273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Eko-Tech - kocioł Stąporków

Witam . ekotech 22 st37 . podawanie 12 , przerwa 56 , przedmuch 12 . w tamtym roku palilem bobrkiem , przy mrozach 2 worki na 3 dni praktycznie sam popiol. Kilka dni temu kupilem bardzo popularny Platinum Prestige i na szczescie tylko 500kg . wegiel mokry mimo iz na worku pisze wilgotnosc 4-8%. Teraz robi mi sie popkorn , popiol bardzo dlugo zalega na retorcie . Jest to wina mokrego wegla ??

mam piec 20 kw

Witam
Posiadam piec WIELOPALIWOWY TECH ECO DUO 20 KW i Mam problem z ustawieniami . Spala MI eco-groszku 40 kg/ dobe Sterownik ST 37
Prosze o pooc !!!

Witam, kupiłam niedawno piec Komfort z Termo Tech ( Stąporków) z Castoramy. Mam obecnie wielki problem z cofaniem się dymu podczas pracy wentylatora do podajnika . gumy w klapie podajnika jak widać nie są zbyt szczelne bo wszystko leci na kotłownie. Jest to bardzo uciążliwe, już nie wiem co mam zrobić. Ogólnie od początku z tym piecem jest problem, najpierw z ustawieniami, na dobę spalał ok 50 kg. po założeniu czopucha spalanie dużo mniejsze. Nie ma różnicy z tym cofającym się dymem czy mam czopuch przymknięty czy otwarty i tak jest tak samo. Proszę poradźcie co może być przyczyną. Żar w piecu jest na lekkiej górce.

witam pisze z zapytaniem jak czyscic ten piec z popiołu gdy pali sie drzewem nie urzywajac podajnika tedy popioł wpada do tego na samym dole i jak to usuwac ? prosze o pomoc e.malutka@wp.pl

Ja też mam taki sam problem, dym cofa się z podajnika, zmieniałem parametry, czyściłem komin, cały piec i dzień lub dwa chodził normalnie (teraz latem w czasie upałów) a potem od nowa wszystki dym na kotłownie. Wyłączyłem go bo nie wiem co dalej robić. Co prawda ma już 5 lat ale to chyba nie jest przyczyną. Prosze odpowiedz jak najszybciej jak możesz jak załatwiłeś tę sprawę. Pozdrawiam.

Akurat z ta firmą nie miałem styczności,więc ciężko mi się wypowiedzieć co do jakości,natomiast warto zastanowić się nad inwestycją w pompę ciepłą zamiast kotła,co o tym sądzicie? w praktyce to wygodne rozwiązani ei inwestycja zwraca się wraz z każdym rokiem.

Witam też mamy problem z ustawieniem pieca . Piec z Castorama 18 kw spalanie ok 25 kg na dobę węgiel dobrze się wypala,zawor 4 drożny i czujnik temperatury w pokoju. Problem polega na tym że rano i może z 2 razy w ciągu dnia pięć się wyłącza i wyskakuje błąd e1 ( czyli że temperatura zbyt powoli rośnie czy coś takiego)

nie bierz tego same problemy

Mam te same problemy mianowicie od listopada tamtego roku prawie codziennie załącza mi się alarm e3 (przekroczona temperatura podajnika). Wcześniej ogrzewany był tylko dół domu i nic się nie działa poza tym, że z lewej strony mi wypalał a z prawej przesypywał. Odkąd ogrzewany jest cały dom załączają się alarmy. Moje ustawienia były:
A2 - 2, A3 - 5, A4 - 16, A5 - 18, A6 - 30, A7 - 8.
Najlepsze jest to , że w czwartek okazało się, że mam za duże palenisko jak na ten piec powinno być 25kW , a ja mam 35kW i dlatego tak się dzieje: alarmy i nie wypalanie ekogroszku (skarbek) najwyższa półka jeśli chodzi o opał. Nigdy więcej pieców ze Stąporkowa. Jakby ktoś mógł poradzić z ustawieniami będę wdzięczny. Dom 120m2 ocieplony.

Kolego też mi się cofa dym do kosza i nie wiem co robić, do serwisu szkoda dzwonić bo powiedzą, że to jest twoja wina. Żałuję tylko, że wcześniej nie poczytałem opinii na temat tej firmy i tych nigdy bym tego nie kupił.

Witam, czy posiada ktoś z Państwa piec Komfort z 2015r? Potrzebuję informacji na temat wadliwego kolana żeliwnego retorty. Wg moich informacji firma zamawiała do kotłów z tego roku kolana żeliwne od innego producenta i wychodziły one z wadą fabryczna.

uwarzaj ja kupilem 12 wrzesnia ubieglego roku kociol16kw porazka jak sam widzisz reklamacja nie uznano dymi sie z pieca na eko groszku po kilku dniach lub godzinach plomien przenosi sie do popielnika jak tlumaczylem serwisowi nawet nie raczyl odpalic pieca w mojej obecnosci tylko zaproponowal 2 wersje naprawy na faktore 2800 lub bez 1300 wady to podajnik slima kokrojone funkcje sterownika dzwiczki nawet nie pospawane w rogach duzo do jakosci wykonaniamam swiadka na propozycje serwisanta jak to wymienie to bedzie dzialal a dymi sie tylko na eko groszku poprostu nie znajacy sie serwisanci na sztuce swojej tylko bronia interesow firmy kijent sie nie liczy reklamacje serwis wykonuje za kase jak chcesz wiecej zdjec to skontaktuj sie ze mna tel 505 071 859 nawet mam nagrane filmy jak dzialaja ich piece uwaga nie kupoj zlomu bo bedziesz mial taki lub podobny problem

Zdjęcia

P1010756.jpg
P1010755.jpg
P1010754.jpg
P1010753.jpg
P1010752.jpg
P1010751.jpg
P1010750.jpg
P1010750.jpg

mam problem puec 18kw staporkow czas podawania 10s wentylator3 czas przerwy 30 podtrzymanie 15 wyzuca duzo wegla niespalonego

Posiedziałam trochę przy piecu i sama ustawiłam podawanie i przerwy. Wszystko zależy od jakości paliwa. Niektóre ekogroszki należy przewietrzyć. Nasz piec działa 12 lat i nie ma problemów. Teraz wymieniliśmy kondensator.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.