273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Witamy Młodzi nowożeńcy potrzebują pomocy jaki piec na ekogroszek wybrać?

Obecnie mieszkamy w domu 130mkw , ogrzewanie podłogowe i bojler 120litrów, dom ocieplony styropian 10cm , wełna dach 15cm, komin z wkładów ceramicznych 20x20 wysokość ponad 10m. Posiadamy Piec na miał i orzech węgiel firmy Seko II n 28, 12-14KW?, bardzo dużo problemów mam z tym piecem , dużo kurzu , cały czas trzeba być przy tym piecu.
Chcielibyśmy kupić piec na ekogroszek+ dodatkowe możliwości palenia różnych paliw. Zastanawiamy się na firmami SAS, DEFRO-DUO, i ostatnio nad opcją w Castoramie Termo-tech stąporków Eco 19kw. Prosimy o paradę jaki wybrać kocioł jakiej mocy , aby była jak najmniejsza częstotliwość obsługi pieca , Najważniejsze kotłownie mamy na tym samym poziomie co kuchnie, aby nie było czuć kopcenie się z pieca

Załóż jedną z pomp ciepła z systemyogrzewania pl
ceny znajdziesz na allegro
będzei dobrze do -5 *C, przy niższych temperaturach piec powinien już dobrze działać

[quote: Endriu]Załóż jedną z pomp ciepła z systemogrzewania pl
ceny znajdziesz na allegro
będzei dobrze do -5 *C, przy niższych temperaturach piec powinien już dobrze działać[/quote]

a pompy ciepła sprawdzają się jako system ogrzewania ?
jest możliwość sterowania tą instalacją ?

polecam kocioł LING DUO-15 kW firmy KLIMOSZ na eko-groszek,pellet,owies /z podajnika/ i drewno,węgiel,koks itp.na ruszcie wodnym w niezależnej komorze spalania.Wykonane ze stali ciśn.kotłowej gr.8 mm z rewelacyjnym sterownikiem ECONOMOC Premium.Kotły zaopatrzone w system "strażak" Latwa obsługa i czytelny graficzny wyświetlacz.

polecam kocioł LING DUO-15 kW firmy KLIMOSZ na eko-groszek,pellet,owies /z podajnika/ i drewno,węgiel,koks itp.na ruszcie wodnym w niezależnej komorze spalania.Wykonane ze stali ciśn.kotłowej gr.8 mm z rewelacyjnym sterownikiem ECONOMIC Premium.Kotły zaopatrzone w system "strażak" Latwa obsługa i czytelny graficzny wyświetlacz.

U mnie od kilku lat sprawdza się kocioł beta który kupiłem w pleszewie z firmy gizex. Bez problemu moge przełączyć między podajnikiem a rusztem w którym pale głównie węglem. Kocioł jest budowy płomienicowej dlatego ma dobre osiągi jeśli chodzi o ilość ciepła względem podanego paliwa.

No i głowną zaletą kotłów z rusztem jest to że palimy tym co nam się najbardziej w danej chwili opłaca

Witam!
Ostatnio mieliśmy podobny problem.
Wybraliśmy piec na ekogroszek, pelet , ale można palić także węglem.
Na dzień dzisiejszy jesteśmy zadowoleni. Polecił nam znajomy.
Pod tym mailem można niezobowiązująco zadawać pytania:
tprzybycien.proeco@wp.pl
Wybraliśmy piec KOMFORT od producenta PROECO.
Piec z podajnikiem ślimakowym. Można zasypywać raz na kilka dni. Dość tanio. Moc 18 KW.
Pozdrawiam

Niewiem czemu wszyscy tak upierają się na ten ekogroszek. Ja palę pelletem w kotle przystosowanym własnie do biomasy i chociaz mam mozliwosc spalania ekogroszku to wole palic pelletem - wygodniej i czysciej.

Witam i polecam skorzystanie z konfiguratora http://www.jakikociol.pl/ . Pomoże on w doborze kotła według kilku kryteriów. następnie musicie czekać na kontakt ze specjalistą od Zębca.

Kolejne podwyżki cen węgla odbiją się na użytkownikach ekogroszku, do tego jeżeli wprowadzą normy emisji co2 to ogrzewanie groszkiem może stać się dużo droższe niż teraz

Wszystko się zgadza ale nie zapominajmy o tym,że paliwo węglowe w Polsce będzie nadal najtańszym paliwem.
Polecam kotły takie jak Tilgner EKR,INSTALCO RBR EKOUNIWERSAL oraz OGNIWO EKO + wszystkie wymienione kotły są wyposażone w palnik drugiej generacji oraz sterownik w pełni automatyczny eCoal.pl.Palnik radzi sobie bez problemów z eco groszkiem,miałem oraz pelletem,zbożem,wyposażone w ruszt awaryjny.

No już w tym roku widać jak skoczyły ceny węgla

Kwestia czasu kiedy paliwa odnawialne zdominują rynek. Pewnie my tego jeszcze nie dożyjemy bo aktualne zasoby wyczerpią się ok 2035 (w Polsce) a są jeszcze złoża niezagospodarowane których powinno starczyć na ok 20 lat. Ale podwyżki cen będą jak nic.

Jeśli kocioł to zdecydowanie polecam Zębca!

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.