273
278
226
280
Strefa ekspertów HVACR

Eko-Tech - kocioł Stąporków

a u mnie włącza piec się wyłącza i pojawia się komunikat E3, jak piec ostygnie to mogę go włączyć i działa do momentu aż się rozgrzeje do żądanej temperatury, po czym znów się wyłącza i pojawia się komunikat E3.

wypala się węgiel w ślimaku.
mogą by dwie przyczyny.
nieszczelna klapa zasobnika i cofa nadmuch albo za krótki czas podawania węgla

Mam Eko-Tech - kocioł Stąporków C19 kw z prostokatnym paleniskiem i wypala mi bardziej węgiel od strony nadmuchu zamiast na całym garncu.
Garniec założony chyba prawidłowo bo strzałką w kierunku od podajnika, Z tej strony nie ma nacięć a wypala bardziej. Czy ktoś może coś doradzić.

A czy może to być wina paliwa ? Czy to może się wiązać z niska jakością węgla ? Próbowałem wielu różnych ustawień, cały czas z tym samym efektem. Mam jeszcze jedno pytanie, mianowicie czy klapka na wiatraku powinna być otwarta czy zamknięta ? Oczywiście problem z przegrzaniem podajnika występuje w obydwu przypadkach ale ciekaw jestem jak z tą klapką powinno być ?

ZBYSZEK

Zbyszek
ustaw wentylator na 3 a klapkę nadmuchu przymknij na 90%, bo wypala ci za szybko, histereza na 2, czas podawania na 12, przerwę przepalania na 80 s, czas potrzymania na 15 minut, temperatura zadana 58 stopni u mnie przy takich ustawieniach pracuje, czasem też się wypala gdy jest silny wiat i zwiększa się ciąg komina wtedy jeszcze bardziej przysłaniam wentylator, ale mam komunikat E1. Może być jeszcze problem ze spadkiem napięcia. W nocy wzrasta napięcie bo jest mniejszy pobór energii w sieci i wentylator szybciej wypala węgiel. wtedy trzeba podłączy UPS od komputera.

Dziękuję wszystkim za poświęcony czas i uwagę i oczywiście za cenne rady, z których skorzystałem. Zmieniłem paliwo i wszystkie problemy z piecem zniknęły :-) Życzę wszystkim dużo ciepła :-)

Tylko kpocioł termiko.Rewelacyjna cena i zero problemów.Polecam.

Witam Stąporkowiczów też mam kocioł z termo-techu no i pale w nim Retopalem niby 24 tyś. kal.czasy mam na maxa wydłużone (podawanie tylko 10s przerwa 99s) i mi nie spala całego eko?znaczy nie spalone kawałki do popielnika spadają czy ktoś by mógł pomóc .Dom 120m2 z garażem w sumie to projekt w perłówce z Archonu 50m2 podłogówki oraz 3 grzejniki w kazdym z pokoi na górze z głowicami term.spalanie około 30 kg na dobe:-(

No i jeszcze jedno pytanie mam, jakiej średnicy macie rurę ktora z pieca wychodzi bo mi sie wydaje że ja mam za cienka i może on na starcie już sie dusi co? patryk.byzdra@wp.pl w razie cos dzięki za jakie kolwiek podpowiedzi:-)

zawiesza mi się opał w podajniku (miał) może ktoś napisać o co chodzi i jeszcze jedno po otwarciu klapy podajnika bardzo dymi .Piec19 kw

co rozumiesz pod pojęciem "zawiesza mi się opał w podajniku"?

Czy ktoś już rozwiązał problem, że nie pali się na całym ruszcie palnika w kotle c-19 tylko a pali się tylko od strony podajnika. Proszę o porady

Treśc do Lech :-)
Mialem ten sam problem palilo sie tylko na polowie retorty.zdejmij(garniec z paleniska)wyczysc pozadnie(benzyna extrakcyjna lub inne)daj sylikon do wysokich temperatur i poskladaj :-) powietrze ucieka bokiem a nie wychodzi do góry i pali sie polowa retorty.odkad dalem sylikon problemu nie mam.

Witam Wsztstkich.
Od kilku dni potykam się z problemem dość częstego zrywania się zabezpieczenia pomiędzy motoreduktorem a ślimakiem. Kocioł eko-tech c 19. Czy ma ktoś jakiś pomysł jaka może być tego przyczyna???
Z góry dzięki za wsparcie w tym temacie.
Dodam że piec jest nowy i od października śmigał na tej samej partii groszku. Dzisiaj zapakowałem pieklorza i jest to samo.

W związku z moimi problemami dotyczącymi spalania ,to okazało się ze moim opałem grzałem pół wioski dlatego że miałem mega CIĄG KOMINOWY nawet 60% ciepła wysysał mi komin niewiem tylko dlaczego wcześniej o tym nie pomyślałem kiedy rury nie mogłem dotknąć od rury kominowej sprawa się rozwiązała kiedy do pieca wsadziliśmy cegłę szamotową która wychamowała znacznie ciąg różnica jest nieprawdopodobna więc radzę sprawdzić taką błachostkę jak ciąg kominowy w razie problemów pomogę jak to dokładnie zrobić z tą cegłą aktualne ustawienia :
podawanie:13s
przerwa: 70s
nadmuch:4
podtrzymanie:10min
wegiel retopal worki papierowe
zadana temp.56st.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.