273
278
280
226
Strefa ekspertów HVACR

Eko-Tech - kocioł Stąporków

usilnie szukam kocioł z podajnikiem i głowa mała co wybrać mój kolega z pracy zakupił piec ze Stąporkowa i teraz mu przegnił używał (ale nie wiem jak) 5 sezonów przyjechali do niego z firmy otworzyli go od dołu i stwierdzili że nie ma do czego się dospawać (zobaczcie kocioł ze stal-max) robią z różnych grubości blach

jeśli tylko mogę komuś pomóc, to nie kupujcie kotła ze stąporkowa, użytkuję go 3 sezon i wysiadło w nim już dosłownie wszystko, wieczne problemy z ustawieniem copa i serwis pod wszelką krytyką- próbują naprawić piec poważnie uszkodzony na odległość przez telefon, przy temperaturze minusowej w środku zimy zostałam z dziećmi bez ogrzewania bo pan serwisant się licytował co należy zrobić aby piec się naprawił, tak zwany " zrób to sam", po wielkiej awanturze łaskawy serwis przyjechał, wykrzyczał mi ilość przejechanych kilometrów po czym stwierdził: " piec jest tak uszkodzony, że wydobywający się dym mógł doprowadzić do zaczadzenia". brawo!!!!!!!!!!!!

Witam !!!
Mam ten piec eko- tech 19 kw ( kupiony w 2009 roku ale grzał dopiero w 2011 roku - nieocieplony dom tylko po to żeby wodna nie zamarzła w rurkach dopiero w tym sezonie zaczynam normalne grzanie) i dzięki temu forum udało mi się go ustawić w miarę dobrze z tym ,ze wystąpiły problemy. Najpierw z alarmem e3 wyskakuje mi nawet przy zadanej temperaturze na piecu 47C. Jak czujnik mąż wyciągnął to piec normalnie pracował no ale nie mogę go przecież tak zostawiać bo jeżeli rzeczywiście się coś zapali w tym podajniku to będzie katastrofa. Teraz jak jesteśmy w domu to możemy sobie tak kombinować ale jak piec będzie chodził pod nasza nieobecność to nie ma takiej możliwości żeby czujniki wyłanczać. Jeszcze jeden mam problem , że robią się spieki nie twarde raczej takie które da sie w rękach rozgnieść ale jak czytałam to ma być popiół po spaleniu a ja mam popcorn.
Moje ustawienia to
nadmuch - 2
histeresa 2
czas podawania - 10
czas przerwy w podawaniu 40
przedmuch 11 minut
przesłona w 80 % zakryta
piec wytrzymuje 14-20 minut
a pracuje do osiągnięcia temperatrury 47 C ok 8-10 minut.
węgiel pieklorz.
Czy może mi ktoś pomóc?
pozdrawiam

witam mam problem z ustawieniem pieca Termo Eco 19kW od roku. Może mi ktoś pomoże. Moje ustawienia:
histereza 2
prędkość wentylatora 8
czas pracy podajnika 10
czas przerwy pracy podajnika 55
temperatura załączania pompy 30
czas przerwy podtrzymania 7
Przedpokój, kuchnia i łazienka podłogówka grzejniki odkręcone na minimum.
Dom 120m ale grzeję tylko 60m. Proszę o krótki kontakt zaraz oddzwonię. 604 398 945. Z góry dziękuję

Wczoraj jeszcze zapomniałem dodać miał mi się nie wypala do końca mógłby się lepiej wypalić. Może powinienem więcej powietrza mu dać.

Witam
Ja równiez mam problem z piecem Staporków a mianowicie po upływie około 4 godzin od właczenia włacza sie alarm temperatury,dodam ze temperatura nie osiąga nawet 60 stopni a z tego co czytałam w instrukacji to alarm powinien właczyc sie po przekroczeniu 65stopni.Poza podczas gdy ten alarm jest właczony cały czas chodzi slimak i podaje wegiel gdzie moim zdaniem powinno byc odwrotnie zeby zbić tą niby za wysoka temp.Bradzo prosze o pomoc.

Witam , zbyt duży ciąg kominowy powoduje to że węgiel wypala się samoistnie w rurze podajnika przez to rośnie temperatura , ale podajnika ( to prawdopodobnie jest napisane na wyświetlaczu - temperatura pod. za wysoka). Proponuje zmontować szyber i uszczelnić połączenie zbiornika z rurą .

Witam!
Mam pytanie, czy ktoś z Was palił w tym piecu drzewem? Jeśli tak, to proszę opisać w jaki sposób, czy wyłączał podajnik na groszek, czy można palić jednocześnie tym i tym, z góry dzięki za odp.

Witajcie.Posiadam piec ze staporkowa c19. mam pytanie czy z podajnika po otwarciu wydobywa wam sie dym???ja mam tą przypadłość non stop! jeszcze druga sprawa posiadam reg.pokojowy auraton xt czy on moze pracaować z głowicami termostatycznymi??Bo cos mi sie wydaje ,że za bardzo nie wspołpracuja ze soba ;-( objawia sie to tym ze w nocy piec potrafi sie wygasic.moje nastawy podawanie 12s,przerwa 59s,wentylator 1 przysłona na 80%,histereza 2 podtrzymanie co 8min.

Jeszcze jedno ustrojstwo...chodzi mi o zawór 4-drożny który mam zamontowany..jak go nastawic aby piec nier cierpiał i na instalacje szło jak najwiecej ciepła?tzn.zawór ma ustawienia 1,3,5,7,9,na piecu mam temp.55 stopni i na zaworze ustawienie na 5 wtedy na centralnym pokazuje 50-52 stopnie jak dam zawór na 9 przy piecu dalej 55 to na instalacji jest 60C ale piec szybko traci temperature!

do marta87-

tak sie dzieje jak za duza temperatura jest w komorze podajnika tzn tam gdzie masz slimak widocznie za rzadko podaje paliwo i zbyt sie nagrzewa paliwo dopala sie w komorze podajnika jest tam czujnik powodujący wypychanie paliwa gdy temperatura jest za wysoka!jaki komunikat pokazuje sterownik e1 czy jakie???

Poice eco -tech c19 castorama.
Nastawy to:
na piecu 55 stopni Podawanie 12,Przerwa pod.55s,nadmuch 1 przysłonięty w 80%,histereza 2,przepalenie co 8min.węgiel retopal za 860zł suchy ale bez szału spala idealni sam popiół na retorcie!

Witam
jeżeli ktoś potrzebuje pomocy przy ustawieniu pieca ze staporkowa chetnie pomogą. mam piec 22 kw i smiga , że az miło.
pozdrawiam
609 775 977

Jak to może komuś pomoże to mam takje ustawienia
Czas podawania 20 s
Przerwa 55 s
Zalaczenie pompy 54
Zadana 58
Różnica to 8 st
Dobja 4 cykle
Kocioł palacza się co 35 minut
Jak spadnie poniżej 52 s wyłącza się cały kocioł i jest tylko na podtrzymaniu jak jak sobie dobije do 54 s to się włącza pompą i tak aż ta różnica wyniesie 8 s i cykl od nowa w domu mam 23 i sterownik pokojowy walczę tylko z ustawienie wentylacja

Witajcie, użytkuję Stąporkowa 19 kw z podajnikiem, dom 200 kw ocieplony 15 cm (styropian o dobrym parametrze), piec spala mi ponad 50 kg na dobę, przestudiowałem to forum i inne, próbowałem różnych ustawień i nie mogę zejść z ilością spalania, uszczelniłem retortę, myślę o założeniu szybra na komin bo ma przekrój duży (200) może to jest przyczyna, mam też sporo podłogówki (100 m.kw) + 100 kw. w grzejnikach, sterownik st 80, brak deflektora, regulacja zaworem 3 drożnym nic nie daje (albo za zimno i piec mniej pali albo ciepło i 2 worki na dobę), pomóżcie bo mam już dosyć tego pieca, chciałem nawet sprzedać za pół ceny ale nie ma chętnych, szczerze mówiąc gdyby nie kominek to poszedłbym z torbami, moje ostatnie nastawienia to:
temp. 50, wentylator 3 (przymknięta na 80%), podawanie 15, przerwa 55, pompa 35, h-2, podtrzymanie 15, dosyć szybko dochodzi do temp. zadanej ale nie utrzymuje jej zbyt długo, mocno kopci i dużooo popcornu, co robić, bo mam chęć wymontować ten złom zanim mnie zrujnuje finansowo.
Jestem z mazowieckiego (100 km. na północ od Warszawy) może znajdzie się jakiś dobry instalator bo ja już i tak więcej czasu spędzam w kotłowni niż w domu: marcinb2007@gmail.com

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.