273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Kocioł KMG-1 ustawienie podajnika i nawiewu.

To jak z tym PIDem? miał sięsam dostosowywać a tu jednak trzeba coś zminiać w ustawieniach

tak jak pisałem sam sie dostosowuje .
tylko najpierw trzeba poustawiać wszystkie parametry w trybie instalatora. Bo sam osobiście niewierze w aż taką całkowitą inteligencje elektroniki że będzie za nas wszystko robiła.Ale działa 100 razy lepiej niż normalny.Oczywiście jak go poskromimy.

Z tym że te ustawienia instalatora są już wgrane w sterownik i z połowa użytkowników ich nawet nie ruszała bo niebyło takiej potrzeby. Ale jak ktoś chce precyzyjnie dostosować sobie program idealnie do swojego Kotła, Domu , Opału to ma bardzo duże pole do popisu. A naprawdę warto.
Zawsze można przywrucic ustawienia producenta.

mam już tą instrukcje sterownika w wersji elektronicznej .
jak ktoś chce się zapoznac prześlę e-mailem
biuro@eko-kotly.pl

a ile kosztuje ten sterownik, Co z gwaracną po zmianie sterownika,

gwarancja jest, była i będzie na sterownik zawsze
na kocioł tak samo.
z tym że sterownik nie będzie w kotłach stalmark ale nie z tego powodu że coś tam tylko z powodów opisanych wcześniej na które się nie chcę wypowiadać.
A woli informacji to kotłów KMG z sterownikiem Perfekt pracujących jest już z ponad 150 i wszyscy są zadowoleni.

Witam serdecznie, mam dość poważny problemy z tym piecem posiadam go od pażdziernika 2006 jest to wersja ze starym podajnikiem i sterownik. Szkoda opisywać ile zabiegów już dokonałem i ile różnych towarów węglowych przetestowałem. Problem jest jeszcze jeden mieszkam w woj. mazowieckim a tu jak na lekarstwo instalatorów mających pojęcie o takich piecach. ostatnią zimę przepaliłem miałem bardzo dobrej jakości i uzyskałem nawet wynik ok 1 tony na miesiąc (dom ok. 190 m2) to już raczej jest prawie zadowalające ale !! o dobry miał coraz trudniej koszt tego który kupiłem to już ok 450 zł o zgrozo !!! a z miałem jak wiadomo dym sadza i czarny dach od sadzy. dleczego paliłem miałem bo jak paliłem eko to i tak kupa czarnego dymu tak samo czarny dach a cena eko groszku o 200 zł wieksza . Ale teraz zaczyna mnie to wszystko wk... miał za taką cenę to może wrócić do eko ale ten piec nie wykazuje oszczędności- pali na dobę ok 40 kg retopalu przy ustawieniach pieca na 50-55 st. i różnych nastawach. Fakt że nie posiadam zaworu 3-drożnego może to w tym leży problem - ale "fachowiec powiedział że to co zrobił jest git i taki zawór nie jest potrzebny bo on to zrobił tak że to nic nie zmienia posiadanie takiego zaworu czy też nie -- piec(30KW) wyposarzony jest w wężownice i do tego w wymiennik 180 l biwar z wężownicą spiralną no i może to kwestia sterownika pewnie też opału ale na innych eko też było podobnie z różnicą do 15% np na ekorecie mniej popiołu lepiej się wypalał ale nadal czarna sadza z komina itp CO ROBIC prosze o pomoc podanie ustawień do starego sterownika st 77 lub poradzić czy go wymienić na nowy i już. Jeśli to nie sprawi problemu proszę o emaila na adres tomaszkrzesnicki@wp.pl lub podać nr tel kom. chętnie zadzwonię o wskazanej porze dnia do Pana i może uda mi się normalnie spać bo teraz każda zima to stres. Pozdrawiam Tomasz Krześnicki

Witam.Prosze dzwonic 033 842 03 17.Jestesmy producentem kotła KMG-1 Napewno cos poradzimy.Pozdrawiam.

Ja zakupiłem ten kocioł w lutym w firmie EKO-DOM
już z nowym sterownikiem i podajnikiem .
kocioł sprawuje się bardzo dobrze na ustawieniach fabrycznych i spala bardzo mało opału .
zobaczymy jak będzie zimą.

Zakupiłem niedawno sterownik Perfekt T w firmie Eko Dom. Zainstalowałem na moim kotle KMG-1, przełączyłem w tryb letni i tu wystąpiły problemy. Kocioł za bardzo się nagrzewa dochodzi do 72stC i co za tym idzie wyłącza pompę CWU. W tym momencie nie wystepuje tzw. przepalanie i piec mi wygasa. Czy ktoś ma może ustawienia na tryb letni tylko do ogrzania wody CWU (kocioł bez nagrzewnicy).

szybki masz złe ustawienia .napisz jakie masz od 1 do 24 a powiem ci co masz zmienic aby było dobrze

Pozdrawiam Janka i cała firme EKO DOM

Hey.

Już sobie poradziłem. Teraz kocioł utrzymuje temp bliską zadanej. Nie gaśnie juz prawie od 2 tygodni. Teraz nie pamiętam ustawień ale jak tylko wrócę to przekaże je na forum.
Dziękuję za pomoc firmie EKO-DOM!

czy istniej mozliwosc ustawienia tak aby w dzien grzał tylko wode a wieczorkiem załączał sam kaloryfery i sam wyłączał nadranem ?

Witam!
Chciałabym podzielić się z panem moimi informacjami na temat ustawień kotła KMG1 ze sterownikiem st77.W niedzielę mój mąż podłączy łkocioł i ustawił zgodnie z zaleceniami producenta, ale niestety zużycie miału było bardzo duże. Dziś od rana sama powalczyłam z ustawieniem ,poczytałam na forum i skorzystałam z ustawień któregoś z panów(podobno ustawienia są indywidualne dla danego pieca) ale u mnie działa. Moje ustawienia to: czas pracy 1min 45s,czas przerwy 8 min, dmuchawa na pozycji 3, przerwa przepalania 25min, czas przepalania 2min, opóźnienie podawania 3s,opóźnienie włącz.3sekundy. Piec jest ustawiony na temp. 51 stopni.Mąż zrobił tzw. krótki obieg wokół piec i tam na rurze jest regulacja 10-stopniowa .Ja ustawiłam strzałkę na 9 tzn.że bardzo mało ciapła idzie na kaloryfery i głownie ogrzewa wodę.Działa jak junkers:-) Z komina leci jasny dym ,w kotłowni się nie kopci i mam nadzieję będzie tak dalej.Paliwo to miał z wałbrzyskich bieda-szybów z kawałkami węgla.Życzę powodzenia w w razie czego - cierpliwości :-)

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.