290
295
293
226
Strefa ekspertów HVACR

kotły retortowe

Witam. Zdjęcia przesłane, choć nie wyszły tak jak bym sobie tego życzył. Na ostatnich kilku słabo (ale widać...) widać blaszkę wetkniętę jako deflektor równoległy do farycznego skosu, ale za to widać efekt pracy. Fabryczny skos widać dobrze na pierwszych zdjęciach podczas rozpalania pieca. Opał - co widać na zdjęciach - mieszanka węgla brunatnego i kamiennego. Pozdrawaim.

P.S. Przepraszam za opóźnienia w odpowiedziach na maile. Teraz będę miał jeszcze rzadszy kontakt via mail - niestety będę dość długo poza domem bez dostępu do sieci. Piszących proszę o cierpliwość.

mam kociołKARO z wieprza k.andrychowa i sterownik ST 40 i nigdzie ani jednej wypowiedzi nie znalazłam o tym sterowniku.Przsiedziałam juz kilkanascie godzin w kotłowni i dalej jestem ciemna jak kiedys przed matura.bardzo prosiłabym o jakiekolwiek informacje o tym sterowniku.obecnie mam ogrzewanie wody w bojlerze litr.250ustawiłam na tryb letni gdy przyszłam do kotłowni po godz.był alarm -tem c.o zbyt wysoka.zadałam 60 na kotle było 65 .prosze mi doradzic jak ustawic te parametry.

mam kociołKARO z wieprza k.andrychowa i sterownik ST 40 i nigdzie ani jednej wypowiedzi nie znalazłam o tym sterowniku.Przsiedziałam juz kilkanascie godzin w kotłowni i dalej jestem ciemna jak kiedys przed matura.bardzo prosiłabym o jakiekolwiek informacje o tym sterowniku.obecnie mam ogrzewanie wody w bojlerze litr.250ustawiłam na tryb letni gdy przyszłam do kotłowni po godz.był alarm -tem c.o zbyt wysoka.zadałam 60 na kotle było 65 .prosze mi doradzic jak ustawic te parametry.

vel inż od kotłów jak się wam sprawują brucery pozdrawiam.

jestem instalatorem z Jaworzna montujemy od kilku lat kotly z Pleszewa zjednej firmy tylko tlokowe klijeci so zadowoleni niska cena i przedewszyskim nieawaryjne kotly Stalmark slabe wykonanie cienka elektronika kottly Protech wykonanie Chinskie i awaryjne tandeta

wiesiu już wiem dlaczego chwalisz te z pleszewa co je sprzedajesz. bo przynajmniej wymieniasz je co 2,3 lata.I robota zawsze jest.Na kotle się zarobi a i na montarzu.
Może i są firmy w pleszewie co robią dobre kotły. ale ja takich w pleszewie jeszcze nie znam.Przynajmniej z podajnikiem tłokowym

Mirek montuje te kotly z jednej firmy juz kilka lat jeszcze nikomu sie niezepsul wiesz w Pleszewie jest kilkunastu producentow a saiad ma kociol z Protech ma 2 lata mial juz wymieniony silnik elek i cala przekadnie mu wymieniali to dzieki za taki piec

Piec kupiłem kilkanaśie dni temu, data produkcji: 1 dzień przed dostawą. Rozwiązanie które przypomina usprawniwnie opisane przez Pana wygląda następująco:
komora spalania zaczyna się dość nisko przy samym tłoku, około 1/2 normalnej wysokości. 5 cm rónolegle do paleniska po czym w górę pod kątem 45 stopni do osiągnięcia pełnej wysokości paleniska - dalej znajduje się już dolna powierzchnia wymiennika (a może to wszystko to wymiennik?). Wydaje mi się że zmiana wysokości następuje w miejscu gdzie rozpoczynają się otwory napowietrzające. Efekt jest taki że gazy z wygrzewanego opału nie ulatują do góry lecz idą poziomo do punktu w którym już jest płomień i tam ulegają zapłonowi.
Ja kupiłem stalmarka na początku roku bez opisanych tutaj zmian, ale co ciekawe dzwoniłem do dealera z libiąża i on twierdzi że producent żadnych zmian nie wprowadził ! Może to ktoś wyjaśnić?

stalmark robił dobre kotły.Do czasu.
ale jak się idzie na ilosc to się traci na jakości.
co z tego że zakupują nowe maszyny jak szukają oszczędności .
niebędę pisał jakim kosztem.

Witam serdecnzie, Mam kocioł Komfort Eko 25 (22-26kW)firmy derfo http://defro.pl/page,,Komfort-Eko,7708a74ee85ea3cdb6a5662d56bf699e.html

Mam problem jeztem zielony w temacie (serwis załorzył mi go odpalił było wporządku,), chce teraz sam to zrobić i mam problem. po 5- 10 min palenisko mi wygasa. ustawienia zmieniałem - czas pracy podajnika, czas przerwy i nawiew. (istrukcja obsługi mi nic nie mowi- za dużo fachowego słownictwa). Mam sterownik tech st 37. 104 m2 do ogrzania, czy ktoś może mi doradzic jak najlepiej ustawić sterownik lub rozpalić piec (może to źle robie i sie nie rozpala).

Do Pana Bernarda,
mało kto pisze o kotłach Spyra a Pan napisał że je zna, dlatego do Pana kieruję moją prośbę o opinię na temat kotłów Spyra, szukamy własnie z mężęm najlepszego dla nas rozwiazania, a mianowicie mamy dom 150 m2 plus garaż ok 180 m2 ogółem, myślimy o piecu Spyry KWKMP 35 kw, chcemy rówież oprócz ogrzewania domu, ogrzewać tym piecem wodę przez cały rok oraz mieć piec który nie będzie nas zmuszał do ciągłego biegania do kotłowni, oprócz tego chcemy mieć dodatkowy ruszt żeby palić np. drewnem. Co Pan o nich sądzi i moze wie Pan jak go ustawić żeby było optymalnie? pozdrawiam

Witam
Jestem posiadaczem pieca od Pana Spyra. Mój piec to 25 kW i jak do tej pory wszystko jest z nim OK. Ogrzewam nim nowy ocieplony budynek 160 m2 + bojler na 140 l ( cały rok). Dodatkowo dorobiłem sobie dodatkowy ruszt do spalania drewna, palę Retopalem i Ekofinsem ( tańszy). Jedyną wadą tego pieca (jak do tej pory) jest " czarny dymek" z komina. Ale mimo różnych ustawień sterownika i dmuchawy nie udało mi się go wyeliminować. Podobno wszystkie tłokowce tak mają... ciekawe jak dostały atesty?
Ale najważniejsze że jest tani w eksploatacji.

dziekuję za informację, czyli wychodzi na to że 25 KW wystarcza w zupełności i że jest ekonomiczny, czy mogłabym w takim razie jesli zakupię ten piec prosić o podanie tych optymalanych ustawień?
a mam pytanie ile kosztował pana piec i montaż, jesli moze Pan zdradzic, bo ja słyszłam od instalatora ze instalacja to ok 5000 zł, chyb lekka przesada ale co zrobić?

Pani Moniko, kupując piec od Spyry trzeba się zdecydować na podajnik, czy uniwersalny(miał i groszek- ja taki mam) czy tylko na groszek(podobno ma zabezpieczenie przed zapłonem węgla w zasobniku). Kupiłem piec kilka lat temu tak że cena się zmieniła, a jeśli chodzi o jego podłączenie to cena oscyluje w granicach 120 - 150 zł od punktu(sama robocizna). Wydaje mi się że powinna Pani porozmawiać z Panem Feliksem Spyra i dobrym instalatorem, to oni powinni dobrać wielkość kotła i sposób jego podłączenia. Co do ustawień to nie ma uniwersalnych, każdy kocioł pracuje inaczej w innej instalacji. Ja nie mam zaworu mieszającego na piecu ale mam termostaty na każdym z grzejników, oprócz drabinek w łazienkach (to na wypadek przymknięcia się wszystkich termostatów). Na sterowniku mam temperaturę 60 st.C, na powrocie mam ok 52-55 st.C. Do tego dwie pompy CO i CWU.

Panie Wojtku,
dziekuję bardzo za odpowiedź, chyba sie zdecydujemy z meżem na piec od Pana Spyry, tylko słyszałam ostatnio że jest straszy problem ze zdobyciem opału, mam na myśli ten miał, ja nawet nie wiem gdzie jechać albo zamówić opał na ten sezon bo jeszcze nie mam nic ani pieca ani opału, tzn raczej mieszkać nie bedę ale chcielibyśmy zacząć grzać, Panie Wokjtkua moze PAn mi powie jak sie załatwia opał i gdzie i za ile?

dziękuję

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.