273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Eko-Tech - kocioł Stąporków

Dziekuje Ci Marcinie! Problem z przegrzanym podajnikiem był Waldka. ja mam klopot ze spalaniem nałożyły sie problemy z nastawieniem odpowiednich parametrow oraz z ze spalaniem po ostatniej dostawie węgla własnie tego czeskiego on przecież jest brunatny a nie kamienny..Wczesniej byl w miare suchy ale spalal sie jak powiadasz gorzej i więcej. ten ostatni to katastrofa mokry i wcaale nie chce sie palic .Spedziłam w kotłowni 7 godzin i wraz z panem pomocnikiem doszlismy downiosku że to wina węgla.Jutro zrobie jak poradziłeś.kupie kamienny. i pomieszam. Jutro nie to juz dzis sprawdze co z tym retortem , napewno ma luzy bo nie pali się po calośći tylko widac wyrażnie moc po jednej stronieDobranoc Palacze!!!!!

Do Marcina. Ustawiłam takie parametry jak mi zaleciłeś.piec chodzi na tym opale dobrze.prawie się wypala ,pozostaja białe granulki podobne do popkornu tak poł na pol.Wjednym miejscu nadal wypadają groszki węgla nie spalonego.Temperatura zadana 57 udaje się osiągnąć 53-54 max wiec chodzi bez przerwy .Licze na dalszą pomoc . Pola.

Mam piec 26KW i następujący problem:
w żaden sposób nie mogę wyłączyć podajnika paliwa. Nawet przy wyłączonym na sterowniku piecu podajnik pracuje.
Dopiero po rozłączeniu wtyczek podajnika przestaje pracować.
Potrzebuję pomocy!

Do Pola !

Weź do ręki ten jak nazywasz popcorn i jak się w palcach rozsypie na popiół to wszystko oki ... węgiel akurat ten tak ma. A kawałki nie spalonego mhhh kombinuj albo z przysłona nadmuchu lub wydłużaj po sekundzie czas przerwy między podaniami. Ciesze się że działa !! jak coś pisz.

do Jacka !

Problem twój jest mocno techniczny dzwoń do serwisu Stąporkowa długo nie odbierają ale tam odbierze telefon jak ja to nazywam tkzw. Pan Rysiu swój chłop i powie Ci dość szczerze co masz zrobić. Ale wydaje mi się że skończy się wymianą sterownika. Tel do Stąporkowa: 041 374-15-22, 041 374-21-94 poproś z działem serwis/pomoc lub coś w tym rodzaju.

Witam,Około 20 godzin chodzil kocioł na tych paramertach , dziś rano włączył sie alarm,e1 może ktos coś podpowie?

Dzięki Marcin,Ten alarm e1 mówi ze moj kociołek nie osiąga zad temper, w określoym (20 min) czasie na podtrzymaniu ,skrocić, czy wydłuzyć ten czas?

ustaw podtrzymanie na 5 min na próbe

Witam ponownie ,ustawiłam na 5 czas podtrzymania , dziś 2 krotnie włączył się alarm e1,temp na piecu 45,max 54 ,Podejrzewam ze problem pojawił się z chwilą zamontowania wiekszego zasobnika na wode teraz 14o l z płaszczem,Aktualne ustawienia tem zad 57,hister.2 wiatrak 5 ,czas podawan-14,czas przerw pod,75 ,co jeszcze mogę zrobić?

Zgłupiałem ....z tym zasobnikiem ....i czemu z płaszczem a nie wężownica ??

Jak Ty masz zrobiony układ ?? Wszystko działa na jednej pompce czy na dwóch musisz mi to opisać, grawitacyjny, zamknięty, otwarty, z wymiennikiem bez.. ..... bo coś mi nie pasuje

ale jeśli masz wiatrak-dmuchawę nastawiona na 5 (nie wiem po co tak dużo) otwórz drzwiczki zerknij na palenisko-retortę powiedz mi jakiego koloru jest płomień - jasno żółty(niski za dużo nadmuchu), żółto czerwony (najwyższy sięgający rezerwowego paleniska-ustawienia dmuchawy oki), czerwono bordowy (nijaki - zaraz zgasnie)???

Witam,zasobnik na wode ,z płaszczem bo ten stary z wężownicą nie zaspakajał zapotrzebowania na ciepłą wode teraz jest ful, obieg zamknięty pompa wodna jedna zawór czterokątny ,Dzis wyłączyliśmy kocioł, oczyszczono retortę kołnierz nie dolega szczelnie po jak się go porusza to ma luzy ,chybotliwy, jakby zdeformowany nie jest idealny . Jjedna śróba zerwana nie można odkręcić ,na ten czas uszczelniono silikonem,,odczekamy kilka godzin i rozpalimy.Tym razem zasypiemy weglem kamiennym o wysokiej kalor,z Piekorza,bo myslimy że ten czeski jest malo kalor i dlatego nie moze osągnoc temperatury.

używam

używam takiego pieca od

używam kotła eko tech stąporków 17kw zakupionego w castoramie od trzech sezonów i odpukać jestem super zadowolony.ogrzewam coprawda mały 60mkw nowy domek,dobrze izolowany(styropian na ścianach,posadzce i jeszcze docieplony strop),domek w przyszłości będzie miał 95mkw.pierwsze 2 sezony nie zwracałem uwagi na spalanie,ale ten sezon założony zawór trójdrożny i zakupiłem 3300kg groszku i mogę powiedzieć że 800kg jeszcze jest napewno.w domu są trzy grzejniki i 25 mkw podłogówki.temperatura cały czas 20-22stopnie.pozdrawiam.

dodam jeszcze że doszedłem chyba do niezłych ustawień(trwało to 3 miesiące)podawanie 13s,przerwa 44s,nadmuch na 2,temper zadana 55stopni,nawiew przysłonięty w 80%.zasobnik 80kg zasypuje teraz co 4 doby,ogrzewam 100litrowy bojler.po dwóch zasobnikach 160kg wyrzucam dobre wiadro popiołu.P.S.nie kupujcie nigdy czeskiego szajsu.raz spróbowałem 60kg.porażka.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.