273
274
226
269
Strefa ekspertów HVACR

Eko-Tech - kocioł Stąporków

również posiadam 19 kw ogrzewam 140m w kamienicy mur 40 pełna cegła pali
ok. 50 kg na dobę (temp-5st C)przy nastawach temp.zadana 63st, histereza5,podawanie20s przerwa 75s nadmuch5 eksperymentowałem z deflektorem ale wydłużał się czas pracy czyli tracił na sprawności więc zarzuciłem ten pomysł ogólnie jestem zadowolony jadę na węglu ruskim(650 zł/t) wypala się w 100%

WITAM
POSIADAM EKOTECH DUO 19 Z TYM PROSTOKĄTNYM PALENISKIEM.
DOM STARY 120 M, PODPIWNICZONY. PIEC ZAMONTOWANY 3 MIESIĄCE TEMU. SAM ZASTANAWIAŁEM SIĘ DLACZEGO PRODUCENT NIE ZASTOSOWAŁ DEFLEKTORA ANI RUCHOMEGO SZYBRA PRZY CZOPUCHU ! SZYBER SOBIE SAM ZROBIŁEM A TO PO TO BY WYSTEROWAĆ CIĄG KOMINOWY .
MAM ZAMIAR DOROBIĆ DEFLEKTOR I POEKSPERYMENTOWAĆ.
MOJE NASTAWY TO TEMPERAT.ZADANA 52 ST ,(W DOMU 23ST),HISTEREZA 2 , PRZERWA 99, CZAS PRACY 18, NADMUCH 4 , WENTYLATOR NA 80% LUB WIĘCEJ.
SPALANIE 25-30 KG NA DOBĘ. (NADAL ZA DUŻO ! )
GROSZEK PIEKLORZ A TERAZ EKORET LUZEM ZA 670/T.
GROSZEK MIESZAM Z MIAŁEM I MOCZĘ. JAK KAŻDY ŻUŻLUJE I NIE WYPALA W 100 % WIĘC PRZESIEWAM I Z POWROTEM DO PODAJNIKA.

Witam mam pytanie mam też piec eko-tech 19 Kw z prostokątnym paleniskiem i mam pytanie: na palenisku jest tłoczona strzałka prawidłowego założenia ww. paleniska jak prawidłowo ma ono być skierowane strzałką?? strzałką w stronę podajnika czy strzałką na zewnątrz??

witam :strzałką na zewnątrz

witam:mój eksperyment z deflektorem był dość prosty położyłem kawałek płaskiej blachy na wysokości rusztu a na pewno musi mieć kształt stożka chętnie poznam Twój wynik eksperymentu ,odnośnie opału mieszkam w kujawsko -pom. polski ekogroszek kosztuje tu 750 zeta i to mokry .
Piszesz też że moczysz opał wypróbuję również Twoją opcję palenia
pozdro...

[quote:Marcin ]nie wiem co jest pisza ze ponizej 56 stopni skrapla sie piec ja mam ustawiony na 46 i mam goraco w domu okolo 22 stopni co mam zrobic wina czujnika temp>????? z gory dzieki[/quote]
sprawę rozwiąże zawór czterodrożny

[quote: sroka_k]witam wszystkich,
jeśli mogę to też mam pytanie, mam kocioł 19 KW, mimo temperatury zadanej 55 stopni, przy 50 stopniach wyłączają się pompy i temperatura rośnie aż do ponad 70 stopni, grzejniki zimne, wyłączam kocioł i tak w koło, co mam zrobić, ta sytuacja wydarzyła się wczoraj wieczorem i trwa do teraz.
pozdrawiam
[/quote]

ustawić temp. załączania pompy u mnie jest 30st.C

[quote: zybi][quote: sroka_k]witam wszystkich,
jeśli mogę to też mam pytanie, mam kocioł 19 KW, mimo temperatury zadanej 55 stopni, przy 50 stopniach wyłączają się pompy i temperatura rośnie aż do ponad 70 stopni, grzejniki zimne, wyłączam kocioł i tak w koło, co mam zrobić, ta sytuacja wydarzyła się wczoraj wieczorem i trwa do teraz.
pozdrawiam
[/quote]

jeżeli dzieje się to na ustawieniach automatycznych to sugerowałbym sprawdzenie sterownika

witam, a ja mam troszkę inne pytanie i może ktoś pomoże :) padł mi piec CO i zastanawiam sie nad zakupem pieca Eko-Tech ale pytanie jest trochę inne - na wyjściu starego pieca mam pompę wymuszającą obieg - czy - mam ją zostawić - czy ktoś wie - czy i jak będzie wpływać na temperaturę na piecu (zadaną) - tzn czy będzie powodowała jej spadek a w związku z tym zmianę innych parametrów ??

[quote: SLAWI]WITAM
POSIADAM EKOTECH DUO 19 Z TYM PROSTOKĄTNYM PALENISKIEM.
DOM STARY 120 M, PODPIWNICZONY. PIEC ZAMONTOWANY 3 MIESIĄCE TEMU. SAM ZASTANAWIAŁEM SIĘ DLACZEGO PRODUCENT NIE ZASTOSOWAŁ DEFLEKTORA ANI RUCHOMEGO SZYBRA PRZY CZOPUCHU ! SZYBER SOBIE SAM ZROBIŁEM A TO PO TO BY WYSTEROWAĆ CIĄG KOMINOWY .
MAM ZAMIAR DOROBIĆ DEFLEKTOR I POEKSPERYMENTOWAĆ.
MOJE NASTAWY TO TEMPERAT.ZADANA 52 ST ,(W DOMU 23ST),HISTEREZA 2 , PRZERWA 99, CZAS PRACY 18, NADMUCH 4 , WENTYLATOR NA 80% LUB WIĘCEJ.
SPALANIE 25-30 KG NA DOBĘ. (NADAL ZA DUŻO ! )
GROSZEK PIEKLORZ A TERAZ EKORET LUZEM ZA 670/T.
GROSZEK MIESZAM Z MIAŁEM I MOCZĘ. JAK KAŻDY ŻUŻLUJE I NIE WYPALA W 100 % WIĘC PRZESIEWAM I Z POWROTEM DO PODAJNIKA.[/quote]
A jki jest lepszy piec od Stąporków z prostokątnym czy okrągłym paleniskiem W castoramie jest jeden i drugi i nie wiem na jaki się zdecydować

mam piec 19KW z castoramy z prostokątnym żeliwnym palnikiem można na nim palić również miałem pracuje od 3miesięcy jak na razie to sprawuje się dobrze

HEY
POWIEDZ JAKIE MASZ NASTAWY PRZY OPALANIU MIAŁEM ITD

Też kupiliśmy taki piec Termo-Eco c19 z prostokątnym palnikiem.
Będziemy mątować w lutym.Może ktoś sie pochwali jak te palniki się sprawują. Obawiam się też o sterownik ST 80 gdyż znajomi mówią że to badziewie dlatego dali do Castoramy bo tam wszystko ludziska kupią.
Jeśli tak to może trzeba wymienić ten sterownik , jaki byście polecili

Witam ja mam również sterownik st 80 który jest zamontowany w kotle eko tech 19 z castoramy. Do podstawowych funkcji oraz do jednej pompy co jest ok. Ja właśnie jestem w trakcie montażu ogrzewania podłogowego oraz pompy obiegowej CWU a sterownik st 80 już tego nie obsługuje :( więc jestem zmuszony kupić inny sterownik. mam już wybrany tylko szukam gdzie można go kupić taniej. Wybrałem sterownik st 42 wraz z modułem. Sterownik ten już obsługuje wszystko co możliwe nawet zawór mieszający. Cena takiego sterownika to 600 złotych (troszeczkę drogo no ale trudno-muszę kupić).

Mam jeszcze pytanie o dyfuzor proszę podzielcie się opiniami czy są efekty dyfuzora czy warto w niego zainwestować i czy jest mniejsze spalanie.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.