273
278
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Kocioł KMG-1 ustawienie podajnika i nawiewu.

Ja mam KBO drugi sezon. Też na początku wydawało mi się, że coś nie tak. Zmieniłem zadanie po licznych, różnych próbach (różny opał, różne ustawienia). Nie mam powodów do narzekań, wręcz jestem zadowolony z KBO - wysłuchując jaki są problemy z innymi piecami.
Sadza, kopcenie: to raczej problem opału, a nie pieca. Ja obecnie palę mieszanką retopal+ miał Piekary - sadzy - do zniesienia, dym z komina - ledwo, ledwo widoczny. Ale sadza jest w każdym piecu opalanym węglem!!! Taki urok węgla.
Zakładam czasami deflektor z płytki szamotowej (na stelażu zespawanym z płaskowników 4 mm) - wówczas dymu prawie nie ma z komina.
Kopcenie z zasobnika - nigdy nie miało miejsca.
Od dwóch lat nie zdarzyło się aby wygasł.
Czyszczenie - bardzo łatwe - dobrze pomyślana konstrukcja.
Jeśli piszczy szuflada - co za problem przesmarować trące się elementy!!
Duży, łatwy do wyjmowania pojemnik na popiół.
Doskonałe dopalanie opału.
Uwaga - nie jestem z KBO, a nie nie ma żadnego interesu w chwaleniu tego pieca.




jeśli ktoś ma problem z KBO -ja chętnie podzielę się moimi doświadczeniami - tak jak pisałem chwilę wcześniej (wo) - po "przeanalizowaniu" pewnych spraw - kocioł okazał się być w rzeczywistości bardzo poprawny!
Drodzy Panie i Panowie - jeśli chodzi o kopcenie - opał to podstawa!!!
Krytyczne uwagi na tym forum są mocno przesadzone - piszę to bardzo szczerze.

Cześć Wojtek
Mam KMG1 od roku.Pali się tak sobie,czy możesz napisać co tam pozmieniać tak jak u ciebie? Palę miałem.

Witam ja od roku jestem posiadaczem kotła z osieka kmg1 tylko wyczystka z przodu i tak : sadza na kominie dachu o wkoło budynku , dym w zasobniku i już za próbowałem każdego ustawienia i nic cały czas to samo może ktoś może pomóc palę ekogroszkiem będe wdzięczny za dobre rady

witam, ja mam kmg 5ty sezon,przeżyłem już chyba wszystko, nie chciał w ogóle dojść do zadanej temp, spalał jakieś kosmiczne ilości opału, czarno wokół domu, czyszczenie pieca co 2-3 dni, masakra.miałem przeróbkę podłączenia w kotłowni, zastanawiałem się nawet nad przeróbką instalacji...okazało się, ze wszystko było winą złego opału i złych ustawień pieca.teraz palę retopalem, min.przerwa pracy 80 sek, bardzo mało powietrza-obr.min.dmuchawy 10%, ilość powietrza 25%, temp na piecu 65st, na dom idzie po zaworze ok 45st. nie kupujcie groszku z czech, to syf, w piecu brudno, w kotłowni brudno, co 2 dni wiadro sadzy i nerwy

Jaki masz sterownik ? bo u mnie jest st37.
Pali się eko, gigantyczne ilości sadzy.
Jakie macie ustawienia na st37 ?? Dojeżdzam do tego pieca co 2-3 dni więc nie mogę go doglądać ciągle (1-szy sezon).
Możecie coś pomóc ?

Panowie a gdzie znajduje sie wyczystka do czyszczenia nawiewu w kmg-1? po otwarciu drzwiczek widze to sitko co jest nawiew ale jak tak popiolem sie zawali to gdzie ta wyczystka? jak to czyscic? Pozdro.

posiadam kociol kbo kmg-1, 40kW wersja 2 sterownik tech-37 RS pale mialem 25kJ z Piasta(odsiewka z retopalu) czy moglbys mi podac ustawienia do tego kotla? moj mail to joker73@interia.eu

Cześć matkala
Proszę o kontakt w sprawie ustawień kmg-1 i skorzystanie z twoich doświadczeń na timox@interia.pl
Pozdrawiam

posiadam taki sam piec ze sterownikiem ST-77
stał 9 lat nieużywany, po awarii kotła gazowego zmuszony byłem go uruchomić
nie mogę sobie z nim poradzić,
kocioł wygasa i strasznie kopci
na jakich ustawieniach pracuje twój

posiadam taki sam piec ze sterownikiem ST-77
stał 9 lat nieużywany, po awarii kotła gazowego zmuszony byłem go uruchomić
nie mogę sobie z nim poradzić,
kocioł wygasa i strasznie kopci
na jakich ustawieniach pracuje twój

posiadam taki sam piec ze sterownikiem ST-77
stał 9 lat nieużywany, po awarii kotła gazowego zmuszony byłem go uruchomić
nie mogę sobie z nim poradzić,
kocioł wygasa i strasznie kopci
na jakich ustawieniach pracuje twój

Hej, mam kbo 1 sterownik st37 od 3 lat ,troche doświadczenia mam z tym kotlem,
więc jak by ktoś coś to chętnie pomogę.
Ogólnie na razie jestem zadowolony z niego ,i oby tak pozostało.

Cześć Janku ja mam dokladnie taki sam sterownik, kociol troszke przewymiarowany 25kW na dom 110m2 nie ocieplony. Pale miałem Piasta 23MJ. Mógłbys podrzucic swoje ustawienia, niby wszystko ok ale mam mega duzo sadzy.

Witam od paru dni użytkuje kocioł kmg-1 sterownik st-37 rs pomoże ktoś z doświadczonych użytkowników w doborze ustawień w trybie letnim? Z góry dziękuje za pomoc

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.