273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

kotły retortowe

Witam posiadam stalmarka 25kw przez długi czas zmagalem sie z dużą ilością sadzy wszelkie ustawienia testowałem i nic.Aż pewnego razu zapomniałem domknąć drzwiczek od popielnika.Następnego dnia idę wyczyścić piec jak to zwykle robiłem i co?Okazało się ze sadzy nie ma tylko trochę białego nalotu.okazało się ze to zbyt mała ilość powietrza powoduje pojawianie się sadzy.A więc przysłona w dmuchawie otwarta ma maxa i dodatkowe otwory w płycie paleniskowej.Zastanawiam się nad dodatkowymi otworami w drzwiczkach popielnika z możliwością ich przysłony.
I po problemie:-)

Mam kocioł CO SAS z podajnikiem tłokowym i nie polecam tego kotła gdyż ma wady
pierwsza wada wymiennik jest z rur i te rury ciągle trzeba czyścić ,druga wada to mam kłopoty z szufladą gdyż nie równo pracuje i niema bezpiecznika w razie zatkania szuflady, dlatego trzeba cały opał wyciągać z zasobnika i wszystko rozbierać.

Witam. Od niedawna jestem użytkownikiem kotła retortowego z podajnikiem ślimakowym marki ZENMAR. Z uwagi na fakt iż piec jest przystosowany do palenia drewnem, mam pytanko do Was. Zacząłem palić bardzo suchym drewnem i nawet mimo iż mam na piecu ustawione 45 stopni to piec mi się buja do 70 stopni, moje pytanie brzmi czy jedynym sposobem na wolniejsze spalanie drewna będzie w tym piecu przymknięcie szybru na przejściu piec-komin. czy może jest jakiś inny sposób? Moje drugie pytanie tyczy się sterownika od pieca, WRT-14, czasami zapala mi się dioda OBN.PROG. i według instrukcji oznacza to programowe obniżanie temperatury. Zaznaczam że z żadnego programowania sterownika nie korzystam. Sądziłem że ta dioda może się palić w przypadku kiedy bardzo przekroczę zadaną temperaturę ale pali się nawet jeśli temp. kotła jest mniejsza od zadanej i po prostu po paru godzinach gaśnie.
Będę bardzo wdzięczny za pomoc w rozwikłaniu moich problemów.
pozdrawiam

prawda nie polecam ,piec wymaga codziennego dogladania z czyszczenie a pale groszkiem dobrej jakosci zawiodlem sie 200 metrow a 5 ton to malo na sezon

3...tony węgla ale masz fantazje chłopie coś ci się po...liło

Witam ,
jak z serwisem na te kotły Spyry ?

Ja mam kocioł z Żywca zakupiony też w Żywcu -15 lat i żadnych problemów , pewnie ludzie z konkurecji wypisują takie bzdury bo to w ich stylu...

Polecasz inne bo dostajesz od niech w łapę od sprzedaży ...wiem coś o tym...

Hefa już zamknęli

sprawdzone ustawienia kotła 25 kW

KOCIOŁ 25 kW ustawienia /POMPA sterowna elektronicznie 40/180
dom 160 m2
tem.zadana-53
podawanie-5s
przerwa=55s
histereza=1s
dmuchawa=50%
podtrzymanie
przerwa=20
przedmuch=10
dmuchawa=40%
krotność podawania=3
temp. na noc= -3 (D/N)
węgiel z CASTORAMY "niedżwiedż"
zawory na grzejnikach ustawione na 3
palnik ekopal
przy paleniu peletem
podawanie 10s
przerwa 50s
dmuchawa 35%
pozostałe parametry takie jak przy ekogroszku
pozdrawiam

Jeżeli szukasz dobrego,solidnego i wydajnego kotła do ogrzania swojego domu,to akurat tutaj możemy pomóc,zerknij na PleszewskieKotly.pl mamy duże doświadczenie w tej kwestii.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.