273
278
280
226
Strefa ekspertów HVACR

Eko-Tech - kocioł Stąporków

przepraszam za bład spalam ok 50kg groszku na 24h.dlatego moje zaniepokojenie zwiazane ze spalaniem ;-)

Do adi841 Słuchaj ustaw zawór czterodrogowy na 10 wtedy całe ciepło będzie szło w dom a nie wracało na powrót ,jak ja miałem ustawiony ten zawór na 6 to u góry w pokojach miałem 16 st.(bez wiatru i 0 na zewnatrz) dziś kiedy wieje jak 150 i jest -17 mam u góry 19 wiec da się wytrzymać (na dole podłogówka 23 st.) Jesli mozesz zdradzic to napisz gdzie mieszkasz troche sie po polsce tulem!!!!!!!!!!!!!!!

Do Patryk mieszkam dokladnie w Dąbrowie Górniczej :-) 10km od katowic.ide przestawic zawor i zobaczymy :-)

Witam przestawilem zawór i dalej nic piec pali groszek jak szalony 25kg za 12 godzin lekka przesada.Nie ma co gadac oszczednosc na tych piecach zadna :-)

Do ądi841 trochę daleko odemnie mieszkasz Adi ja w Gdańsku zameldowany bardzo bym chciał cię odwiedzić z bliska sprawa zupełnie inaczej wygląda rozumiem ze zawór cztero drożny ustawiłeś tak na 9,10 w skali od 1 do 10? Jak możesz to napisz ile twój piec musi razy podać paliwo zanim dobije zadaną temp.?

do Patryk.Witam szkoda ze tak daleko mieszkamy :-) sluchaj moj piec potrzebuje 6razy podac po 18 sekund zeby dobic do temp.zadanej na kotle.ale dobija np jak mam ustawione 62stopnie to temp.wzrosnie do 62,5 gora do 63,5 stopnia max i zaraz spada i piec od nowa cykl podawania?!! Cos nie gra tylko co :-) szybko sie wychładza.na zaworze mam skale od 1-9max.(1,3,5,7,9)

Do adi841 Słuchaj jak możesz to wyślij mi na e-mail zdjęcie twojej kotłowni,tych swoich połączeń patryk.byzdra@wp.pl jak to zobacze to może będzie łatwiej pomóc,mi w tym momencie też pali już nie 25 kg a około 30 na dobę wiec też nie jest super ale cóż miejmy nadzieje że zima chwile odpuści?!!!!!!

mam problem co oznacza bład E1 w piecu eko tech

brak paliwa w zasobniku lub piec nie może osiągnąc zadanej temp. na piecu!!!!!!!!!!!!

Witam
Ja mam problem z moim kotłem Stąporków 17kW z podajnikiem ślimakowym sterowany sterownikiem TECH ST 37 już od miesiąca. Piec po długim czasie osiąga zadaną temperaturę np 50st C. Po pewnym czasie gdy temp spada o 2 stopnie i piec próbuje osiągnąć temp zadaną piec najczęściej wygasa lub nie osiąga temperatury większej niż 43 stopnie. Próbowałem już wielu ustawień, wymieniłem sterownik, próbowałem 6 rodzai węgla (ten który obecnie mam posiada certyfikat) a piec dalej nie chce pracować. Kolesie z serwisu usterki nie namierzyli. Przy obecnych ustawieniach kotła węgiel spala sie całkowicie ale temp nie przekracza 43 st. Ogień w palenisku jest nie wielki. Proszę o pomoc

Do Adam52
a jakie masz teraz ustawienia?

Do Adam52
dodam jeszcze parę pytań:
ile piec już pracuje?
jaka powierzchnia jest ogrzewana?
jaka jest instalacja?
czy budynek jest ocieplony?
jaki jest komin?(przekrój,wysokość)
jaka jest temperatura zewnętrza gdy piec nie może osiągnąć temperatury zadanej?
czy w instalacji jest zawór 3 lub 4 drożny?

Moje ustawienia: podawanie 17s. przerwa 40s,nawiew 8/10, osłona przysłonięta na ok 80%. załączenie pompy co 40st C. Histereza 2st C,
Komin w kształcie prostokąta wymiary ok 20 x 30cm wyczyszczony przez kominiarza miesiąc temu. Powierzchnia do ogrzewania 140m2, dom ocieplony styropianem 5 cm a wełny napchane gdzie się tylko dało. Piec był wyczyszczony i złożony od podstaw, uszczelniony. Instalacja nowego typu z rurek miedzianych. Zawór był trójdrożny obecnie nie ma wcale.
Zdaje mi się ze już zrobiłem co mogłem. Próbowałem różne ustawienia sterownika lecz i tak po 2, 3 cyklach podtrzymania temp zadanej piec wygasa

do Adam52
Jaki jest wysoki komin i czy jest szyber przy kotle?
Jaki jest czas przerwy podtrzymania?
Wydaje mi się że masz za duży ciąg kominowy i nadmuch przez co całe ciepło idzie w komin. Osłonę zasłoń całkowicie nadmuch daj na 30-40% i odpowiednio ustaw podawanie.

Komin ma ok 7 metrów. Przerwa podtrzymania to 4 minuty, ustawiałem też na 8, 12, 16 minut ale to nic nie dawało.Duży cug komina tłumaczył by dlaczego tak ciężko osiągnąć temperaturę, ale dalej nie wiadomo dlaczego palenisko wygasa. A propos nadmuchu to jeśli zmniejszę nadmuch na mniej niż 8 to wtedy słabo sie pali ( węgiel spala sie czerwonym płomieniem). Samo rozpalenie i osiągnięcie temperatury nie jest aż tak wielkim problemem. na początku ogień pali się na całej objętości paleniska. Później dopiero obszar palenia sie zmniejsza aż do wygaśnięcia. Po pierwszym cyklu podtrzymania temp nie wzrasta bardziej niż 45 st a później ogień wygasa.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.