290
295
226
293
Strefa ekspertów HVACR

kotły retortowe

Bernard napisz coś więcej o tym palniku. Dożo o nich słyszałem ale jeszcze opini kogoś z forum co używa nie widziałem. Sam chce kupić taki palnik ale sie boje bo to nowość. Też chce palić miałem w kotle ze ślimakiem bo raczej jest czyściej jak w tłokowym

testuję podajnik ,na ekogroszku-25 nie jestem zadowolony-ogień goni na całej długości retorty i dymi ,od jutra będę testował na samym miale 25.szkoda że nie ma mrozu może byłby lepszy wynik ale zauwarzyłem wadę w konstrukcji.za 3 -4 dni odpisze co i jak. pozdrawiam.

Panie Bernardzie pisał Pan że najlepszy piec na miał to piec Spyry. Zastanawiam się nad zakupem tego pieca. Szukam jednak dalej innych kotłów na miał jeszcze lepszych-jeżeli jest to możliwe. Proszę podać firmy które są porównywalne. Jeżeli zdecyduję się na zakup Spyry to jakie rozwiązanie wybrać do 190m2 domu. Jaki duży piec jaki duży zsyp jaka automatyka itd. Pisaliście wcześniej że nie ma tanich i dobrych rozwiązań niech Pan mi napisze o najlepszych rozwiązaniach a tanich dopiero w eksploatacji. Dziękuję i pozdrawiam

Czyli idea złotego środka do spalania miału i groszku padła? Jednak nie pożegnamy tłokowców?
Póki co po wprowadzeniu deflektorów jakoś można palić w tłokowym i miałem i groszkiem

panowie jesteście w gorącej wodzie kąpani pisałem że odpisze za pare dni może myślicie że łóżko mam przy piecu ja też mam inne obowiązki póki co cena podajnika rośnie. pozdrawiam.

Od kilku dni ogrzewam dom 140m i cwu tłokowcem Stalmark 17kW sterownik ST-77. Przed zakupem czytałem wypowiedzi na tym forum i muszę przyznać że miałem trochę obaw co do czystości spalin i zużycia paliwa. Jestem jednak mile zaskoczony. Z komina leci biały dymek, sadzy na wymienniku prawie wogóle, tylko na półkach trochę pyłu wydmuchiwanego z paleniska przez dmuchawę. Palę miałem raczej kiepskiej jakości. Co do zużycia to jeszcze nie wiem ale już widzę że nie powinno być źle. Zasobnik 110 l powinien starczyć na tydzień lub dwa. Moim zdaniem tajemnica sukcesu w ustawieniu tłokowca to ustawienie odpowiedniego nadmuchu. Zbyt duży nadmuch to wydmuchiwanie pyłu węglowego i popiołu do komina, oraz schładzanie kotła zimnym powietrzem z wentylatora. Ja ustawiłem na 3 (w skali do 10). Pozostałe istotne parametry to:
- czas przerwy podajnika 2min 30sek
- histereza 2 st.
- przepalanie 1 godz. 30 min. ( 1 cykl)
- opóźnienie włączania podajnika 10 sek.
- opóźnienie wyłącznia wentylatora 45 sek.
Wydaje mi się że przy niższych temperaturach na zewnątrz będe musiał zmniejszyć czas przerwy podajnika a co za tym idzie zwiększyć szybkość nadmuchu żeby nie spychało żaru do popielnika, ale to dopiero za pół roku. W tej chwili jest ok.

Witam.Mam wrazenioe ze na tym forum producent chce wypromowac swoje kotły za wszelką cene.Lodzia nie staraj sie tak bardzo.i tak to nie przyniesie efektu.

A ja i tak zdecydowalem sie na brucera. Czekam jeszce za opisem błędów Bernarda o tym palniku.

Mietek - Nie tylko Ty masz takie wrażenie. Kiepskiej jakości promowanie produktu ...Ludzie czytajcie uważnie posty i nie wierzcie w wszystko co tu piszą niby użytkownicy kotłów. Tak naprawdę to są handlarze...

Witam.Miałem ten dylemat wyboru pomoiedzy Stlmarkiem a KMG-1 Kotło-Bud Osiek.Osobiscie ogladałem obydwa kotły i zdecydowałem sie na KMG-1.Jestem zadowolony.Dobrze skalkulowana cena co dojakosci.

wg.mnie palnik brucer jest nie dopracowany, na groszku retopal chodzi dobrze na miale 25 też z tym że po miale piec wymaga częstego czyszczenia nie z sadzy ale z popiołu-większy nadmuch,przy ogrz.tylko cwu żar cofa się do zbiornika i wtedy kopci do zbiornika i z kotła,brak otworów przeciw dymnych,palnik jest za długi, na końcu popiół który jest rozdmuchiwany -za dużo dysz powietrzych.zkolei ślimak jest super- myślę że brakuje mu koronki i tależa starego typu palnika i będę nad tym pracował.co do miału nie opłaca się nim palić bo jak się policzy na papierze to miał jest droższy od groszku tak więc tłokowcy-kupują miał,a my retortowcy groszek.pozdrawiam.

Panowie
Zamierzam kupić kocioł Reco 18,8.
Mam dom 150m2, ocieplony. Do tej pory paliłem gazem z butli propan, ale wychodzi bardzo drogo. Czy macie doświadczenia z takim piecem.
Pozdrawiam

Witam
Czyli wracajac do brucera trzeba go sobie darować bo to niedopracoany produkt?
Zostaje tylko tłok jak do tej pory na miał i groszek

w jednym z naszych kotłów testujemy podajnik brucera.
Na takim miale że nawet w kotle z podajnikiem tłokowym były problemy z jego spaleniem.Szlakował się i niechciał spadac do popielnika.Moim zdaniem udana konstrukcja ale warta jeszcze dopracowania.Na razie wstrzymujemy sie z produkcją kotłów z tym podajnikiem aż będziemy wiedzieli wszystko itd:

Ludzie mam nadzieje że czytając te fora żaden z was nie podejmie decyzji czy kupić ten kocioł czy inny.
Na każdym forum trwa walka między producentami kotłów.
Każdy chwali swoje a najeżdża na konkurencyjne kotły.
Po prostu wszyscy wiedzą że w dzisiejszych czasach taka reklama jest lepsza niż inna. I zawsze znajdzie się jakiś naiwniak. Poproście producenta o namiary na pracujące kotły w swojej okolicy. Ja tak zrobiłem zanim kupiłem kocioł. Oddzwoniłem popytałem a nawet dzięki uprzejmości użytkowników oglądnąłem. I zdecydowałem się jednak na kocioł KMG.
PS: chciałbym podziękować pani z firmy Eko Dom z Libiąża tam gdzie zakupiłem kocioł za udostępnienie kontaktu kilku osób z okolic Jeleniej Góry którzy posiadają te kotły. Dzięki nim właśnie zdecydowałem się na zakup tego kotła. Może dlatego że użytkowników było więcej. Nawet instalator się u mnie pojawił montujący te kotły w naszej okolicy.
Najlepszą reklamą jest zadowolony klient a nie wypowiedzi niewiadomo kogo na różnych forach. A przeczytałem je wszystkie i nie wiem czy jedna setna jest prawdziwa.
Pozdrawiam

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.