265
226
269
Strefa ekspertów HVACR

Eko-Tech - kocioł Stąporków

Witam serdecznie

Posiadam Staporków 17 kw dom 146 m2 ocieplony 8 styropianu dwa lata grzania na Eco groszku smiga ładnie , lecz przeszedłem na Pelet i zaczęła się jazda w dokumentacji DTR producent dopuszcza ten rodzaj paliwa wiec przeszedłem 1 zezon ZMORA!!!!! konsultacja techniczna w ich firmie do BANI
dobrze że mam znajomego instalatora akurat z innej firmy SAS wiec razem metoda prób i bledów doszlismy poparu miesiacach o co chodzi skutki( 5 x zapalił mi sie zasobnik smród dobrze że mam kotłownie na zewnatrz i czujniki czadu i dymu w kotłowni)

Teraz moja instrukcja co należny wymienić w piecu jakbyście chcieli przejść na Pelets
1/ Ślimak - ponieważ Staporków wsadził slimaka bez rdzenia na całej długosci i co sie robilo pelets jest miekki i poprostu ślimak bez rdzenia mieli pelets i robia sie trociny ktore blokują doplyw paliwa do retorty

koszt wymiany jakies 120 zeta na Allegromozna kupić

2/ Bardzo wazna sprawa

jak sie uporacie z czasami podawania nadmuchem aaaaa

Nadmuch na 1 i nalezy zakleić taśmą 80% wlotu wentylatora i przystawić klapkę na 90% wtedy nie bedzie wydmuchiwać peletu z retorty

3/ Najwazniesza sprawa

zmienić w USTAWIENIACH SERWISOWYCH

CZAS PODAWANIA Z 0,5 SEK NA 1,20 MIN
I TEMPERATURE PODAJNIKA Z 65 NA 40

A DLACZEGO

dlatego że ustawienia serwisowesa ustawione dla Groszku nie dla peletu , piec jak pracuje na potrymaniu ma opcje Przepalenia

i w ustawieniach serwisowych jest podany czas podawania za krótki dla peletu co wiaze się z tym że bedziecie miec COFKE DO ZASOBNIKA I ZAPALENIE SIE ZBIRNIA Z PALIWEM

PELET SIE TLI CAŁY CZAS WIEC MUSI BYĆ CALY CZAS W RETORCIE

Natomiast eco groszek wiadomo nawet jak zjedzie poniżej nie będzie miał dostępu do powietrza to wygaśnie
to tyle

dla pieca 17 kw mogę podać ustawienia dla peletu przetestowane sezon tryb zima LATO teraz wlasnie podgrzewam wodę i Smiga na 56 stopni woda w cw 50 stopni zużycie niewielkie
Spalanie Peletu

niestety 1,3 do 1.0 do Eco groszku

jednak przez ostatni sezon nie miałem podłączonego regulatora pokojowego wiec piec chodził na MAKSA na 56 stopni i musiałem otwierać okna :)

teraz jak uporałem się z podtrzymaniem pieca na pewno spalanie spadnie

w sumie poszło mi 4 tony peletu sezon 2008/2009 ale jaki komfort

z 1 tony peletu 0,5 wiaderka popiołu i pod IGLAKI :)
Cena peletu Barlinek 750 PLN/tona na dzien 29.07.09
ECO groszek JULIAN LUZ 680 na dzien 29.07.09
WYBRAŁEM PELET

wiem że można znaleźć tańszych dostawców peletu ja ich szukam w swojej okolicy

napisze jak znajdę i za ile można kopić od chałupnika
jak chodzi o ustawienia pieca 17 kw staporków to piszczcie

tomek_pawelski@scout.pl
PS/

i CIEKAWOSTKA której nie testowałełem ale do waszej INFORMACJI chodzi o ECO Groszek

Post pochodzi z http://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?showtopic=288
"""""
Mam jeszcze patenta na obnizenie zuzycia groszku o 30% ( tak mniej wiecej na oko).
Chodzi o dodanie do suchego groszku tak z 5 l oleju przepracowanego na każde 100kg wegla. Oczywiście olej musi być bez żadnej nafty,ropy rozpuszczalników itp.
Mieszanina to spala sie całkowicie bezdymnie (jeżeli palenisko rozgrzane i ma wyregulowane powietrze) , spaliny nie śmierdzą - i co ciekawe nawet przy 20* mrozie z komina nie widać nic a piec jara się na maxa.......
najlepiej mieszać olej z weglem w jakimś wiekszym zasieku - zalać okoresloną ilość groszku olejem i ze 2 x przeszuflować pozostawiając do obcieknięcia. Generalnie sam groszek po takim zabiegu się lepiej wypala a struktura popiołu robi się pylista z drobnymi spiekami . Piec przy tym bardzo dobrze się oczyszcza.

"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""
15 post na tym forum

To ciekawe z tym olejem... Tylko czy przypadkiem nie będzie się osadzało w rurze w której chodzi ślimak? Ja palę trzy lata non stop i podejżewam ,że w przyszłym roku będę musiał wymienić rure slimaka na nową ,ale chyba zadam sobie trudu i dorobie z jakiejś grubościennej kwasówki. Te piece byłyby niezniszczalne gdyby całe były wykonane z dobrej stali. W lato palę co drugi dzię na cieplą wode drzewem (dla testu ) i jest malina. Trzy kawalki brzozy i po 20-30 minutach woda ciepla 2 dni. przy tym ladnie się piec wypala z sadzy i smolistego nagaru ,który po roku palenia ma do ok 1mm grubości na sciankach plaszcza wodnego.

Witam, mam zamiar kupić piec ze Stąporkowa 28kw z podajnikiem i zapasowym rusztem,chciałbym poznać opinie na temat tego pieca?Czy w tym piecu można palić drzewem i węglem? Jeżeli tak to ile można nałożyć opału jednorazowo?

TA SALA JEST DURZA NAOISZ DOMNIE ?

witam serdecznie mam piec 21 kw z dodatkowym rusztem - jeszcze w nim nie paliłem ( nowy dom i nowa instalacja ). Jeszcze nie kupiłem węgla a na budowie poniewiera mi sie mnustwo kawałków drzewa i chciał bym sie ich pozbyć a jednocześnie troche zagrzać w domu by ręce nie marzły podczas prac wykończeniowych prosił bym o udzielenie instruktażu jak mam ustawić piec by mu nie zaszkodzić. Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.

nie wiem co jest pisza ze ponizej 56 stopni skrapla sie piec ja mam ustawiony na 46 i mam goraco w domu okolo 22 stopni co mam zrobic wina czujnika temp>????? z gory dzieki

A czy ktoś pali może owsem? Jakie ustawienia i czy trzeba coś zmieniać w piecu jakaś nakładka na retortę ?

temperatura pieca rzeczywiście powinna wynosić min 56C, zatem temperatura zadana pica powinna być wyższa o nastawioną temperaturę histerezy plus jeden stopień na spadek temp.

A czy ktoś pali może owsem? Jakie ustawienia i czy trzeba coś zmieniać w piecu jakaś nakładka na retortę ?
wlasnie, wlasnie! ja tez slyszalam, ze mozna palic w tego typie pieców owsem? czy to jest bezpieczne? co z ustawieniami? fajnie by bylo, bo to o polowe tansza rzecz niz wegiel :) tylko kalorycznosc o polowe tez jest mniejsza...

Witam bardzo serdecznie~!
jestem producentem workowanego eko groszku z kopalni Chwałowice lub bobrek.Wartość energrtyczna 2850kJ.
Worki zgrzewane.Opał suchy skłądowany pod dachem Cena 800zł brutto do negocjacji.

PPH"OAZA" Zaborowice 152 26-080 Mniów

wtam mam pytanko czy zbyt duży ciąg w kominie może być przyczyną tego że piec ma ciężko osiągnąć zadaną temp. ( pytam bo mam właśnie problem utrzymać zadaną tęperature na piecu - robiłem tak temperatura zadana to 62stopnie temperatura załanczania sie pompy to 52stopnie histereza 2 stopnie - pompa sie włancza przy temp 52 stopnie tak jak jest ustawiona i wyłancza sie przy 50stopniach -wszystko cacy tlko po wyłączeniu sie pompy temperatura pieca spada do około 42stopni - problem sie pojawia taki że piec potrzebuje aż około 40 minut by uzyskać te 52stopnie między czasie grzejniki robią sie zimne. Węgiel spala cie całkowicie - dodam tylko że to nowy piec i nowy budynek ocieplony o pow 180m2 wysokość komina 7,4m i średnica 200mm. Proszę o pomoc bo już mi sie nerwy kończą. Prubowałem wiele ustawień i nic ostatnie ustawienia jakie miałem to przerwa podawania 80s czas podawania 7s wentylator na 1 histereza 2 stopnie temp zadana 62 stopnie i pompy na 52 stopnie - na tych ustawieniach to szło całą dobe ale tak jak już pisałem problemy z temp. jak zwiększyłem czas podawania to wywalało żar z retorty i jak zmniejszyłem przerwy pomiędzy podaniami to działo sie to samo. Prosze o jakąś dobrą rade. Pozdrawiam.

piec 22 kw

witam wszystkich,
jeśli mogę to też mam pytanie, mam kocioł 19 KW, mimo temperatury zadanej 55 stopni, przy 50 stopniach wyłączają się pompy i temperatura rośnie aż do ponad 70 stopni, grzejniki zimne, wyłączam kocioł i tak w koło, co mam zrobić, ta sytuacja wydarzyła się wczoraj wieczorem i trwa do teraz.
pozdrawiam

Witam!

Mam pytanko odnośnie spalania...

Mój kocioł to 26kW który ogrzewa około 270m2 nieocieplonego budynku i wydaje mi się że dośc dużo spala ale może to przy tym metrarzu normalne, chodź wolę się upewnić. Jego spalanie to około 45-50kg/doba, zaznaczam jeszcze że jestem z trójmiasta gdzie naprawdę ciężko o dobry opał i ten co mam pozostawia nieco do życzenia.

Proszę o porównanie spalania i wypowiedź użytkowników tych piecy bo nie wiem czy mam kombinować z ustawieniami czy szukać gdzieś dalej dostawców opału czy po prostu tak musi być.

Moje ustawienia to:

temp. 50 stopni C
czas podawania 20 sec.
czas przerwy w podawaniu 40 sec.
nadmuch 2
przysłona na wentylatorze zamknięta na 85%

Dodatkowo jak ktoś słyszałby o dobrym eko-groszku z okolic 3miasta proszę o kontakt gg: 3977540 lub jackowskigdynia@wp.pl

Krótko co do samego pieca jestem zadowolony chodź dzieki temu forum dopiero dowiedziałem się że trzeba go tak kompleksowo czyścić i faktycznie przez dwa lata teraz niedawno raz zacioł się podajnik może przez nagar w nim...

pozdro wszystkich posiadaczy :)

Od roku mam piec 26kw i ogólnie jest ok - faktycznie zależy wszystko od węgla. Minimalna temperatura jaka miałem to 58 stopni, teraz testuje jak sprawdza sie piec przy nastawie 66 stopni zadana.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.