273
278
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Kocioł KMG-1 ustawienie podajnika i nawiewu.

Palniki II-ej generacji to palniki żeliwne stworzone z myślą spalania "trudnych paliw" czyli tych o wyższej liczbie RI ( spiekalności), z powodzeniem można spalać na nich eko groszek, mieszanki groszku ze zbożem i pelletami a także samych miałów węglowych. Ślimaki w takich palnikach mają przeciw zwój wypiętrzający paliwo i całe są odlewane z żeliwa sferoidalnego. Do najbardziej popularnych należą: Brucer, Ekoenergia i Burner-S.

Dzieki to teraz juz wiem:-). Jak mialbym kupowac teraz kociol na paliwo stale, to tylko slimaka z obrotowa retorta, typu wlasnie Bucer czyli ta twoja II generacja, do tego dobry sterownik np ecoal czy Bruli, mysle ze w obcnej chwili moj wybor padlby na ogniwo wlasnie z ecoalem. No coz pomazyc dobra rzecz......no ale trzeba wracac do rzeczywistoci i meczyc sie z badziewiakiem, na szczescie juz nie dlugo, bo mrozy odpuszczaja:-)

Brucer nie ma obrotowej retorty.
eCoal i Bruli to obecnie chyba najlepsze sterowniki na rynku z pełnym dostępem do sterownika przez internet a nawet z telefonu komórkowego na systemie Android.
Są kotły trwalsze od Ogniwo, wg. mnie Ogniwo jest mocno przereklamowane.

kotły tłokowe (chyba raczej wszystkie) niestety posiadają pewne niedoskonałości ale i zalety - dlatego często ludzie decydują się na zakup tłokowca zamiast "retortowca". Wg mnie opinia jakoby KMG to badziewie itd. są nadto emocjonalne i wg mnie chyba nieuzasadnione. Ja, stosując pewne powiedzmy "kombinacje" (zmiana ustawień, pewne "manewry", niekoniecznie na sterowniku, mające na celu dobranie odpowiedniego stosunku ilość powietrza do ilości podawanego paliwa i inne) powoli eliminuję pewnez rzeczy, które mi się nie podobały, a więc redukcja dymu, sadzy. I da się!
Życzę cierpliwości, mniej emocji, mniej krytyki.


Karoka: Palnik Brucer nie posiada obrotwej retorty?? hm..... a co bys polecila jesli nie ogniwo??

Wojtek: Napisz cos wiecej o swojch kombinacjach, po za sterownikiem, moze i ja mogbym cos podchwycic, aby troszke zmienic zdanie o tym kotle:-), ale tak czy siak nie powinno tak byc zeby uzytkownik kotla marnowal tyle czasu i sam wprowadzal jakies kombinacje etc. jak na moj gust to porazka jakas jest.

Dodan z racji tego czym się zajmuję od niedawna nie polecę nic. Już prawdopodobnie jakiś niezadowolony producent z tego forum któremu przerwałem samoreklamę zarejestrował się na forum gdzie przebywam na co dzień, skopiował jeden z wpisów i tam wkleił posądzając mnie że czymś tutaj handuję tylko że ja mam na tyle odwagi żeby się podpisać tym samym nickiem jakiego i tam używam. Nie wychwalam np. produkowanego przez siebie kotła za każdym razem pod innym nickiem i obsmarowuję sąsiada że jego to szajs.
Nie jestem producentem kotłów ale myślę że trochę o tym wiem.
Jak na razie to nikomu nic tutaj nie sprzedałem ani nie reklamowałem co jedynie udało mi się pomóc chyba 3-ce kolegów w ustawieniu sterowników.
Pozdrawiam wszystkich.

Karolka, jak sie obawiasz naforum to poleć mi coś na priva, jak bedziesz miala chwile, i opisz dlaczgo ten akurat widzisz jako niezly.
Pozdrawiam

Oglądałem kotły KMG wykonanie tego kotła jest bardzo poprawne,ale kupiłem kocioł tłokowy o podobnej budowie s......k duo boss z rewelacyjnym sterownikiem ST-609H owszem w kotle jest trochę sadzy ale z komina wylatuje ledwo widoczny dymek trzeba dobrze obserwować żęby zauważyć. Dziwię się jak ludziska piszą że kotły z podajnikiem tłokowym kopcą , ja mam kilku znajomych palących kotłami z podajnikiem tłokowym i nie mają jakichkolwiek problemów z kopceniem czarnym dachem sadzami

Witam,
temat jeszcze dycha?
mam kocioł podłączony od listopada, odkąd się przeprowadziłem i kłopoty z sadzą u mnie także się pojawiły dość poważne.

z chęcią przyjmę wszelkie porady. Jeśli temat jeszcze żyje, to napiszę o co dokładnie chodzi.
Pozdrawiam
Marek

Pytaj z czym masz problemy

witam mam kocioł kmg-1 25kw sterownik st-40 opał to retopal z piasta nie mogę go ustawić moje ustawienia zadana co-50 cwu-50 czas podawania 1min przerwa 1-10s nadmuch 20 zawór czwór drożny na 5 morze ktoś pomorze mi go ustawić z góry dziekuje

Witam wszystkich. Piece KMG-1 nie nadają się do palenia ekogroszkiem , bez względu jakim eko pali się w tym piecu problem sadzy nie zniknie. Nie da się ustwaić pieca tak aby zurzycie "eko" było na zadowalającym poziomie a piec nie "sadził". Sam producent tłumaczy, że jest to piec na miał --- to dlaczego na tabliczce znaminowej jest napisane ekogroszek , maił . Zwykły gniot szkodza czasu na ten piec. PS. Piec -produkuje sadzę , ma mały zasobnik, szuflada podajnika "piszczy", do zasobnika dostaje się dym jeżeli w zasobniku jest wilgotny "eko" to skropliny ciekną po jego obudowie.

Witam wszystkich. Mam mały problem z dmuchawą. Posiadam piec KMG-1 30 kW sterownik TECH ST-37. Nie mogę ustawić w nim mocy dmuchawy. Niby w opcjach jest regulacja mocy od 1 do 10 ale jaką nie ustawię to dmuchawa i tak dmucha ze stałą prędkością. (ani zwalnia ani przyspiesza ). Dmuchawa to RMS 120. Nie wiem czy problem leży po stronie sterownika czy po stronie dmuchawy , dlatego proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

Zadzwoń to Techa i zmienią opropgramowanie w sterowniku

witam wszystkich, posiadam kocił kmg1 od 4 lat , zgadzam się że jet to najgorsze badziewie jakie tylko może być , może powinniśmy się skrzyknąć i założyć sprawę producentowi niech zabiera sobie te kotły i pieniądze odda

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.