273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

kotły retortowe

hmmmm , żadnej klapki w moim Stalmarku jeszze nie dojrzałem. Muszę sprawdzic Dzięki . Mniej tzn ile spalasz?

Witam. Jak wyżej 20kg na dobe ,jeżeli chodzi o szczelność wentylatora to po wyłączeniu się wentylatora 5min podnieś pokrywe zbiornika paliwa jeżeli jest szum to jest nieszczelność a jeżeli szum usłyszysz z opóżnieniem tz 15s i narasta to wszystko jest szczelne .poz.

Witam
jestem użytkownikiem kotła STALMARK 30 KW ,palę tym kotłem już drugi sezon i mam podobny problem tzn. przy spalaniu ekogroszku lub miału (a opał kupowałem już z różnych kopalni i przy różnych kombinacjach z ustawieniami sterownika)jest bardzo dużo sadzy pomimo częstego czyszczenia pieca(co 2 dni)z komin leci czarny dym,blachodachówka na dachu jest jest zabrudzona.Kontaktowałem sie kilka razy z producentem ale tłumaczą to albo złymi ustawieniami albo złą jakoscią opału bo ponoć w naszym regionie opał mamy zza wschodniej granicy.Kontaktowałem się w tej sprawie z panem Krzysztofem z firmy EKO DOM ale ustawienia jakie on podaje u mnie też nic nie zmieniły jak było dużo sadzy tak jest.Na moim sterowniku nie ma funkcji:
przepalania-może to ma jakiś wpływ na proces spalania nie wiem?
ale widzę że problem sadzy nie dotyczy tylko mojego kotła ale bardzo wielu użytkowników kotłów STALMARK.
Mam pytanie czy kotły te powinny być reklamowane jako EKOLOGICZNE skoro w procesie spalania nie można uzyskać bezdymnego spalania tak jak w przypadku kotłów z podajnikiem ślimakowym i jak uzyskuje się certyfikaty ekologiczne?
Pozdrawiam

Witam
jestem użytkownikiem kotła STALMARK 30 KW ,palę tym kotłem już drugi sezon i mam podobny problem tzn. przy spalaniu ekogroszku lub miału (a opał kupowałem już z różnych kopalni i przy różnych kombinacjach z ustawieniami sterownika)jest bardzo dużo sadzy pomimo częstego czyszczenia pieca(co 2 dni)z komin leci czarny dym,blachodachówka na dachu jest jest zabrudzona.Kontaktowałem sie kilka razy z producentem ale tłumaczą to albo złymi ustawieniami albo złą jakoscią opału bo ponoć w naszym regionie opał mamy zza wschodniej granicy.Kontaktowałem się w tej sprawie z panem Krzysztofem z firmy EKO DOM ale ustawienia jakie on podaje u mnie też nic nie zmieniły jak było dużo sadzy tak jest.Na moim sterowniku nie ma funkcji:
przepalania-może to ma jakiś wpływ na proces spalania nie wiem?
ale widzę że problem sadzy nie dotyczy tylko mojego kotła ale bardzo wielu użytkowników kotłów STALMARK.
Mam pytanie czy kotły te powinny być reklamowane jako EKOLOGICZNE skoro w procesie spalania nie można uzyskać bezdymnego spalania tak jak w przypadku kotłów z podajnikiem ślimakowym i jak uzyskuje się certyfikaty ekologiczne?
Pozdrawiam
Prepalanie jest w sterowniku ST77 program v90d

Panie krzysztofie u mnie nie ma żadnego programu v90d

Witam ponownie ,po wylaczeniu dmuchawy i kilkunastu minutach widac w zasadzie tylko żar, gdzieniegdzie mały plomyk .Czy to dobrze?Na innym forum przeczytalem ze niktorzy producenci i instalatorzy zalecaja podniesienie tem zalaczenia pompy CO kilka stopni ( do 5 ) powyzej temp zadanejna kotle.Wtedy pompa chodzi cyklicznie. Ale....u mnie chybaby sie w ogóle nie załaczyla bo jak tak ustawilem to temperatura po wylaczeniu pompy w zasadzie satala w miejscu ,lub obnizala sie az do czasu przepalania. Czy to normalne żeby nie wzrastała przy wyłaczonej pompie? Kurczę , chlopu z miasta zachcialo sie na wieś :(((

Panie krzysztofie u mnie nie ma żadnego programu v90d

Prosze wyłączyć sterownik wyłącznikiem i po chwili włączyć trzymając cały czas przycisk WYJSCIE po kilkunastu sekundach pojawi się nr programu i może pod menu. Powrót do pracy sterownika wyłączyć i włączyć sterownik.poz.

Czytałem pana wypowiedż z 2007-09-16 też mam piec retortowy od 8 lat i postanowiłem zrobić tłokowy część środkową mam zrobioną zastanawiam się czy do tego nie dać przekładni ślimakowej co pan na to.zsporyszmałpainteria.pl przepraszam zepsuła mi się klawiatura nie pisze cyfr

do p.wojak.r.proszę o tel. na emajla.pozdrawiam.

Pani Ewo mam podobny problem jak pani, gdyż także posiadam piec Stalmarka 30 KW i palę eko groszkiem.
Piec ustawiam już miesiąc a rady jakie tu udzielają w moim przypadku się nie sprawdzają.
Nastawy jakie tu proponują zapewne się sprawdzają ale nie dla eko groszku.
Naze piece sprawdzają sie dla miału, ale nie dla eko groszku.
Żałuję, że nie kupiłem droższego Viadrusa , mam Stalmarka i nie potrafie go ustawic, nawet za doradą producenta.
Wg.niego temp zadana 60 st., czas podawania od 40 do 50 sek., histereza 2 st., a reszta nastawów wg ustawień fabrycznych i co nic, najważniejsze wentylator 10 max. w skali.
Wiele różnych nastawów i dalej nic, a dym z komina spowodował że moja dachówka zmieniła kolor z czerwonwj na czarną szkoda gadać, ale,....
Już witałem się z gaską gdy czas podawamia nastawiłem na 3 min.,temp. zadaną na 50 st. i konin dymił ledwo ledwo szarym dymkiem, a w piecu furczało, że szczęka mi opadła pomyślałem super wreszcie poskromiłem bestię, eko groszek się spalał ,że tylko proszek spadał do popielnika, super.
Mówię zostawię go na noc zobaczę rano ....i zobaczyłem piec z alarmen nie potrawię osiagnac temp. za to ja cały w się paliłem i tylko jedna myśl mi została w głowie wywalić bestię i kupić Viadrusa, ale nie mam już kasy i zagladnełem znów dziś na forum i przeczytałem pani wpis i proszę o pomoc jak pani się powiedzie z nastawani dla EKO GROSZKU to prosze sie podzielić radosną informacją bo puki co jestem załamany, analizując wpisy nie znalazłem użytkownika stalmarka 30 kw palacego eko groszkiem zadowolonego, ja bym przeszedł na miał ale nie mam mozliwosci go składowac.
REASUMUJAC.
PIECE STALMARK NIE NADAJĄ SIE DO PALENIA EKO GROSZKIEM !!!!
Jeśli jest oprócz Pani jakiś użytkownik nie sprzedawca tych pieców i może pomóc to proszę HELP!

jak zmienicz ustawienia pieca zebiec kwk

Już witałem się z gaską gdy czas podawamia nastawiłem na 3 min.,temp. zadaną na 50 st. i konin dymił ledwo ledwo szarym dymkiem, a w piecu furczało, że szczęka mi opadła pomyślałem super wreszcie poskromiłem bestię, eko groszek się spalał ,że tylko proszek spadał do popielnika, super.
Mówię zostawię go na noc zobaczę rano ....i zobaczyłem piec z alarmem

Och Panie Krzysztofie tg nie chciało mi sie pisac tego co Pan za mnie napisał... ile razy przezywałem ten stan to szkoda gadać, ja już nawet wstawałem w środku nocy żeby zobaczyć czy juz mam rozpalać czy mogę poczekać do rana :))

Ale do rzeczy, pomimo tego, że palę miałem polecam Panu spróbowanie jedego nastawu, mianowicie przepalania na 15 min. opóźnienia nadmuchu na 20 sek. i opóxnienia wyłączenia nadmuchu na 1 min 30 sek. Nic nie szkodzi spróbować, a i tak wydaje mi się, że nie osiągnie się białego popiołu :(

Próbowałem też różnych ustawień przy spalaniu miału ale nie udało mi się wyeliminować czarnego dymu i sadzy ,wydaje mi się że zostaliśmy w puszczeni w maliny z EKOLOGICZNYM PIECEM który nic wspólnego z EKOLOGIĄ NIE MA !!!Można tylko czekać i patrzeć kiedy blacha na dachu zacznie korodować.

Dziękuje panie Mirku.
Może Pan coć jeszcze doradzi.
Panie Mirku nastawiłem wg. pana nastawów i wypalił 50 kg za noc a rano oczywiście sie nie paliło, nie mam juz sił.
Help uzytkownicy Stalmarka 30 kw jak go ustawić, ale na palenie eko groszkiem czy ogólnie sie da?????

do wszystkich użytk. kotłów uniwersalnych czyli na miał i groszek tzw tłokowych kturzy mają kłopoty macie dwa wyjścia.1-utawić sterownik podaw.i przerwa na minimum ogolnie piec ma pracować 23godz na dobę.2 zwrucić tam gdzie był zakup.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.