273
274
226
269
Strefa ekspertów HVACR

Kocioł KMG-1 ustawienie podajnika i nawiewu.

Mariusz, jesli bym miał dostep do sieci gazowej to wogole nie zawracal bym sobie glowy piecem na eko-groszek tylko odrazu podlaczyl sie do sieci, niestety do mnie brakuje ok kilometra rury i krzycza za to straszliwe pieniadze, w ten czas nie pozestaje mi nic innego jak zaczac sie meczyc z groszkiem, bo LPG jest zdecydowanie za drogie, ale jak czasy sie zmienia i bedzie sie gazowni oplacic mnie podloczyc mnie do sieci to nawet chwili nie bede sie zastanawial. Kupil bym od ciebie piec ale niestety potrzeba mi wiekszego:-)

Przeprosiny!
co do forum info-ogrzewanie to nie polecam.
same kłamstwa. Nawet administrator (Piotr ……… ) potrafił kłamać i zachwalać swoje kotły i usługi wypisując na inne same kłamstwa. Mam na to dowody (zapisane na dysku) bo po tym jak wytknąłem mu je na jego forum i zagroziłem sądem to usunął je całkowicie.
teraz powstało nowe i nawet tam nie zaglądam.
Wycofuję powyższe słowa powyżej napisane wcześniej w tym forum ponieważ dostałem maila od prawdziwego administratora tego forum którym nie jest pan Piotr ………… tylko kto inny. A pan Piotr jest czy był tylko użytkownikiem forum z konkurencji .Przez nasze kłótnie na forum co do kłamstwa wszystkie tematy zostały usunięte przez prawdziwego administratora forum któremu zależy na tym aby jego forum było czyste i prawdziwe. Bez żadnej reklamy swoich produktów i krytykowania konkurencji.
Zacytuje tutaj kawałek maila do mnie od administratora forum info-ogrzewanie:
Jeżeli chodzi o sposoby działania for niestety - taka jest ich istota - sam nieufnie podchodzę także (a może przede wszystkim) do negatywnych wypowiedzi i sprawadzam ich autorów pod kątem tego, czy nie są to złośliwe zagrania konkurencji. Jednak samego sposobu działania for nie zmieni ani Pan ani ja - po prostu nie powstają one po to, aby użytkownicy pisali pochwały, ale po to, aby użytkownicy opisali swoje problemy i otrzymali odpowiedź.
Zgadzam się z jego wypowiedzią co do istoty forum i jeszcze raz przepraszam za moją wypowiedź na tym forum oczerniającą jego forum.

I jeszcze jedno nie zachwalam kotłów kmg ani stalmark .
Obydwa są dobre i zachwalane przez użytkowników ale maja jeszcze wiele do poprawienia w szczególności w wyglądzie. widziałem ładniejsze w wyglądzie.
Osobiście jestem za kotłami z podajnikiem tłokowym a to dlatego że mam taki i nie mam żadnych problemów paląc miałem z Janiny 19 KJ. Jeśli ktoś się nastawia na ekogroszek to raczej niech kupi kocioł z podajnikiem ślimakowym . Jeśli na miał i sporadycznie groszek to raczej tłokowy. Coraz więcej firm wprowadza kotły z podajnikiem tłokowym. a czemu bo są dobre i mogą wszystko spalić. Tylko oprócz kotła trzeba spełnić jeszcze inne wymagania. Jak ktoś chce porozmawiać więcej na temat kotłów i oglądnąć ich z kilkanaście naraz to zapraszam do galerii kotłów do Oświęcimia na UL. Kolbego 12. Mamy tam i Lingi ,defro , stalmarki, kmg ,taurusy i jeszcze kilka innych. Można powiedzieć że w każdym przedziale cenowym i jakościowym.

Zgadzam sie z panem, ze w KMG trzeba jeszcze wiele zrobic w kwestii wygladu:-) i jakosci wykonania szczegolnie jesli chodzi o zasobnik:-) Mam przy okazji pytanie do Pana krzysztofa, w ofercie informujecie klientow, ze gestosc granulacji jest do 4 cm, a w instrukcji obslugi pieca jest napisane, ze gestosc granulacji pieca jest do 3,10 cm. Wiec jak to jest z ta granulacja? Do 3 czy do 4? Pozdrawiam

Mam taki problem moj kmg-1 35KW z perfect T spala mi jakies 60 kg na dobe, ogrzewam jakies 170 m jeszcze nie ocieplone, dom jest nowy jeszcze nie zamieszkany, rozumiem ze nowy dom "bieze" wiecej ale wydaje mi sie ze 60 kg prz takiej temp to zaduzo, szczegolnie ze pale nim prawie 2 tygodnie, pale ekogroszkiem niby z juliana ale badziewie jakies, pelno opoki po spaleniu i do tego mokry jak cholera. moje ustawienia to, te najwazniejsze:
temp zadana 60stopni, zawor czterdrogowy
6. powietrze -30%
5. moc kotla 56%
9. temp. zalaczania pompy co 48 stopni
10 zakres regul. 5
16. max przerwa 1400s
17. min przerwa 20 s
i tak sprawdzajac po przez klawisz informacji peic pracuje tak w momencie dojscia do temp. zadanej czas przerwy 150 sek czas podawania 58 sek. I tak jesli wydluze mu min. przerwe do 30 sek to czas przerwy wydluza sie do 200 sek i przez dobe spalil mi tyko 45 kg:-) i tak zastanawiam sie teraz czy wydluzyc mu min przerwe do 40 sek. czy wydlzyc mu max przerwe np do 1500 sek, z tego co slyszalem ta przerwa podawania powinna przy tem zadanej oscylowac w granicach 300 sek zeby palil odpowiednio, chcialbym poprostu zeby spalal mi te 30 kg na dobe, poradzcie cos, z gory dzieki.

mam ten sam problem dom 150 m2 ocieplony nowe okna nowa instalacja co + podłogowe a spalanie około 25-30 kg wydaje mi się ze i po za wiele od 20 grudnia spaliłem około 2,5tony,po 740zł daje ładny wynik, na podgladzie podawanie okolo 200s pozdrawiam narka

mam ten sam problem dom 150 m2 ocieplony nowe okna nowa instalacja co + podłogowe a spalanie około 25-30 kg wydaje mi się ze i po za wiele od 20 grudnia spaliłem około 2,5tony,po 740zł daje ładny wynik, na podgladzie podawanie okolo 200s pozdrawiam narka

Po pierwsze: te kotły są przystosowane do spalania suchego!!!!! miału. Nie rozumiem po co kupować taki kocioł i opalać groszkiem. Po drugie: normy mówią że w nowym budownictwie zapotrzebowanie na ciepło wynosi do 50W/m2. Po co więc kocioł 35kW na 170m2?

w sumie bedzie jakies 210 m bo mam jeszcze garaz, ktory w tej chwili nie jest jeszcze podlaczony, mam jescze inny problem, ktory pojawil sie ostatnio to jest dymienie z zasobnika tak jak by sie w nim wegiel zawieszal, co z ty robic? Mam 2 tygodnie ten piec i mam go serdecznie dosyc!! Zamierzeam palic mialem ale o tej porze kupienie go suchego jest nie mozliwoscia wiec wolalem kupic mokry ekogroszek. A i jeszcz jedno po 2 tygodniach palenia tym piecem mam caly nowiusieńki dach uje.... sadza, Jest na to jakis sposób?

w sumie bedzie jakies 210 m bo mam jeszcze garaz, ktory w tej chwili nie jest jeszcze podlaczony, mam jescze inny problem, ktory pojawil sie ostatnio to jest dymienie z zasobnika tak jak by sie w nim wegiel zawieszal, co z ty robic? Mam 2 tygodnie ten piec i mam go serdecznie dosyc!! Zamierzeam palic mialem ale o tej porze kupienie go suchego jest nie mozliwoscia wiec wolalem kupic mokry ekogroszek. A i jeszcz jedno po 2 tygodniach palenia tym piecem mam caly nowiusieńki dach uje.... sadza, Jest na to jakis sposób?

w sumie bedzie jakies 210 m bo mam jeszcze garaz, ktory w tej chwili nie jest jeszcze podlaczony, mam jescze inny problem, ktory pojawil sie ostatnio to jest dymienie z zasobnika tak jak by sie w nim wegiel zawieszal, co z ty robic? Mam 2 tygodnie ten piec i mam go serdecznie dosyc!! Zamierzeam palic mialem ale o tej porze kupienie go suchego jest nie mozliwoscia wiec wolalem kupic mokry ekogroszek. A i jeszcz jedno po 2 tygodniach palenia tym piecem mam caly nowiusieńki dach uje.... sadza, Jest na to jakis sposób?

w sumie bedzie jakies 210 m bo mam jeszcze garaz, ktory w tej chwili nie jest jeszcze podlaczony, mam jescze inny problem, ktory pojawil sie ostatnio to jest dymienie z zasobnika tak jak by sie w nim wegiel zawieszal, co z ty robic? Mam 2 tygodnie ten piec i mam go serdecznie dosyc!! Zamierzeam palic mialem ale o tej porze kupienie go suchego jest nie mozliwoscia wiec wolalem kupic mokry ekogroszek. A i jeszcz jedno po 2 tygodniach palenia tym piecem mam caly nowiusieńki dach uje.... sadza, Jest na to jakis sposób?

w sumie bedzie jakies 210 m bo mam jeszcze garaz, ktory w tej chwili nie jest jeszcze podlaczony, mam jescze inny problem, ktory pojawil sie ostatnio to jest dymienie z zasobnika tak jak by sie w nim wegiel zawieszal, co z ty robic? Mam 2 tygodnie ten piec i mam go serdecznie dosyc!! Zamierzeam palic mialem ale o tej porze kupienie go suchego jest nie mozliwoscia wiec wolalem kupic mokry ekogroszek. A i jeszcz jedno po 2 tygodniach palenia tym piecem mam caly nowiusieńki dach uje.... sadza, Jest na to jakis sposób?

Sadze to główna wada wszystkich kotłów z podajnikiem tłokowym i moim zdaniem nie da się ich wyeliminować całkowicie. Jest za to kilka sposobów aby ograniczać ich ilość, szczególnie na dachu. Po pierwsze ustawienia sterownika. Zmniejszeniu dymienia służy: zwiększenie temperatury, zwiększenie siły nadmuchu, zwiększenie przerwy pracy podajnika, zwiększenie opóźnienia wyłączania nadmuchu. Niestety ten kierunek regulacji zwiększa jednocześnie spalanie, trzeba zatem metodą prób i błędów znaleźć zadowalający kompromis. Po drugie stosowanie sadpalu. Po trzecie częste czyszczenie kotła (np: co 2 dni). Wtedy mniej sadzy ląduje na dachu. Kiedy wszystkie te sposoby nie dadzą zadowalającego rezultatu, pozostaje tylko czekać na ulewny deszcz, który zmyje sadze z dachu.

ale co, uwazasz ze to jest tylko urok tlokowcow? Kumpel ma slimakowca future i tez mowi ze ma pelno sadzy na dachu....

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.