290
295
226
293
Strefa ekspertów HVACR

Eko-Tech - kocioł Stąporków

w jaki sposób włożyłeś tą cegłę do pieca.odp.na meila.zajdler@onet.eu

Witam.mial ktos problem z szumiacymi kaloryferami???myslalem ze za malo wody w ukladzie ale dobilem i szumi dalej.nie jest to szumienie mocne ale w nocy jak jest cichutko w domu to jest odczuwalne!

Kolego problem z szumiącymi grzejnikami tez przerabialem, skryzowalem grzejniki, zmniejszylem bieg pompy i cichutko. A jeśli chodzi o ten kocioł to powiem tyle: ZŁOM. Przerabiałem wszystko już nic nie daje, zadzwoniłem na serwis, a oni chca na sile mi wcisnac, ze to moja wina... lol.

Widzę, że odwilż poradziła sobie ze wszystkimi problemami opału oraz pieców retortowych

mój eko-tech czy zimno czy ciepło połyka mi worek dziennie.nie pomaga cegła ani ustawienia.czy też zmiana węgla na lepszy.walcze już trzeci mięsiąc i mam już serdecznie dość.wyrypałem 6500 za kociołek który jest gówno warty.

do Mareckiego - czy masz wszystkie rurki od pieca zaizolowane łącznie z wymiennikiem i pompami? I najważniejsze opał bardzo suchy.

Kolego ciesz sie, że tylko worek, u mnie przy +5 spala 30 kg na dobe, przy - 5 to juz jest 40 kg. :) Pozdrawiam eko-techowców. Ale kupiliśmy zlom. Przyjechal do nie pan z serwisu termo0techu i ustawl mi kocil. Ladnie wszystko sie spala, tylko nadal duzo pali, a dlaczego?? HMMM, zmierzylem temp spalin i jest 315 stopni panowie. Jak zejde do 200 stopni to piec sie nie wylacza, czyli cala energia z wegla idzie w komin. zaslanianie czopucha nic nie daje. Taka jest prawda o tym kotle. Pozdrawiam.

węgiel pieklorz rurki ocieplone poza wymiennikiem i pompami.cegła w kominie czy zimno czy ciepło cykl zaczyna się co pięć minut.du uzyskania temp.zadanej potrzebuję 6 minut.podaje 4 razy.

ja swój nabyłem w 2009 roku w casto i oierwszy sezon grzałem nieocieplony dom 120m2 i wychodziła mi tona/miesiąc, w tym rou ociepliłem dom, założyłem szyber na przewód kominowy, przymnięty na 25%(OKOŁO) termostaty na kaloryferach brak zaworu 3d zbiornik cwu 140l dwupłaszczowy, temperatura w domu 22st całą dobę,dodatkowo w tym tygodniu po przeczytaniu kilku dodatkowych opinii innych urzytkowników założyłem deflektor spalin, sterownik st80 : ustawienia:
temp 60st
podawanie 11s
przerwa 49s
histereza 2st
dmuchawa 1, przymknięta na 80%
pompa co 40st
przerwa w podtrzymaniu 10min
piec dochodzi do zadanej temperatury w ciągu 5-6 minut, gdy miałem dmuchawę na 2 były to 4 minuty ale więcej spieków, po osiągnięciu temp zadanej rośnie jeszcze o 1st spadek do temperatury załączenia trwa około 25-30minut, podajnik zasypany 19go stycznia jest opróżniony w około 1/2, przed montażem deflektora spalanie oscylowało w okolicy 100kg na 3,5 dnia przy mrozach rzędu -10stc, mam bzika więc ważę ile wsypuję. teraz muszę poczekać na mrozy żeby porównać czy montaż deflektora coś dał
popiół wcześniej węglarka popiołu i spieków wielkości 2cm z jednego zasypu, teraz inny groszek i jest g więcej aleto dopiero pierwszy zasyp,
gdyby nie spieki byłbym w pełni zadowolony z mojego pieca ale myślę że i ten problem ogarnę,

jaki masz kolego retort okrągły czy prostokątny.ja mam prostokątny i też zakupiłem deflektor ale narazie nie montuję bo jeden kolega napisał że to tylko pogorszy sprawe

a może winą dużego spalania jest to że mam sterownik st 80 który obsługuje dwie pompy.jedna co.a druga do podłogówki.proszę o wypowiedz jakiegoś specjalisty

mam prostokątny ale kształt tutaj chyba ma drugorzędne znaczenie, chodzi przecież o rozbicie płomienia i dopalenie spalin, tak mnie się wydaje bo jestem laikiem, na razie jestem w fazie testów a że przy okazji zmieniłem dostawcę groszku to za wcześnie żeby widzieć różnicę, potrzebuję kilku dni jak spalę zasobnik to będę mógł powiedzieć czy lepiej czy gorzej

Marecki ja też mam taki sterownik i jakoś daje radę,może ustawienia do kitu i para w komin idzie a spala dużo???? napisz jakie masz nastawy

domek 100 mk nowy i bardzo dobrze ocieplony.nastawy to;
dmuchawa na 1.
klapka 80%
histereza 3.
temperatura 55.
czas podawania 10.
czas przerwy 90.
czas przerwy podczymania 20
jak było -10 stopni brał mi ok 25-30 kg
teraz gdy jest +5stopni i kaloryfery mam pozakręcane.chodzi sama podłogówka pali mi 25kg w chacie upał.
węgiel pieklorz droższego niema.

duża przerwa w czasie podawania, ja mam połowę mniejsza prawie. mam wrażenie że twój kociołek chodzi dosyć długo zanim się zagrzeje przy tak małej ilości paliwa i długiej przerwie ale do tego musiałbym jeszcze wiedzieć ile czasu jest w podtrzymaniu jak się już do zadanej temperatury zagrzeje. może ustawienia dla podłógówki zmień żeby na nią mniej szło wtedy piec będzie mniej wody miał do zagrzania bo więcej ciepłej wróci do pieca zpowrotem przez zawór, czyli wolniejszy odbiór da dłuższy odpoczynek piecowi

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.