273
278
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Kocioł KMG-1 ustawienie podajnika i nawiewu.

Sam kupiłem miał 23-24 ale jest tak drobny (max 5mm granulacji) że strasznie źle się nim pali. Nawiew muszę mieć co najmniej na 3 bo inaczej mi nie przedmucha i ledwo co ogień leci. Poza tym strasznie mi go dużo na wymiennik wywiewa. Jak normalnie co tydzień troszke wymiatałem teraz co drugi dzień muszę(dwie górne półki wymiennika sadza z popiołem a reszta sam popielaty popiół). Następnie to nagrzewnica(mogłem bojler kupić i byłoby to lepsze rozwiązanie chyba). Piec musi mi szybko się nagrzewać bo inaczej nie ma kąpieli w wannie. Cały zasobnik mi tylko na 3 dni wystarcza i wydaje mi się że to dużo.

[quote: Jaaro]Sam kupiłem miał 23-24 ale jest tak drobny (max 5mm granulacji) że strasznie źle się nim pali. Nawiew muszę mieć co najmniej na 3 bo inaczej mi nie przedmucha i ledwo co ogień leci. Poza tym strasznie mi go dużo na wymiennik wywiewa. Jak normalnie co tydzień troszke wymiatałem teraz co drugi dzień muszę(dwie górne półki wymiennika sadza z popiołem a reszta sam popielaty popiół). Następnie to nagrzewnica(mogłem bojler kupić i byłoby to lepsze rozwiązanie chyba). Piec musi mi szybko się nagrzewać bo inaczej nie ma kąpieli w wannie. Cały zasobnik mi tylko na 3 dni wystarcza i wydaje mi się że to dużo. [/quote]
To do Magdy

Marek, wszyscy polecają pracę na wyższych temperaturach - 62-65stopni.
Jak tak mam i wydaję się, że piec lepiej pracuje. Inna zaleta wyższej temperatury to fakt, że ciepłej wody w boilerze nie zabraknie (ogrzewany jest wyższą temepraturą). Jak miałem na piecu 55 - czasami brakowało ciepłej wody, teraz już nie.

a ja nie wiem jaki piec wybrać. Mam do wyboru tłokowce: KMG, piec Spyra i jeszcze ślimakowy ale droższy od poprzednich. O wszystkich słyszałem "dobre słowa". Może coś doradzicie?

Dziękuję Jaaro za odzew.
U mnie też raz płomień fajny a raz do bani. Nie pomyślałam,że to wina opału i jego granulacji.Dzięki Jaaro.
Jakie masz ustawienia teraz z przerwą,bo nadmuch na 3?

Nadmuch już na 4 bo mi nie przedmuchiwał paleniska i niedopalony miał do popielnika zaczynał spadać. Praca to jeden ruch tłoka (około 55sek to trwa) a przerwa 2min bo wężownica w piecu i musi piec w miarę szybko dochodzić do temp, zadanej 55stopni. Ale z tego opału nie jestem zadowolony. Mieszam go z retopalem żeby jakieś większe frakcje były i trochę lepiej jest ;))

I miał znów podrożał.CZYM zamierzacie palić w tym roku?
Z Piasta miał po 540,a jeszcze 2 lata temu był po 400zł.

Cześć Jaaro

Przy tych twoich ustawieniach bardzo fajnie dochodzi do zadanej,ale strasznie się kopci po otwarciu drzwiczek.Jest na to jakieś lekarstwo?

[quote:Magda]Cześć Jaaro

Przy tych twoich ustawieniach bardzo fajnie dochodzi do zadanej,ale strasznie się kopci po otwarciu drzwiczek.Jest na to jakieś lekarstwo?[/quote]
Nie wiem dla czego kopci. Może komin trzeba przeczyścić albo po prostu zmniejszyć nadmuch. Mam teraz miał 21 i jest w nim dużo dużych kawałków i nadmuch od razu poszedł na 2 i ładnie się pali.

Jaaro próbuję wszystkiego.Miał przywieziony jednym transportem 6 ton.Potrzebuje aby dość szybko doszedł do zadanej dla potrzeb bojlera i tak jest wg twoich ustawień,bo trwa to 4-5 podań.praca 1 min,przerwa 3min przerwy nadmuch albo 1 albo2 i dymi a komin czyszczony i w dodatku szlakuje,że trzeba rano i wieczór wszystko zrzucić do popielnika.
Chyba tego pieca nie opanuje.

[quote:Magda]Jaaro próbuję wszystkiego.Miał przywieziony jednym transportem 6 ton.Potrzebuje aby dość szybko doszedł do zadanej dla potrzeb bojlera i tak jest wg twoich ustawień,bo trwa to 4-5 podań.praca 1 min,przerwa 3min przerwy nadmuch albo 1 albo2 i dymi a komin czyszczony i w dodatku szlakuje,że trzeba rano i wieczór wszystko zrzucić do popielnika.
Chyba tego pieca nie opanuje.[/quote]
Jak szlakuje to nie dopala a wtedy więcej powietrza trzeba albo dłuższą przerwę. Ja bym dał więcej powietrza wtedy powinien mniej dymić. Miał masz bardzo drobny czy jest trochę większych kawałków??

Wróciłam na ustawienia poprzednie tzn na 3 otwór przekladni.
1/1/65 ,nadmuch 1 i 50% przyslony,ale tutaj temp. spada o 5,6st.
Dużo lepiej było tak jak ty miałeś Jaaro,ale bardzo kopciło i próbowałam wszystkich nadmuchów a efekt ten sam.
Miał jest rożny i nawet mieszałam przed załadunkiem ,żeby nie brac samego grubego czy drobnego.
Jest jeszcze jakis sposób na to dymienie?

Dawno nie zaglądałam, ale to dlatego, że pies chodzi bez zastrzeżeń. Zmieniłam ustawienia z 1/8 na 1/7 (praca 2 min przerwa 7 minut) i zaczęłam eksperymentować z ustawieniami tygodniowymi. Może będzie jakaś oszczędność i poza tym tylko w ten sposób mogę jeszcze zmniejszyć temp na piecu. Teraz mam 53 i mniej już nie można, kaloryfery jak wcześniej pisałam przykręcone na 4 a w domu ciągle 24 stopnie. Troszkę za gorąco. na tygodniówce można ustawić mniej. Ale zobaczę co z sadzą po jakimś czasie.

Dawno nie zaglądałam, ale to dlatego, że pies chodzi bez zastrzeżeń. Zmieniłam ustawienia z 1/8 na 1/7 (praca 2 min przerwa 7 minut) i zaczęłam eksperymentować z ustawieniami tygodniowymi. Może będzie jakaś oszczędność i poza tym tylko w ten sposób mogę jeszcze zmniejszyć temp na piecu. Teraz mam 53 i mniej już nie można, kaloryfery jak wcześniej pisałam przykręcone na 4 a w domu ciągle 24 stopnie. Troszkę za gorąco. na tygodniówce można ustawić mniej. Ale zobaczę co z sadzą po jakimś czasie.

Witam wszystkich użytkowników piecy Kmg-1.Posiadam taki i mam spore problemy z ustawieniami,czytałem wasze wypowiedzi ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi dla mnie,a mianowicie mam piec Kmg-1 o mocy 25kW ze sterownikiem ST-37,ogrzewam dom 140m2 nie ocieplony jeszcze.Piec ustawiony jest teraz:
temp.zadana 55stopni
czas podawania 1.56s
czas przerwy podaj.1.56s
nadmuch 5(na 10)
załączenie pomp cwu i co 52 stopnie
podajnik na oryginalnym skoku chyba 2
a co do przysłony nadmuchu to jeszcze się nie bawiłem.
Piec po osiągnięciu temp.zadanej włącza się i temp.spada aż do 46stopni.
Mam zawór trójdrożny ustawiony na środkowy zakres 2 (1-2-3)
Chciał bym się dowiedzieć jak ustawić piec by przy zał.pompach co i cwu od temp.40stopni i temperaturze zadanej 60 piec się dogrzewał bo teraz po 4godz piszczy alarm że temp nie rośnie i muszę resetować,a przy tych ustawieniach co mam troszkę zimno w domku mi się zrobiło.Prosił bym o pomoc i z góry dzięki,Pozdrawiam Sebo

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.