281
282
226
284
Strefa ekspertów HVACR

kotły retortowe

Odpiszę na wasze wypowiedzi w niedzielę ponieważ w tygodniu mam mało czasu na wszystko

Odpiszę na wasze wypowiedzi w niedzielę ponieważ w tygodniu mam mało czasu na wszystko
Panie Krzysztofie bo niedziela się kończy :)


Panie Krzysztofie i co z tym sterownikiem?
i jeszcze pytanie do producenta,,EKOLOGICZNYCH" kotłów firmy STALAMRK,czy producenta wogóle nie interesuje to jakie problemy mają użytkownicy kotłów STALMARK(problem sadzy i brudzenia dachów)czy firma robi coś w tym kierunku aby polepszyć proces spalania,wydaje mi się że nic nabrali wody w usta i milczą bo ani na forum ani stronie firmowej STALMARKA niema żadnego odzewu ze strony producenta.Jak można tłumaczyć to tylko złą jakością opału skoro kocioł miał spalać wszystko i ma atesty ekologiczne.
Nabywców tych kotłów zostawiono samych z tym problemem niech się martwią,a nie są to pojedyńcze przypadki bo coraz więcej osób pisze na forum i ma takie same problemy.Sam osobiście użytkuje kocioł 25kw i mam taki sam problem.W chwili obecnej kotły te napewno mie można zaliczyć do kotłóW EKOLOGICZNYCH !!!

pozdrawiam

Jarek

Z powyższych postów wynika , że ktoś nas tutaj brzydko powiem - olewa!
Więc

UŻYTKOWNICY STALMARKÓW I INNYCH TŁOKOWCÓW ŁĄCZMY SIĘ !!!

Załóżmy własne forum , w którym będziemy wymieniać się doświadczeniami i poradami związanymi z tymi kociołkami.

Tak to już jest z handlarzami. Dobrzy są do momentu zakupu reklamowanego przez siebie towaru. Tylko kampania negatywna może wymóc na producencie i przedstawicielach działania w celu poprawienia swoich wyrobów.Poprawa jakości jest proporcjonalna do ilości niezadowolonych klientów i spadku zainteresowania potencjalnych nabywców. Jesteśmy w lepszej sytuacji niż producent bo internet i zmasowana akcja na różnych forach z pewnością wymusi na producencie jednoznaczne stanowisko i odniesienie się do zarzucanych wątpliwości użytkowników. A więc do roboty, internet jest potężną bronią i na efekt może nie trzeba będzie długo czekać.

Z powyższych postów wynika , że ktoś nas tutaj brzydko powiem - olewa!
Więc

UŻYTKOWNICY STALMARKÓW I INNYCH TŁOKOWCÓW ŁĄCZMY SIĘ !!!

Załóżmy własne forum , w którym będziemy wymieniać się doświadczeniami i poradami związanymi z tymi kociołkami.

Jest fajne forum w którym jest wiele ciekawych rzeczy (ciekawe czy któryś z producentów się tam wypowie)
http://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?s=424a8ace338effcbad9e80db0e3aa385&act=idx

na początku forum pisałem jakie kotły są najlepsze pod każdym względem -sprawdzone, ale wy tłokowce teraz cierpcie za wasz wybór-kocioł ekologiczny,uniwersalny wszystko palny,tani w eksploatacji.szkoda że nie ma śniegu to by się wam oczy dopiero otwarły-50m koło posesji-czarno na białym, a co z sąsiadem, ogrodem z ważywami-za darmo nawóz-żrący nie zapominając o pokryciu domu blachą-pare lat i będzie sito.samochód nowy model-pare dobrych lat trzeba aby trafił do klienta-doświadczenia,certyfikaty nie za w-ka,a wy tłokowce jesteście kruliczkami doświadczalnymi.......pozdawiam.

Panie Bernardzie,
to prawda że fabryczny kocioł Stalmark niestety dymi,
ale zareczam, że wcale tak nie musi być. Jak wcześniej
pisałem zamontowałem w swoim piecu usprawnienia i efekt
jest taki, że śnieg dookoła domu jest bielutki.
Chciałbym, aby tak było u wszystkich użytkowników
tych pieców, dlatego podjąłem jeszcze jedną próbę zainteresowania producenta tym tematem.

Te zmiany wymagają pewnej( w sumie niedużej) interwencji w konstrukcję kotła,dlatego nie będę opisywał na forum o co chodzi.
A może Państwa e-maile skłoniły by producenta na to,
że jest sposób na radykalną redukcję sadzy w piecu.
Pozdrawiam,

andrzej_p@bstok.pl

Witam
Zaden kociol o spalaniu retortowym nie powinien dymić, bez wzgledu na jakośc paliwa. Dymienie świadczy o niepełnym spalaniu paliwa. Na jaakość spalania wpływ ma czas podawania, czas przerwy między podawaniem i najwazniejsze ilość powjetrza dostarczonego przez dmuchawę. Przy piecach do 25KW czasy podawania i przerwy nalezy ustawić krótkie, powietrze tak wyregulować, żeby kolor płomienia byl zblizony do jasnożółtego (temperatura spalania najwyższa). Kolor zblizony do czerwonego to nadmiar paliwa- kopci i dużo sadzy niepełne spalanie. Kolor zbliżony do jasno niebieskiego świadczy o nadmiarze powietrza i powoduje powstawanie szlaki spalanie w dolnej części retorty, spadek sprawności. Te trzy parametry należy ustawić tak, aby wierzchołek spalanego paliwa był 2cm powyżej retorty. Czas przedmuchu jest ważny tylko jak piec jest uzywany w lato do podgrzewania CWU. Podstawowym parametrem wysokiej sprawności pieca jest temp. wody zasilającej nie mniejsza jak 60-65 stopni, tem powrotu nie mniejsza jak 50-55 stopni. W każdym sterowniku jest funkcja pompy mieszającej, którą montuje się w boczniku, który sie umiesza jak najbliżej pieca. To już koniec moich wypocin popartych siedmioletnim używaniem pieca retortowego w którym spalalem już prawie wszystko (owies,żyto,petelsy itp).

Witam.
Jestem uzytkownikiem stalarka 25 kW i też mam problem z czarnym dymem i sadzą chociaż pale ekogroszkiem z Juliana .Ostatnio praktykuje następujące rozwiązanie,na wyjściu z wentylatora mam niechlujnie zamontowaną klapke którą podniosłem całkowicie do góry to powoduje że w czasie postoju pieca samoczynnie dopala się to co zostało podane przez podajnik w czasie pracy .Przepalanie mam co 20min .opó pod 30s opóz wen 1min went 3bieg a piec wchodzi w prace co 1,5godz.Obecnie jest lepiej niż było ale do ekologi jeszcze daleko.Jedną rzecz musze jeszcze sprawdzić czy jest możliwość uszczelnienia płyty paleniskowej od strony tłoka to powoduje że po zatrzymaniu podajnika świerze paliwo dostaje powietrze a moim zdaniem powinno rozrzażyć się na płycie paleniskowej.


Panie Andrzeju
pisze pan że może nasze e-maile skłoniłyby producenta STALMARKA do usprawnień kotła i redukcję sadzy w piecu,wydaje mi się że producenta to wogóle nie obchodzi i nie będzie zainteresowany żadnymi zmianami po co?
Lepiej nadal reklamować piec jako ekologiczny, posiadający certyfikaty i atesty ekologiczne po prostu rewelacja! dla nich nie ma problemu.Klientom natomiast wmawia się że to opał ze wschodu-czy ktoś słyszał głupsze tłumaczenie?to co ten piec ma w końcu spalać miał,ekogroszek czy może jakieś super paliwo to może wtedy nie będzie sadzy na dachu.Dobrze ktoś wcześniej napisał że producent nas po prostu OLEWA!!!

Pozdrawiam
roman

Wiatam wszystkich.
Proszę o pomoc w wyborze kotła. Mam do ogrzania dom o pow. około 300m /w okolicy Piekar śl./. W ciągu 2 tygodni muszę kupić kocioł.
Zależy mi na ekonomicznym rozwiązaniu, jeżeli chodzi o zużycie paliwa, jak i częstotliwość obsługi.
Czy ma to być kocioł stalowy/zębiec,stalmark/ czy żeliwny /r-eco/.
Pozdrawiam

kotły!
witam, jestem z kieleckiego i przypadkiem odkryłem to forum, które powinno mieć tytuł:"STANMARK"
Ja nie słyszałem o tych kotłach i jak widać chyba dobrze się stało. Od dwóch lat użytkuję kocioł firmy DEFRO 25KW.
U nas popularne są firmy: DEFRO, HEF, PER-EKO, ZĘBIEC,CICHEWICZ, PLESZEW.
Palę eko-groszkiem, zużywam około 5 t w sezonie (grzejąc również ciepłą wodę), dziennie około 25kg. Zasyp 120kg od 3 do 5 dni w zależności od pogody, popiół wybieram codziennie szuflada formatu A-4, wysokości ok. 10cm. Ilość popiołu zależy od groszku, pali się dobrze, nie widać dymu, nie kopci. Pierwszy sezon bez 1 zacięcia, rozpalił się nawet przy braku prądu przez 4 godziny. Drugi sezon z kilkoma zagaśnięciami tj. włączył się alarm, który mówił o "przekroczonej temp. podajnika", próbowałem sam zmienić parametry, ale wreszcie telefon do serwisu. Serwisant sprawnie wyjaśnił co może być przyczyną i testuje jego wskazania, na razie O.K.
Wybrałem DEFRO gdyż ma bliski serwis oraz dobrą opinię instalatorów na naszym terenie, rozmawiałem również z użytkownikiem, więc wybór był przemyślany. Na razie jestem zadowolony, polecam! W razie pytań proszę o kontakt: rpmr@op.pl Pozdrawiam, życzę wytrwałości posiadaczom Stanmarka!

To oznacza że ma 12 % popiołu. To dość dużo

A jaki najlepszy miał do STALMARKA ?
Mam obok siebie skład opału, handlują węglem z kopalni Wieczorek - MIAŁ II A 25/12/0,8 będzie się dobrze spalał?
wartość opałowa 25000, 12 % popiołu, siarka 0,8. Kaloryczność OK, popiół raczej dużo.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.