273
278
280
226
Strefa ekspertów HVACR

Eko-Tech - kocioł Stąporków

Najlepiej by było gdyby znalazła się osoba znająca się na tego typu piecach, która mogła by przyjechać i na miejscu zobaczyć co jest nie tak. Mieszkam w okolicy Legnicy woj dolnośląskie. Może jest taka rzecz, którą ja przeoczyłem, nie wiem już naprawdę. Wywalić 6 tysięcy na piec po to żeby teraz marznąć to jakieś nieporozumienie. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły co może być nie tak to proszę podsyłać. Za pomoc będę naprawdę wdzięczny.

Do Adam52
mam jeszcze parę pomysłów,podaj maila jak możesz

adam.fijalkowski@onet.eu

Witam panowie

Też posiadam taki kocioł pomarańczowy termo eco c 19 z castormy, prostokątne palenisko - palnik brucer. Jak już gdzieś wyczytałem wiele osób ma z nim problemy. Żona chce mnie zabić, że wydałem 6 tys na kocioł, miało być taniej, cieplej, miałem do niego nie chcodzić jak do zasypowego i jest problem. NIe w tym rzecz, mam wrażenie, że węgiel wypala się od środka, przez te nacięcia boczne (czytałem gdzieś, że można poprawić w nim spalanie zatykając ich część silikonem) JA dzisiaj zatkam wp... wszystkie te nacięcia, tak, aby zostały tylko te dziurki u góry i paliło się jak w zwykłej retorcie, bo mam już dość tego kotła. Zre jak smok po 35-40 kg na dobę, spaliłem już 3 tony opału, a ogrzewa 125 metrów. Porażka. Jutro opiszę spostrzeżenia.Tak na marginesie mam pytanie, czy dzwonił ktoś do serwisu?? Co oni na tą całą sytuacje?? W razie czego podaję mail: Rafal.Wiklina@telekomunikacja.pl

potrzebuje instrukcje do sterownika do pieca tech st 80

Też kupiłem w kastoramie taki kocioł.(termo-eco c19) Męczyłem się z nim 2miesiące. Węgiel spalał się na połowie paleniska od strony nadmuchu, z drugiej połowy lekko nadpalony . spadał do popielnika. wentylatoe musiałem dawać na maxa a i tak z trudem osiągał za daną temperature, przy dużym zapotrzebowaniu na ciepło nie dawał rady i się wyłączał. (alarm-e1)Na jakimś forum wyczytałem że trzeba go usczelnić silikonem.Wczoraj kupiłem silikon wysokotemperaturowy w Castoramie i uszczelniłem palnik.
1) Nie zaklejałem tych pionowych szczelin lecz połączenie tego zdejmowanego elementu z prosokątną częscią palnika czyli na samym dole pionowych szczelin. Dało to taki efekt, że powietrze dostaje się do opału tylko przez szczeliny i spalanie zachodzi równomiernie na cały palniku.
2) Uszczelniłem połączenie zdejmowanego elementu w miejcu jego oparcia na palniku. Wyeliminowałem w nen sposub nawiew powietrza pod palnik. powietrze to nie brało udziału w spalaniu za to skutecznie wywiewało cieplo z pieca do komina, no i obniżało temperature w komorze spalania uniemożliwiając dopalenie się .gazów z palnika. Założyłam też deflektor spalin którego pozytywne odziałowanie dało się było zauwazalne jeszcze przed uszczelnieniem retorty.
dzisiaj zasypałem zasobnik miałem który pozostał mi z okresu palenia w zwykłym kotle (nie dało się go w nim spalić) Wentylator na połowe mocy i kocioł bez problemu utrzymuje zadaną temperature, a na dworze -10 .Tak Więc nastrój mi sie poprawił, bo już myślałem że kupiłem złom.

Do rafal !! i jak kolego pozalepiales sylikonem ten talerz retorty????co dało????

Do Marek !! Kolego ja uszczelnilem sam talerz tzn.to co sciagasz z retorty.dalem sylikon i zalo\ylem pali sie na calej retorcie.co do deflektora spalin duzo pomogło???jak go zawiesiles na ruszcie awaryjnym czy cos kombinowales???jakie masz ustawienia i ile ci pali groszku????

Witam mam piec eko tech 39kw sterownik st37 czy ma ktos taki piec jesli tak to jakie sa najbardziej optymalne ustawienia dom nieocieplony 200m2 do grzania
pozdrawiam

Witam wszystkich. Też jestem szczęśliwym nabywcą kotła o wdzięcznej nazwie Termo Eco C 19. Użytkuję go już 1 rok i ciągle mam kłopoty z ustawieniami. Wiem na pewno jedno: wszystko zależy od jakości eko-groszku. Z ustawieniami cudowałem już niemal wszystko. Krótkie podawanie, długie, różne czasy przestoju , różne nadmuchy i ciągle nie jestem zadowolony. W zeszłym roku miałem węgiel z Chwałowic, palił około 1 kg na godzinę, w tym roku próbowałem już węgiel z 6 składów i pali około 1,5 do 2 kg na godzinę. Niestety skończyły mi się możliwości zakupu ( nie ma więcej składów w pobliżu), mieszkam w zachodniopomorskim. Może cug komina za duży, może brak deflektora, może coś jeszcze? Może ktoś kto jest zadowolony z takiego kotła poda swoje ustawienia lub jakieś dobre rady. Z góry dziękuję.

do audi
Deflektor zawiesiłem na dwóch segmętach odciętych od rusztu. Palę miałęm miał II A 23MJ/kg
kupionymnaskładzie spółki „Katowicki Węgiel” 490 zeta za tone. Pali się dobrze. Mieszam go z miałem który pozostał mi z okresu kiedy paliłem węglam w kotle konwencjonalnym,niedało się go spalić w tym kotle. Dlatego nie mogę nic powiedzieć o ustawieniach na ekogroszku . Jak opróżnie składzik na węgiel to będe mógł kupić opał. Myśle ze tym miałem będzie najtaniej. Ekoret mają po 757zł a luzem 890zł workowany. Nawiew do miału mam ustawiony na 6 podawanie 10 s, przerwa 99s. Kupowałem małe ilości ogroszku na próby w takich małych składach w okolicy.Miał to być ekogroszek ale się strasznie spiekał. Nie wiedziałem jeszcze o tym składzie w Cigacicach.
Dla groszku nawiew dawałem na 3 lub 2 , podawanie na 10 i dopasowywałem przerwe w podawaniu tak aby sie wszystko spalało, alei tak kaszana bo miałem nie uszczelnioną retortę i połowa węgla spadała do popielnika.A spieki to jak kartofle. Przez ostatnie kilka sezonów grzałaem gazem ale jak za ostatni sezon wyszło mi 11000zł to kupiłem ten piec.

witam
kupiłem kocioł eko tech staporków 19kW. Mam pytanie :
czy ustawienie temperatury docelowej w takim piecu na poziomie 46 stopni celciusza nie zaszkodzi piecowi.

Czas pracy: 11-12s; czas przerwy podajnika: 1,17min; nadmuch: 2, temp: 56-57C; pompa: 40C, nadmuch otwarty 3/4. Pali się dobrze, nie wygasa, ale czy są to optymalne ustawienia?

Zatykanie kanałów nic nie daje. Ustawienia podane przez serwis na który juz dzwonilem : podawanie 11 sekund, przerwa 55 sekund, nadmuch na 3, klapka otwarta na 2 palce, przedmuch co 11 minut. Tyle mi podalei i to, że mam zły opał, kupiłem taki sam jak mi gosciu mówił, że używają (katowicki holding węglowy - najlepiej z kopalni wujek) i jest to samo, żre jak smok, dzwonie tam w poniedzialek znowu, niech przyjezdzaja.

witam moje ustawienia to czas podawania 10 przerwa 90 przedmuch 20 wentylator 3 otwarty 80% tem.54stopnie.histereza na 2. jak bym nie ustawił to podajnik 120kg idzie mi na 4 doby domek 100m nowy.dobrze docieplony.zauważyłem że.cały cykl zaczyna się co 5minut.czyli 54stopnie na 52. w ciągu 5 minut.czy tak ma być.?

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.