273
278
280
226
Strefa ekspertów HVACR

Eko-Tech - kocioł Stąporków

Mam problem odnosnie regulatora pokojowego auraton 2005 xt+piec termo eco c19 sterownik st37.Mianowicei problem polega na tym ze ustawiona temperatura dzienna 21stopni piec chodzi ok znowu temperatura nocna tj.19 stopni piec spada ponizej temperatury zalaczanej pompy co (ponizej 35 stopni) kaloryfery zimne a piec sie wygasza.co do ustawien czas podawania 20,przestoju 70,nadmuch przysloniety w 80% i ustawiony na 1.temperatura zadana 60,przepalanie co 5min.(ale tez slabe bo podaje groszek i dmuchawa chodza przes ja wiem 3-4 sekundy).w domu temperatura sie wacha od 20-22 stopni.moje pytanie kolejne czy pompa co ma chodzic non stop???

Do adi841 Kolego mampytanie czy masz podlogówkę jeśli tak do ile metrów jeśli grzejniki to czy masz na niech głowice termostatyczne jestem cały czas przy kompie wiec możemy po pisać

podłogówki nie mam,co do glowic to nie mam pojecia raczej zwykle danfossa ale głowy nie dam po czym to poznac??????

Do Patryk kolego znalazlem mam takie głowice DANFOSS RTS Everis 4230 czyli termostatyczne,podłogówki brak.

Do adi841 Najprościej opisujac całą sprawę dopóki będzisz miał sterownik pokojowy i głowice włączone razem to bedzie lipa, spróbuj wyłączyć regulator pokojowy na noc i zobaczysz co się zmieni, głowicę ustaw 4 to znaczy że grzejniki będa grzały dopóki w pomieszczeniu nie będzie osiągnięta temp.26 stopni bo 4 to odppwiednik 26 stopni a regulator pokojowy tylko to wszystko komplikuje ponieważ żeby układ działał poprawnie powinna byc jedna a nie dwie które sie na wzajem wykluczają daj znać jutro po 16 będę na forum to może coś jeszcze pomyślimy na razie wyłącz regularor i ustaw grzejniki na 4 pozdrawiam!!!!

Do Patryk.witam ustawilemm kaloryfery na 4 regulator pok.wył. i w domu bylo 21 stopni.oczywiscie spalil za dobe 25kg groszku.czemu regulator doprowadza do takiego spadku temperatury w co???na piecu 60 zadana zas co spada w dół???wina samych głowic czy także zaworów termostatycznych?????????dodam ze od wrzesnia do dzis tj.15 grudzien spalilem prawie 3,5 tony groszku przy domu ok 120m2.a gdzie do konca zimy.co do spalanie pieca to jest ok.praktycznie sam popiół i popkorn :-).regulator kupilem wiadomo odnosnie oszczednosci bo jak narazie to szał(kolega na gazie wychodzi lepiej-i nie wyglada jak gurnik :-) )

Do patryk.tak jak radziles reg.pokojowy wylaczylem,kaloryfery na 4 i w domu 21stopni lecz piec non stop na obrotach.za dobe spalil 25-30kg groszku.czemu ten regulator powoduje takie wychlodzenie co????temperatura zadana 60c,a w co spada ponizej 30 stopni.czy pompa co ma pracowac non stop z regulatorem,czy jest to winna glowic termostatycznych czy takze zaworów termostatycznych???
kupilem regulator wzgledem oszczednosci bo od 26 sierpnia do 15 grudnia spalilem ok 4 tony groszku 800zl tona szok poprostu mam dosc tego calego pieca.dosc ze wiekszocsc czasu spedzilem w kotlowni niz w nowym domu to jeszcze taki koszt :-) ehhhhhhh...........

Do adi841 Słuchaj jakie ty masz ustawienia w tym momencie

Do adi841Mój piec ma zadaną temp.54 st.żeby dobić tą temp. potrzebuje 6,7 razy podac węgiel (13s) przerwa 65s histereza 2 st.

"w domu 21stopni lecz piec non stop na obrotach.za dobe spalil 25-30kg groszku.czemu ten regulator powoduje takie wychlodzenie co????temperatura zadana 60c,a w co spada ponizej 30 stopni".Przepraszam ale nie rozumiem trochę tego jeśli spalasz 25 kg na 24 godziny to powiem ci że dużo niżej nie zejdziesz masz zawór czterodrożny lub trzydrożny? jeśli tak to jak masz go ustawionego

Do adi841 Jak coś to jeszcze możemy pomyśleć nad twoimi ustawieniami mój e-mail patryk.byzdra@wp.pl będę jutro na forum też tak koło 16 może trochę wcześniej!!!!!!!

dyfuzory montowane są po to by w jak najefektywniejszy sposób pozyskać ciepło spalin, żeby jak najmniej trafiło go do komina ,a czy jest potrzebny łatwo sprawdzić wystarczy porównać temperaturę spalin na wylocie z pieca z temperaturą wody w instalacji podczas normalnej pracy pieca .W moim piecu(19 kw z prostokątnym pal.) temperatura spalin nie przekracza 100 C przy tem. zadanej 60 c więc po co deflektor?

do Patryk....moje ustawienia to czas podawania 20s,przestoju 1m10sekund,nadmuch na 1 przysloniety w 80%,histereza 2,przerwa przepalania 10min,zadana temp 62st.co do spalania to ladnie wypala bo praktycznie sam popiół i troche jak to mowie popkornu :-) ale duzo bierze.

ADI841 Jak możesz to napisz czy masz zawór cztero czy trzy drożny a jeśli tak to jak jest ustawiony bo to też ważne

Do Patryk .zawór mam 4 drogowy ,ustawiony na 5......termometr na instalacji pokazuje 62stopnie.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.