273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Eko-Tech - kocioł Stąporków

Gdybyście mieli taki objaw,że dmuchawa przycina się na pierwszych trzech biegach a na 4,5, i6 chodzi normalnie,to jest wina sterownika. Skorzystałem z serwisu na gwarancji i jestem naprawdę zadowolony.Przyjechał miły Pan wymienił sterownik na zupełnie nowy (ze stabilizatorem napięcia) i Piec chodzi jak szalony)))

Mam pytanie , a widzę ze trochę się na piecach już znasz. Mam nowy dom 150 m2 ; temp na zewnątrz -10 . Mam ustawioną temperaturę pieca na 52 stopnie , podawanie na 10 ; przerwe w podawaniu na 62 =Piec spala mi około 35-40 kg eko-groszku na dzień. Zaczynałem od przerwy w podawaniu temperatury na 37 a teraz mam 62 i nie widzę zmniejszenia pobierania ekogroszku. nadmuch mam nastawiony na 2 . Co mogę zrobić aby zużycie ekogroszku było mniejsze ???

Co to za piec i ile ma KW?

piec stąporków 18kw z podajnikiem i rusztem awarjnym

Jeśli przestawiasz parametry pieca ,to daj mu troszkę pochodzić i dopiero potem zmień. Jeśli to nowy dom,to troszkę czasu potrwa zanim go dogrzejesz(ocieplony?) Wszystko zależy od węgla( mowa oczywiście o dogrzanym budynku)
Czy spala Ci się węgiel całkowicie?
Żużluje?
Ja mam aktualnie ustawiony na
Spróbuj TAK i zostaw go na dobę!
temp zadana 50C
czas pracy podawania 11
czas przerwy podawania 55
nadmuch 1
czas przerwy przepalania 15 (co oczywiście nie ma nic wspolnego z powyższym)
Producent pisze ,że czas pracy podawania z czasem przerwy podawania POWINIEN się zamykać w 1 minucie. Powinien ,to nie znaczy ,że musi. Nadmuch bezwzględnie przestaw na 1 !
Przesłonę dmuchawy przymknij nawet w 90% procentach. Nie denerwuj się i nie zaglądaj co 5min do pieca ,bo jedynie go wychładzasz. Myślę,że masz zbyt duży ciąg kominowy co wychładza piec(pamietaj o przysłonięciu dmuchawy) Wrazie czego Chętnie pomogę,bo sam na początku tak się złościłem ,że z główki mi parowało))) Znaczy się... z głowy)))Pozdr!

Dzięki za stawienia.Mam nadzieję ze będzie działąć . DOm jest now porotermu 36 i docieplon stropianem 10 cm. Na początku miałem bardzo poważne problemy z rozpaleniem ale pomógł mi gosć którego spotkałem w sklepie. Doradzał mi abym ustawił dmucawę na 2 ,czas w przerwie podawania 35 oraz podawanie na 10 . Było ok ale spalało bardzo dużo ekogroszku.
W tej chwili mam ekogroszek z CASTO , ale zostaje mi dużo żużlu. Nie wiem dlaczeego ??
POzdro

Mam jeszcze ptanie ile zużywasz ekogroszku i czy "wyciągasz" sam popiół czy teżi żużel
POzdro

Jeśli chodzi o rozpalanie,to najlepsza jest mała butla (2kg) i palnik. W Castoramie taki palniczek kosztuje ok 55.00zł w którą Pan na stacji załaduje Ci 4 litry gazu + dasz mu na piwko(bo przecież ładowanie butli w CPN jest zakazane i to surowo))))))i rozpalasz w ok.10 minut.
Co do żużlu,to wszystko zależy na jaki groszek trafisz,ale rozmawiałem z ludzmi którzy z tego żyją i większość nie nazywa tego ekogroszkiem ,tylko odsiewanym węglem)
Tak jak Ci pisalem wcześniej zmniejsz dmuchawę na 1.
Węgiel ma się paliać na retorcie (tależu) a nie być rozdmuchiwany przez nadmuch.
Jeśli masz ustawiony czas pracy podawania 11 sekund i węgiel się nie spala ,to zwiększaj czas przerwy podawania o 1-sekunde.(pamiętaj ,żeby poczekać,zanim ponownie przestawisz))))
Liczyłem u siebie ,że przy spadku temperatury o 2C ,bo tak mam ustawioną HISTEREZĘ do osiągnięcia temperatury zadanej podajnik podaje 7 razy.
Więc jeśli zwiększysz lub zmniejszysz czas przerwy o
1-sekundę,to cały cykl zmniejsza się lub zwiększa o 7 sekund. Co w ciągu doby ma nie małe znaczenie.
Pozdrawiam Bart)Początkujący "palaczu" )))

Temat: Napiszcie jak wam się PALI??? Data: 2009-01-15

Podzielmy się opiniami w sezonie grzewczym 2008-2009)
U mnie cacy,tylko tym razem trafiłem na groszek nie najlepszej jakości ,choć zapłaciłem za jakość najlepszą)
Może to nie jest powod do śmiechu ,ale smutek też nie pomoże...)

Wszystkie "przepisy" zadziałąły. Pali aż miło . Martwi mnie tylko zużycie ( 25 kg /dzień ) eko groszek z CASTO. NA razie lepszego nie znalazłem. Raz kupiłem na alegro 25 kg worek po 18 zł. To spalał 35-40kg/dobę. Było strasznie dużo żużlu.
POzdro

Bart musisz poprostu pokombinować i wszystko będzie dobrze )
choć....Ja nabyłem kiedyś taki węgiel,że po dosypaniu piec mi zgasł)))

cześć
widzę że znacie się na rzeczy więc może ktoś udzieli mi porady - mam piec Staporków Eko - Tech 18 kw dom 160 m kw pustak poro term 25 cm + styropian 15 cm. zamontowałem regulator pokojowy i zaprogramowałem następujące temperatury w godz 7:00-9:00 oraz 19:00 - 23:00 20 stopni C w pozostałych gdzinach 18 stopni C. Takie ustawienie doprowadziło do przegrzania pieca (komunikt na wyświetlaczu - alarm) Sytuacja miała miejsce 2 dni temu - od tej pory po ponownym uruchomieniu (regulator pokojowy ustawiłaem na stałą temperaturę 20 stopni C) rura pmiedzy piecem a podajnikiem nagrzewa się (może ma się nagrzewać nie sprawdzałem tego wcześniej)obawiam się że może dojść do kolejnego przegrzania (co kilka godzin ręcznie uruchamiam podajnik z węglem bo mocno się wypala).
Proszę o informację czy jest to kwestia ustawień? Mam następujące:
tem zadana 56 stopni C,czas pracy podajnika 20 s, czas przerwy 40s przepalanie co 20 minut histereza 2 stopnie C nadmuch 3 - a może problem tkwi w czym innym? proszę o info.
Pozdrawiam

cześć
widzę że znacie się na rzeczy więc może ktoś udzieli mi porady - mam piec Staporków Eko - Tech 18 kw dom 160 m kw pustak poro term 25 cm + styropian 15 cm. zamontowałem regulator pokojowy i zaprogramowałem następujące temperatury w godz 7:00-9:00 oraz 19:00 - 23:00 20 stopni C w pozostałych gdzinach 18 stopni C. Takie ustawienie doprowadziło do przegrzania pieca (komunikt na wyświetlaczu - alarm) Sytuacja miała miejsce 2 dni temu - od tej pory po ponownym uruchomieniu (regulator pokojowy ustawiłaem na stałą temperaturę 20 stopni C) rura pmiedzy piecem a podajnikiem nagrzewa się (może ma się nagrzewać nie sprawdzałem tego wcześniej)obawiam się że może dojść do kolejnego przegrzania (co kilka godzin ręcznie uruchamiam podajnik z węglem bo mocno się wypala).
Proszę o informację czy jest to kwestia ustawień? Mam następujące:
tem zadana 56 stopni C,czas pracy podajnika 20 s, czas przerwy 40s przepalanie co 20 minut histereza 2 stopnie C nadmuch 3 - a może problem tkwi w czym innym? proszę o info.
Pozdrawiam

cześć
widzę że znacie się na rzeczy więc może ktoś udzieli mi porady - mam piec Staporków Eko - Tech 18 kw dom 160 m kw pustak poro term 25 cm + styropian 15 cm. zamontowałem regulator pokojowy i zaprogramowałem następujące temperatury w godz 7:00-9:00 oraz 19:00 - 23:00 20 stopni C w pozostałych gdzinach 18 stopni C. Takie ustawienie doprowadziło do przegrzania pieca (komunikt na wyświetlaczu - alarm) Sytuacja miała miejsce 2 dni temu - od tej pory po ponownym uruchomieniu (regulator pokojowy ustawiłaem na stałą temperaturę 20 stopni C) rura pmiedzy piecem a podajnikiem nagrzewa się (może ma się nagrzewać nie sprawdzałem tego wcześniej)obawiam się że może dojść do kolejnego przegrzania (co kilka godzin ręcznie uruchamiam podajnik z węglem bo mocno się wypala).
Proszę o informację czy jest to kwestia ustawień? Mam następujące:
tem zadana 56 stopni C,czas pracy podajnika 20 s, czas przerwy 40s przepalanie co 20 minut histereza 2 stopnie C nadmuch 3 - a może problem tkwi w czym innym? proszę o info.
Pozdrawiam

Hubert
Temperaturę zadaną zmniejsz na 50 C
czas pracy podawania 10
czas przerwy 50
histerezę zostaw taką jak masz
nadmuch na 1
Przerwę przepalania ustaw na 15
Według mnie zdecydowanie za dużo podajesz węgla i za
często,do tego jeszcze ostry nadmuch i ciepełko nie wie co ze sobą zrobić) Przerwa przepalania na 20 to zdecydowanie za długo ,dlatego węgiel pali się zbyt nisko. Napisz jak po tych ustawieniach .Pozdro

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.