290
295
226
293
Strefa ekspertów HVACR

kotły retortowe

Szanowny Panie Krzysztofie
za Pana pośrednictwem jestem świeżym posiadaczem KMG1/30
zaczytuje się z błogością po necie w poszukiwaniu informacji o ustawieniach
Póki co moim największym zmartwieniem jest ilość
co do sadzy i tej całej reszty to pewnie później
Obecnie jeden zasobnik to jakieś 2 dni
jest dość ciepło na zewnątrz, domek ok. 120 m (lata 60)
Palenie miałem

Zaciekawił mnie temat nowego sterownika

Poproszę o wszelkie info czy ta zmiana jest sensowna, czy istnieje możliwość wymiany z dopłatą tygodniowego st-77 i jaki to jest ten tajemniczy sterownik??

Ustawy do tej pory miałem z serwisu Waszej firmy, z forum i jeszcze pewnie dziesiątki swoich ale ilość w popielniku i spalanie nie jest moim zdaniem OK.

Bardzo chętnie zmodyfikuję swój piecyk aby cieszyć się na całego

Dzięki za wszelkie info i pozdrawiam
Antoni
0509044524

Mam piec retortowy pierwszy sezon i jestem zadowolony. Tylko raz musiałem rozpalić bo była przerwa w dostawie prądu. Kluczem do sukcesu jest nie stosowanie ustawień fabrycznych, które są szablonowe. Spala 650 - 750 kg miesięcznie. Dom 250m2,ocieplony 12 cm styropian. Zastanawiam sie czy warto grzać nim cwu? Przecież też sie zużywa piec, potrzebuje prądu do pracy.

Wiatam wszystkich.
Proszę o pomoc w wyborze kotła. Mam do ogrzania dom o pow. około 300m /w okolicy Piekar śl./. W ciągu 2 tygodni muszę kupić kocioł.
Zależy mi na ekonomicznym rozwiązaniu, jeżeli chodzi o zużycie paliwa, jak i częstotliwość obsługi.
Czy ma to być kocioł stalowy/zębiec,stalmark/ czy żeliwny /r-eco/.
Pozdrawiam
Mam stalmarka niepolecam dużo sadzy i dymu z komina chyba że Ci na tym nie zależy.

bron Boze Zebiec przeciez to jest piec gdzie do komina idzie 50% ciepla

Szanowni mieszkańcy kotłowni

Panowie potrzbna rada
Zestaw jest taki:

-dom lata 60-te (okna nowe, bez docieplenia) ok.120 m2
-piecyk 30kw KMG 1
-sterownik PERFEKT T (wcześniej ST77)
-palony miał 27 kj

zasobnik starcza na ok. 2 dni, tem. na zew. +

w zasadzie to nie pytam jakie powinny być ustawienia
bo juz nie wierzę żeby można przenieść ustawienia od innego urzytkownika. każda sytuacja jest inna.

Pytanie brzmi czy da się szczegółowo rozpisać parametry nastawiane w tym sterowniku tak żeby było wiadomo który ma na co wpływ. Rozmawiałem już telefonicznie ze wszystkimi. Pan Krzysztof, Elstar, producent pieców. Bez większych efektów.

Proszę o rady doświadczonych z tym sterownikiem (PERFEKT T)

Muszę sobie poradzić ze zbyt dużym spalaniem, sadzą za dużą no i ilością popiołu.

Nastawów w sterowniku jest dużo do tego dochodzi ustawienie przesłony na wentylatorze no i kwestia ciągu kominowego. Co do tej ostatniej sprawy mam spore wątpliwości. Nie mam przesłony na czopuchu. Jak sprawdzić czy powinna być.

Wszelkie rady mile widziane.

Dzięki i pozdrowienia

Toni
gg 2555517 :)

PS
jakie polecacie łóżko żeby mieściło się w małej kotłowni ?? :)

wiam
jestem posiadaczem kotła stalmark 30kw uzytkuje go od października i jest ok mianowicie kupiłem 3 tony groszku i do tej pory mam jeszcze jakieś mysle 800kg wiec nie jest tak źle przy temp. ok 23/25st dom 160m temp.tak wysoka ze wzgledu na male dziecko ale do czego zmierzam mianowicie szukam pomocy o ustawienie kotła na sezon letni nie posiadam jak wiekszość z was zaworu trójdrożnego tylko piec chodzi na 2 pompkach jedna to mały obieg dla kotła z naczynkiem otwartym a druga na centralne
prosze o pomoc i rady
z góry dziekuje
pozrdawiam wszyszkich na forum

wiam
jestem posiadaczem kotła stalmark 30kw uzytkuje go od października i jest ok mianowicie kupiłem 3 tony groszku i do tej pory mam jeszcze jakieś mysle 800kg wiec nie jest tak źle przy temp. ok 23/25st dom 160m temp.tak wysoka ze wzgledu na male dziecko ale do czego zmierzam mianowicie szukam pomocy o ustawienie kotła na sezon letni nie posiadam jak wiekszość z was zaworu trójdrożnego tylko piec chodzi na 2 pompkach jedna to mały obieg dla kotła z naczynkiem otwartym a druga na centralne
prosze o pomoc i rady
z góry dziekuje
pozrdawiam wszyszkich na forum

Może napisze pan jeszcze od kiedy pan zaczął palić bo jeśli zostło panu jeszcze 800 kg z 3 ton, przy temp.wewnątrz 23-25 st. i przy takiej powierzchni domu to coś mi się niechce wierzyć.Miałby pan super spalanie średnio 0,6 kg.na godzinę -rewelacja!
Tylko Pogratulować

nie mam powodu zeby kłamać myśle że tkwi to wszystko w ociepleniu budynku mam badzo dobrze ocieplony dach dwa razy po 18cm wełny isover to już coś i na ścianach styropian 15dobrej firmy i to wszystko a co do tego ile zostało tak mysle że ok 800 kg zawsze moge sie mylić średnio dokładam raz w tygodniu jak również czyszcze raz w tygodniu na razie jest ok wiec nie marudze a czy ktoś pomoże mi w ustwieniach na okres letni??
pozdrawaim

kris477 sytuacja wygląda tak, że pozostawiasz obieg do CWU, a pompę CO wył. I teraz musisz tak ustawić przepalanie pieca żeby nie zgasł. Przy eko groszku jak masz w miarę dobry to tak czas przepalania na 45-50 min i bedzie ok. pozdrawiam

a tak na marginesie ja zasypuje przy obecnych temp. jeden zasobnik co 8 dni i w tym czasie raz wyrzucam popiół. palę eko-groszkiem.

Nie przebijemy się z Defro na tym forum. Tylko Stalmark i już, choć widać po dyskusji, że to piece średniej jakości. Mam zamiar kupić Defro bo tak mi podpowiada mój znajomy instalator. Może na tym forum ktoś coś wiecej na temat Defro napisze, może jakiś użytkownik się trafi. Rozmawiałem z jednym i bardzo sobie chwali ten piec.

Przeczytałem post od Kris477 i chciałbym wywołać dyskusję na temat w jaki sposób sprzedawcy doradzają przy kupnie pieca jego wielkość. Zwykle mówią tak: powierzchnia 200 m - to piec 20kW, 300m to 30kW. Na przykładzie Krisa widać jak błędne może to być wyliczenie. Jego piec spala w sezonie ok. 0,6 kg paliwa, czyli pracuje ze średnią mocą ok. 3kW, to przy skrajnie niekorzystnych warunkach około 10 kW. To i tak ten piec jest 3 razy za duży w stosunku do potrzeb. A przecież wiadomo że najbardziej ekonomiczne spalanie odbywa się przy mocy nominalnej. Przecież ten piec przy takiej pracy pracuje w większości na grzanie samego siebie! Nie wspomnę już o pieniądzach wyrzuconych w błoto na tak duży piec. Wniosek: Przy doborze pieca bierzmy pod uwagę: jak są ocieplone ściany, strop i jakie są okna. Wydaje mi się że sprzedawca zawsze doradza zbyt duży piec bo więcej zarobi na droższym.

Chciałbym wszystkim powiedzieć coś o kotłach i forach.
Dzisiaj wypowiadałem się na forum

http://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?showtopic=36

Jest to forum które po wpisaniu słowa forum kocioł KMG wyskakuje pierwsze w wyszukiwarce Google.
Znalazłem tam kłamliwą wypowiedzi osoby która kłamała na temat kotłów KMG .Osoba ta wypowiadała się że montowała taki kocioł już z sterownikiem PID pięć miesięcy temu.
Poprosiłem na tym forum o adres tą osobę gdzie zamontowany jest kocioł tak abym mógł osobiście sprawdzić a nawet pojechać i ustawić ten kocioł .
Nie otrzymałem tego , ale po moim stwierdzeniu ostatniej wypowiedzi na tym forum
Cytuję :
To forum powstało od użytkowników kotłów KMG co albo potrzebowali zasięgnąć porady co do kotłów albo chcieli się podzielić informacjami co do ustawień i sugestii co do kotła.
Oczywiście tematy te czytają osoby które poszukują optymalnego rozwiązania do swojego domu (doboru kotła , instalacji itd.) i właśnie w tych forach niektóre osoby takie jak pan Pxxxx zobaczyły że mogą na tym zarobić proponując im swoje usługi co do montażu i doboru kotła. ( podając swoje namiary na swoją firmę )Nie wiem czy wszyscy wiedzą że instalatorzy od sprzedaży mają prowizję i polecać będą zawsze te kotły na których najwięcej zarobią. Takie jest życie .
Więc wykorzystują takie fora do przedstawiania swoich opinii i do mieszania nam w głowach i do reklamowania się jako najlepszego eksperta.
Nie ma kotłów idealnych i nie było .
Kocioł KMG też nie jest kotłem idealnym. Chociaż bym chciał.
Ja go nie produkuje .Sprzedaję go tak samo jak pan Piotr zachwala inne i sprzedaje inne kotły.
Ale ja mam wpływ na zmiany i staram się aby były wprowadzane.
To dzięki użytkownikom tych kotłów i tak samo wypowiedziom na forach .
I dlatego takie działania jak pana Pxxxxx-Axxxxxxxxx aby zawrócić innym w głowie przez kłamstwa mnie denerwują i dlatego nazwałem go oszustem .

Wszystkie wypowiedzi na temat kotła KMG na tamtym forum zostały zablokowane .
A szkoda że prawda została usunięta .
Może to forum będzie czyste i prawdziwe

I Pan Panie Krzysztofie też nie jest bez winy. Czytając uważnie to forum i forum http://forum.info-ogrzewanie.pl/ można zaobserwować , że w tematach dotyczących pieców KMG i STALMARK udziela się przeważnie tylko Pan (zmieniając co pochwila login).Wychwala Pan te kotły podając się za wielu z użytkowników tych pieców. Czy tego też nie można też nazwać oszustwem? Czy tak ma wyglądać uczciwa reklama ? Tak się jakoś złożyło , że jestem posiadaczem pieca tłokowego , który ma Pan w swojej ofercie. Na chwilę dzisiejszą jestem z niego zadowolony choć ma nieliczne minusy.
A zachowanie admina forum http://forum.info-ogrzewanie.pl/ pozostawiam bez komentarza...

tak logowałem się wcześniej jako Krzysztof to prawda .
kilka osób po wypowiedziach też poznaję bo dzwonili do mnie zarówno tych z problemami jak i z pozytywami .
Ale wkurzają mnie wypowiedzi osób które kłamią. Tak jak na innym forum.
Co do kotłów to dobrze wiem że są nieraz problemy co do opału i ustawień . cześć użytkowników ma takie problemy i dlatego zaglądam na fora i staram się pomóc.
I po to powinno być to forum a stało się walką między producentami , sprzedawcami . w szczególności
Jak najwięcej zaszkodzić konkurencji pisząc bzdety tak jak na
http://forum.info-ogrzewanie.pl/
Myślałem pozytywnie o tamtym forum ale się przekonałem że to jest to w pewnym stopniu manipulowanie i ustawianie klientów fałszywymi wypowiedziami a reklamowaniem swoich towarów i usług.
Po tym jak ujawniłem prawdę wątek na forum został zawieszone. Na koniec powiem tylko tyle zadowolony użytkownik kotła KMG czy Stalmarka co nie ma problemów raczej na żadnych forach się nie wypowiada chyba że go o to ktoś poprosi .
Bo niema takiej potrzeby. Co by było gdyby tu wypowiadało się z 2,5 tysiąca osób co mają Stalmarka i z 1,5 tysiąca co mają KMG
Są tylko osoby co są niezadowolone , albo mają problemy i tutaj szukają porady.
Są też osoby szukające informacji o danym produkcie przed zakupem i właśnie o te osoby idzie walka w szczególności.
Jeżeli dużo jest złych wypowiedzi na pewno nie kupią .Wyczytają to co będzie najlepiej reklamowane i pewni że to prawda prawdopodobne jest że ten towar zakupią .
Dlatego osoba wypowiadająca swoje zdanie powinna być wiarygodna i do sprawdzenia .
Powinna podać kontakt do siebie tak aby wypowiedz była wiarygodna a nie fałszywa .
W końcu jak się coś pisze trzeba być świadom co i dlaczego i mieć na to dowody.
A to że ja bronię tych kotłów to normalna rzecz w końcu je sprzedaję , sam mam i moi znajomi mają takie kotły .
Wiem że kotły może nie są idealne bo takich niema raczej nikt. Ale staram się aby były wprowadzane unowocześnienia i zmiany na lepsze. Bo czym kocioł będzie lepszy, wygodniejszy w obsłudze ,mniej awaryjny i oszczędny tym większe będzie na niego zapotrzebowanie i ja zarobię na tym.
Pozdrawiam wszystkich a tych co mają problemy i sugestie proszę o kontakt odpiszę w miarę wolnego czasu
biuro@eko-kotly.pl

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.