273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Kocioł KMG-1 ustawienie podajnika i nawiewu.

Acha to całiem nieźle, Ja uzytkowalem go w sumie 4 miesiące, wiec chyba daruje sobie to czyszczenie, zrobie to po sezonie. Ciekawe jakie są objawy lub skutki nie czyszconego podajnika?:-)

Witam

Czy ma ktoś zastosowany regulator pokojowy(pogodowy) przy tym piecu?
Mam zamiar to przetestować ,ale cały czas mam wątpliwości czy zda to egzamin przy kaloryferach żeliwnych. A jest ich sporo.
Macie jakieś doświadczenie w tej sprawie? Zawór trójdrożny mam.
pozdr...

Witam ja właśnie zakupiłem ten piec i nie mogę za chloerę dojść jak ustawić, żeby temperatura zadana 70stopni była osiągana przez piec... Czy ktoś może mi w ogóle podać jakie wartości mam wpisać w czasie pracy kotła, w przerwie i ile nadmuchu ustawić, żeby mieć te np, 50 na piecu i potem na zime zeby miec 70...

A po co ci 70 na piecu?
Jaki opał?

No i jak masz teraz ustawione

Witam,
mój problem jest taki jak u gonza2
temp. zadana 50 a przy grzaniu tylko wody pokazuje temp. kotła 75-80.
Próbuję różnych ustawień i nic
piec odziedziczony rok produkcji maj 2006 30kw
palę mieszanka groszku i miału 70 do 30%
może mi ktoś coś podpowie
teraz przerwa w podawaniu usatwiona na 1,15 mim czas podawania 7s dmuchawa 1, zmienię jeszcze śrubę na pierwszy otwór od środka osi
jutro napiszę czy coś pomogło
jak włączam grzejniki to wszystko było ok przy poprzednich ustawieniach

Witam wszystkich z powrotem, odzywam się jak obiecałem. Wczoraj obudzłlem swojego kmg 1 po letnim śnie. Na razie temp na Co i Cwu są zbliżone do zadanych. Na opał jak sie zdecydowałem to miał 25 kJ. Kocioł ustawiony na 58 stopni zaś Bojler na 50 stopni. Korzystam z regulator pokojowego na którym ma ustawione 24 stopnie w dzień i 20 w nocy (lubię ciepełko w domu). Po testuje moje ustawienia przez kilka dni i jak nie będzie żadnych problemów to podzielę się z wami. Pozdrawiam.

Nareszcie ktos jedzie na takim samym paliwie jak ja :)
Jak ci sie sprawuje regulator i czy daje oszczędności?
pozdr...

Piotr J. proszę o kontakt deny1974@o2.pl

Regulator pokojowy sprawuje się bardzo dobrze. Przy obecnej pogodzi na zewnątrz. Piec sporadycznie załącza się by dogrzać dom. Mam ustawiony swój program od 8 do 20. ma trzymać 23 stopnie - było 24 ale to trochę za ciepło było zaś od 20 do 8 jest 20 stopni - ale z reguły w nocy temperatura nie zdąży spaść poniżej 20 stopni więc piec przechodzi w tryb pracy tylko jak się bierze ciepłą wodę z bojlera. bojler mam ustawiony na 55 stopni - było 50 ale to troszkę mało jak na moje potrzeby. Ustawień pieca na razie nie podaje ponieważ cały czas coś przestawiam i testuje :) . jak znajdę satysfakcjonujące mnie ustawienia to na pewno je podam. Pozdrawiam.

Cześć Gonzo

U mnie coś zaczęło szlakować się z miału.Jak grzałem tylko wodę i nie było duzo paliwa to wszystko było ok.Teraz niestety wszystko sie przepala ale zbija się w szlakę i ciężko przepchnąć to do popielnika.Ponoć na taki pokład trafiłem i nic sie z tym nie da zrobić.Miał 25 z Piasta.
Moje ustawienia:
Czas pracy 1 min
Przerwa 1,45
Nawiew 1 z 1/2 zamknieta przysłoną(komin 15x25)
Przepalanie co 25 min,czas pracy 15 sek
Temp zadana 60
Bojler 49
żałuję ,że mam założony zawór trójdrożny a nie cztero. Ale tak zrobił fachowiec z firmy która sprzedaje KMG1 a ja też się na tym wszystkim nie znałem tylko liczyłem ,że zrobi to ok.
Przepływ ma teraz jakościowy(miesznie),ale powrót na piec niski.Zamierzam zmienić ustawienie zaworu na ilościowy (dogrzanie kotła) a regulatorem pokojowym wyłączę pompę c.o. przy żadanej temp. w pokoju.
Tak kombinuję ,bo nie chcę zmieniać znów zaworów.
pozdr...

Witam wszystkich, tak sobie czytam wasze posty i już zgłupiałem,
mam piec z osieka KMG-1, 25 kw, sterownik ST-77, mały domek ok 100m2, i ni cholera nie daje rady z ustawieniami, niby wszystko ok ale niedopala wegla, (retopal workowany), niby, :), jestem laikiem wiec jak ktoś da rada i ma checi to prosze o jakies wstepne ustawienia co bym mial sie czego trzymac, pozdrawiam

Gonzo jak to piec sie sporadycznie zalancza??? Przeca od musi pracowac caly czas..... zeby utrzymac zar na palenisku.... jak to u ciebie wyglada, bo jaaks nie moge sobie tego wyobrazic???

lukas-podaj ustawienia

witam ponownie moje ustawienia to:

czas pracy 40s
przerwa 2 min

przepalanie 1 min
przerwa 15 min
opuznione wyl went 15s
opuznione zal podajnika 10s
wentylator na 1
przyslona odslonieta 5%

wydaje mi sie ze na palenisku jest za dużo wegla i sie niedopala,

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.