysterować wg uznania.Czy palisz ekonomicznie czy czysto wypychając sadzę przez komin wraz z ciepłym powietrzem.Pamietaj aby klapka zawsze była domknięta gdy niepracuje wentylator!

4.Przepalanie ustaw co np.20min Jak ci wygaśnie to nalezy zmniejszyć przerwe.Czas pracy mam na 15 sek i jest ok.

Nie ma jednoznacznej recepty .Każdy ma inny ciąg,paliwo itp.

No i śruba na podajniku ustawiona na pośrednim otworze.U mnie 2 lub 3.

Oczywiście pomyłka
gonzo2 miało byc zamiast gonzo.Nie podszywam się pod kolegę Gonzo :)

Założyłem właśnie wkład szamotowy do paleniska.Jak ktos ciekawy to zdam relację.

Jam jest ciekawy zdaje relacje, jak to sie sprawdzilo?

Boczne ścianki ustawiłem z płytek szamotowych natomiast na górę położyłem grubą płyte (grubsze od cegły) szamotową z jakiegoś pieca przemysłowego.
Ale kiszka :(
Trzeba jakoś przymocować boczne płytki bo spycha ich tłok z opałem i spiętrzał się żar.
Jedno co zauważyłem to dużo mniej fruwało w kotle niedopalonych iskierek.
Próby na razie przerwane z powodu braku czasu na eksperymenty.
Najlepiej byłoby podwiesić ,ale teraz raczej już nic nie dospawam.
Może przytnę grubą blachę pod wymiar i dodam ze 2 mm i aby troche ją wklepać i może będzie się tak trzymać.

czyli efekt raczej mizerny. A ja skrócilem podajnik bo mi sporo kawalkow wegla wywalal prosto na popiol, skrot o jakis 4 cm, no i zaobaczymy jaki to efekt przyniesie:-0

Witam, zakupiłem niedawno ten piec i nie mogę sobie z nim poradzić.... Ktoś może mi podać jakieś optymalne ustawienia??? Chciałem też zapytać, co to jest to przepalanie??? Nie mogę osiągnąć wysokiej temp na piecu, moje ustawienia
czas pracy podaj 15sek
czas przerwy podaj 45sek
temp zadana 60stopni
przepalanie fabrycznie ustawione,bo nie wiem, o co z tym chodzi.... Proszę o pomoc, w razie czego moje gg 11276900, będę wdzięczny za każdą cenną uwagę....

lub proszę o podanie konkretnych innych ustawien, mam problem z uzyskaniem 60 stopni na piecu, teraz dalem takie ustaiwenia:
czas podawania 1.45
czas przerwy 8minut
szybkosc nadmuchu 1
przepalanie 2 minuty
przerwa w przepalaniu 25minut
nie wiem co znaczy to przepalanie ustawilem czyjess parametry po prostu

Popatrz na moje ustawienia jak palisz tym co ja.Jesli nie to napisz czym.

Przepalanie to praca kotła jesli jest w stanie podtrzymania aby nie wygasł ogień.

Czas pracy ustaw na 1 min.Przerwą pracy reguluj.Żar ma być na równo z lewą krawędzią drzwiczek.Jesli przekracza zwiększ przerwę,jeśli nie dochodzi zmniejsz.
Najlepszym paliwem jest jesli mieszkasz na płd jest miał lub ekogroszek z Piasta 23-25 kJ. Kupuj na kopalni lub sprawdzonego sprzedawcy.
Pisz na bieżąco to może pomogę.U mnie pali wszystko i dokładnie.Też mam temp. 60 st. na kotle

gonzo2 podaj mi prosze swoje gg lub napisz do mnie 11276900, pale wlasnie mialem z piasta takim jak piszesz;D prosze odezwij sie na moje gg, juz mam wszstko ystawione, tlyko np mam czas przepalania cos 2 minuty, przerwy 25, a jak mam temp zadana 53 to niekkiedy mam 61 na piecu... ten zar sprawdze dzis, aha next pytanie to czy z mialu ma zostawac tylko proszek czy grodki, bo mi zostaja grudki i nie wiem czy to oznacza ze niedopalony czy tak ma byc... czekam na odpowiedz i z gory dizekuje:D

Co do opału to chyba między bajki trzeba włożyć ,że z miału dużo popiołu.
Tak jest z pewnością z mało kalorycznym opałem.
W moim przypadku miał 25 kJ i pojemnik pełny popiołu po 5 dniach.
Jak u was?

Witam. Od 2 miesięcy jestem użytkownikiem kotła KMG-1. Sterownik Perfekt t z algorytmem PID. Wszystko byłoby w porządku gdyby nie duża ilość spalonego eko-groszku. Dziennie wychodzi gdzieś ok. 40 kg. czyli cały zbiornik wystarcza na zaledwie 2 dni. Wydaje mi się, że to trochę za dużo. Budynek 130 m2, ocieplony, piec 17kW. W sumie to odkręcone na obecna chwilę 3 czy 4 grzejniki plus bojler 150 l. Próbuję już różnych ustawień ale nie bardzo widać jakąś poprawę. Myśle że trochę ogranicza mnie ten sterownik- w sumie to można sterować tylko mocą kotła i ilością powietrza. Trzeba tak zgrać obie te wielkości aby spalanie było optymalne. Za tydzień zmienię też na próbę groszek. Może problem tkwi w jakości opału- w sumie to jest dość dużo popiołu- wygląda to tak jakby groszek się nie dopalał. Zaznaczam że zwiększenie ilości powietrza też nie spowodowało lepszego dopalenia groszku. Zauwazyłem też że część groszku nie spada bezpośrednio w żar tylko poza lub nawet niektóre grudki przelatują bezpośrednio do popielnika. Czy jest na to jakiś sposób? Po 3 tygodniach wybierania uzbierało się 10-cio kg wiaderko :(. A co do sterownika z PIDem to zastanawiam się czy ktoś z Was miał podobne problemy i może wymienił na sterownik ręczny, np ST-40 lub 37? Z góry dziękuję za wszelkie uwagi.Pozdrawiam

he, he skad ja to znam. Posłuchaj mialem to samo ekogroszek wywalal mi w powietrze jak zolto. tzn na popiol, a potem. do popielnika ;-) wkurzalem sie straszne, az w koncu wymeczylem i przyjechal do mnie serwis producenta, i skrocil podajnik o jakies 4 cm, ale czy teraz bedzie dobrze to nie wiem bo narzie pale mialem. bedzie zimno to wrzuce ekogroszek i dopiero bede mogl powiedziec czy to cos dalo czy nie. Sterownik pid to jedyna rzecz, ktora dziala w tym badziewnym piecu poprawnie, jest duzo lepszy niz te wszystkie st-iles tam, zdecydowanie wiecej mozliwosci, musisz tylko nauczyc sie go ustawiac. Wejdz do instalotora i zwieksz maksymalna czas przerwy, bedzie ci wtedy mniej palil. itp. jak to zrobic? wszystko masz na tym forum jakie dac optymalne a wlasciwie wstepne ustawienia, bo potem kazdy sobie sam do siebie ustawia, tylko poczytaj wyzej.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.