273
274
226
269
Strefa ekspertów HVACR

Eko-Tech - kocioł Stąporków

nie paliłem jeszcze miałem jadę na groszku w kujawsko- pom . gdzie mieszkam za miał chcą teraz 680 zeta (chyba ich pogieło) a co do sterownika to podzielam wasze zdanie po prostu bubel u mnie ugina się cały panel na ster. ręcznym wciskam przycisk wentylatora a włącza się podajnik -po sezonie oczywiście wzywam serwis niech wymienią

nie mogłem wczesniej przepraszam. U mnie druga zima podajnik przy minus 5 zawór mieszający 4 drożny część podłogówki i reszta normalnie ogrzewam teraz jakieś 150 m, przy stratach ciepła bo ponad 50 metrów nie zagospodarowane na górze nie ogrzewane, podajnik pieca 26 kw na jakieś 4-5 dni. Ustawienie 62 stopnie podawanie 12 s, przerwa musiałem zwiekszyć na 52, wiatrak na 1 i trochę otwarta klapka. Do tego trochę idzie na garaż 54m, dom ocieplony

mam pytanko
jak długo ( w minutach ) piec powinien utrzymywać zadaną temperaturę po jej osiągnięciu !? wiadomo -przy histerezie zadanej na 2 lub na 3 jak kto woli.

Nie kupij...!!!!! po dwóch latach przecieka...!!!

[quote:fff1]Nie kupij...!!!!! po dwóch latach przecieka...!!![/quote]
piszesz coś nie wiadomo do kogo i o co ci chodzi......

Witam
Kupiłem piec 18KW z rusztem awaryjnym,mam problem z ustawieniem tego pieca.próbowałem już różnych ustawień i nic nie pomaga.węgiel nie wypala się do końca,jak zmienię ustawienia to znowu pochodzi 3 godziny i gaśnie.Moje obecne ustawienia to temperatura 60 st.czas podawania 11,wentylator 10 (otwarty 55%)czas przerwy 51,histereza 2.
Jak ustawiłem wentylator na 1 i przymknąłem go na80% to eko groszek sklejał się i robiła się skorupa.mam dom nie ocieplony i w szczerym polu okna nowe,instalancja co w miedzi powierzchnia domu 156m
eko groszek kupiłem luzem
Może ktoś mi pomóc???

musisz próbować, wszystko zależy od węgla, widać że poczytałes forum, nic więcej raczej się nie dowiesz, teraz kwestia czasu i wprawy, najlepiej właśnie próbować wg mnie wentylatorem, daj na 2, moze 3, cierpliwości, a przy tych temperaturach to na pewno nie będzie proste

DO PANA GAJOSA
PROSZĘ SPRÓBOWAĆ TAK:
TEMPERATURA ZADANA 55
HISTEREZA NA 3
CZAS PODAWANIA 15
CZAS PRZERWY 85
WENTYLATOR NA 3
PODTRZYMANIE NA 14 MIN
KLAPKA W 60% PRZYSŁONIĘTA

WYGASA PANU I SPIEKA BO
MAŁO PODAWANE A NADMUCH MAKSYMALNY
super efektem po tym jak się dojdzie do powiedzmy zadowalających ustawień
jest samoistne wzrastanie temperatury na piecu o 2-3 stopnie od temp. zadanej.
proszę sprawdzić jeszcze jeśli ma pan pompę wody jej ustawienie na regulacji przepływu. ustawić raczej na minimum.
te ustawienia pieca mam osobiście , proszę sprawdzić ale dostosowanie do pańskich warunków pozostawiam na długie godziny !

DO pana WOJCIECH WOJCIECH proszę o odpowiedz jaki ma pan duży zasobnik na węgiel (ile ~ kilogramów wejdzie) ?? Ja mam eko tech 19 KW z prostokątnym podajnikiem wchodzi około 120 kg eko groszku i wystaraczy mi na 3 max 4 dni przy temperaturze 50` C. Dom około 140 m2 ocieplony częściowo podłogówka.

jak sie upre to 150 kg wejdzie dopchane po sam "dach" piec 26 kw, to podajnik troszkę większy.

Dziękuję za podpowiedzi będę próbował do skutku.teraz zasypałem ruszt flotem i efekt jest niesamowity piec trzyma długo temperature i jak już ona spadnie to maksymalnie dwa ruchy podajnika i już. nie wiem czy mogę tak długo palić i coś się niestanie z piecem.flot zasypuję ręcznie bezpośrednio na ruszt.

Dziękuję za podpowiedzi będę próbował do skutku.teraz zasypałem ruszt flotem i efekt jest niesamowity piec trzyma długo temperature i jak już ona spadnie to maksymalnie dwa ruchy podajnika i już. nie wiem czy mogę tak długo palić i coś się niestanie z piecem.flot zasypuję ręcznie bezpośrednio na ruszt.

Do Wojciech Wojciech
gdzie kupujesz eko groszek. też mieszkam blisko Raciborza.

wegiel w tym roku kupuję albo z chempestu, albo na kolejowej. Jeden i drugi jest ok, praktycznie nie widzę różnicy, spalają się bardzo dobrze, kupuje workowany

pytanko a co to jest ten flot ?
mieszkam w Kielcach i tu tego nikt nie sprzedaje.
jeszcze mam pytanie o groszek z kopalni kazimierz juliusz czy jest taki dobry jak to piszą na forach ?

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.