273
278
280
226
Strefa ekspertów HVACR

kotły retortowe

Dziękuję rzemyk123,

Ustawiłem parametry identycznie jak Ty i otrzymałem wynik jak zwykle taki sam: 2 pojemniki popiołu / dzień, może tylko jeszcze więcej spieków.

Chyba skapituluję i zamówię dodatkowy kubeł na popiół bo z 1/tydzień nie wyrabiam, a zacząłem już nawet wybierać z popiołu niedopalone kawałki :-(

Być może ten kocioł potrafi dobrze palić ale nie na moim węglu.

pozdrawiam

Witam Mariusz
Jedyna rada jaka mi przychodzi to przejść w przyszłym sezonie na groszek, u mnie naprawdę jest ok - popiół raz na tydzień, kanały też chociaż ja ostatnio czyszczę dwa razy w tygodniu profilaktycznie żeby poprawić sprawność.
Pozdrawiam

Moje ustawienia Geco 403
podstawowe
U0 OD 48 DO 51 ZALEŻY JAKA JEST TEMPERATURA NA ZEWNĄTRZ
U1 93
U2 01 (ZIMA) 00 (LATO)-JEŻELI MASZ DWIE POMPKI

Są jeszcze parametry serwisowe ale ich dokładnie nie pamiętam. Podeśle jak do domu dojadę.
NO I JESTEM, PODAJE PARAMETRY SERWISOWE.

SERWISOWE
C0 75
C1 50
C2 10
C3 100
C4 30
C5 25
C6 02
D0 40
D1 80
D2 41
D3 01
D4 40
D5 00
D6 00

rzemyk123 czy zechciałbyś napisać gdzie zaopatrujesz się w groszek z Piekar? I jeszcze jedno - może nie doczytałem więc przepraszam z góry - ile "połyka" Ci Twój pieć groszku na Twoich ustawieniach?

Szczęśliwego Nowego Roku dla użytkowników!

Już znalazłem odpowiedź na 2 pytanie! ;)

Witam Janusz
Groszek kupowałem w Tarnowskich Górach (skład weglowy) ale był to zakup poprzez internet-wybór zupełnie przypadkowy.

Bernanrd widze ze znasz sie na rzeczy. Posiadam od kilu dni kociol Cichewicz Altech Tytan 20-25kW. Sterownik SBR G-403-P02. Ogrzewam jakies 180m2 - podlogowka wraz z grzejnikami CWU. W tej chwili nie moge poradzic sobie z niedopalaniem wegla jak rowniez mam skrzepy zamiast popiolu. Ustawienia:
temp zadana - 52C
czas podawania 12 sek
czas przestoju - 30 sek
przerwa w podtrz 18 minut
histeraza 2 st

Prosze o pomoc w konfiguracji rowniez wszystkich ktorzy moga mi pomoc.

Pozdrawiam

łukasz prosze o tel. na kora-28@tlen.pl

Chciałabym przestrzec wszystkich przed przewoźnikiem u którego kupiliśmy ostatnio trzy tony czegoś co miało być eko-groszkiem z Juliana (Piekary). Węgiel cyganiony, zero jakiegokolwiek kwitka przy dostarczeniu, wymieszany z jakimś badziewiem chyba z biedaszybu sądząc po tym jak się pali a raczej nie pali.
Przestrzegam przed takim nieuczciwym człowiekiem. Namiary na tego dostawcę to Zabrze, DZIECIUK ZDZISŁAW. można go także znaleźć na internecie. Nie polecam :(((

do rzemyk123: czy mogłabym prosić o namiary na ten skład? może tam uda się kupić węgiel prawdziwy a nie fałszowany syf za grube pieniądze....

Pozdrawiam wszystkich i życzę dobrego i pomyślnego Nowego Roku, nieprzesiedzonego przy steronikach pieców w piwnicach ;)

makaka

Proszę o wypowiedź ludzi palących miałem w piecach typu Stalmark . Czy w popierniku macie sypki popiół czy zawsze są to spieki jak u mnie ( typu powiedzmy popkorn)

do ALSKI
Posiadam piec STALMARKA 35KW i pale miałem. U mnie osobiście cały czas się koksuje, rzadko kiedy mam sam pył ale zdarza się czasami. Doszedłem do wniosku że chyba tak musi być. A żeby często nie wysypywać popiołu to po prostu wyciągnąłem z popielnika szufladę i opróżniam popielnik raz na cztery dni, i właśnie kiedy jest już prawie pełno to najlepiej się pali tzn. wychodzi sam popiół. Pozdrawiam wszystkich na forum :).

Stalmark 25kW. Przetestowany miał 19 i 26kj. Oba się spiekają i są takie ilości popiołu, że brakuje mi już miejsca wokół domu. Popielnik nie raz na 4 dni a 4 razy na dzień :-(

Tak, ten pojemnik na popiół z Stalmarku ( mam 25 kW ) to porażka .Nie wiem jak sprawuje się przy ekogroszku, ale przy miale musze wysypywać z pojemnki codziennie . A na marginesie jaką temeraturę na piecu macie paląc w Stalmarku miałem ? obecnie utrzymuję 46-50 ( próby ) ale widzę że chyba miałbym duże trudności by utrzymwać miałem temp. 60 stopni lub więcej. Dom nowy wybudowany w tym roku. Nie sprawdzałem do końca utrzymywać takiej temperatury na piecu ale przy krótkotrwałych próbach przesypywał mi się miał do popielnika a temp. nie za bardzo chciała wzrosnąć. JAkie macie nastawy nadmuchu? U mnie np przy zejściu do 2 miał się nie dopala i musiałem wejść na 3 . Czy przysłonięcie wentylatora ma wpływ na palenie się miału w czasie kiedy miał sie juz dopala na retorcie bez wentylatora?

Mam kocioł metal-fach 25kW sterownik GECO G403-PO2, groszek który mam nie spala sie prawidłowo, ponieważ pozostaje żużel.
Ustawienia sterownika to:
U0-50
U1-15
U2-20
U3-07
U4-13
Proszę o informacje jak mam ustawić sterownik. Kocioł ten ogrzewa dom ocieplony ok180m grzejniki+podłogowe, spalam ok30kg groszku na dobę!!!
Za podpowiedź z góry dziękuję:))))

Chciałbym się zapytać czy ktoś z forumowiczów "pracuje" na układzie zamkniętym z kotłem retortowym i o opinie na ten temat.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.