273
278
280
226
Strefa ekspertów HVACR

Eko-Tech - kocioł Stąporków

@zadowolony, jeżeli palisz ekogroszkiem i masz założony ruszt awaryjny (na górze) czyli robisz niezgodnie z instrukcją obsługi to efekt masz taki ze zmniejszyłeś moc pieca ponieważ ciepło zatrzymuje ci sie na ruszcie awaryjnym częściowo i w efekcie mniej spalin, mniejsza moc, mniej ciepły komin, proste. Działac bedzie zawsze.
Osobiscie spaliny najlepiej ograniczyc przełaczając wentylator na 1 i zmniejszając ciąg kominowy (czopuch z regulacją lub cegła w komin na ok 30%), szkoda czasu na jakies ruszta awaryjne i inne zabawy, dobry ekogroszek najdrozszy minimum 26 kJ i jest idealnie.

king.mirkow / to jest twoja opina
Jeżeli uważasz że wszystko trzeba robić zgonie z instrukcją to po co ludzie tutaj zadają tyle pytań przecież wystarczyło by zajrzeć do instrukcji.
Tak jak napisałem paliłem przez 2 tyg bez rusztu 2 z rusztem i wyszło mi mniejsze spalanie
Nic takiego jak zmniejszenie mocy pieca nie miało miejsca
Oczywiście ruszt został tak ułożony aby ciepło się rozchodziło a nie przelatywało prosto do konina jak ma to miejsce bez rusztu

masz racje na pewno to da oszczędności do 20 % Zastanawiałem sie jakby pozakładać zawirowacze spalin tylko ciężko do pionowych wymienników coś znaleźć.tu jest to fajnie opisane http://zawijan.wordpress.com/poradnik-uzytkownika/5-budowa-kotla/pionowe-czy-poziome/
miłej lektury

witam zamiast rusztu awaryjnego można by założyć dyflektor który posiadają inne piece retorowe

[quote:Mariusz Jach,160428]kondensator przy silniku wymień
problem zniknie[/quote]

Już kiedyś wymieniałem. chodził sprawnie przez około 2 miesiące. później musiałem wymienić silnik (cały).

Ale dziękuję - podjadę dzis jeszcze do castoramy (tam kupowałem dawno temu piec) i sprawdzę dostępność.

pozdrawiam
Paszczak
paszczaks[at]wp.pl

mam kocioł stąporków 19 na eko mam maly problem w tamtym roku mialem 25 tyś ka a na ten rok kópiłem 28 ty pieklosz i bardzo durzo czarnego popiolu ustawienia to dm na 3 70procęt przymknięta czas podawania co60 na podczymaniu 6 s tęperatura zadana 50 dom 220 m dwie sciany z kanałem wypełnionym może eko za suchy prosze o te 723927485

POMOCY!!! Posiadam piec na Eko-Groszek Stąporków 18 KW użytkuje go od 2008r (cało rocznie) i do dzisiaj chodził bez zarzutu. Niestety dziś rano pojawił mi się problem z podajnikiem, który nie przestaje chodzić cały czas podaje węgiel nawet pomimo wyłączenia sterownika. Posiadam sterownik do tego pieca ST-80 - co może być tego przyczyną, proszę o odpowiedź.

w tym roku kupiłem eco-tech 18kw dom parterowy z lat 60 -tych 65m2
plus budynek zakładu fryzjerskiego 22m2 rurociąg 9m budynki nieocieplone czerwona cegła 40cm okna plastic,grzejniki alu wulkan
przy temp.pieca 48 st temp. w pomieszczzeniach 22st
zuzycie ekogroszku pieklorz w m-cu listopad srednio 19,5 kg doba
poczotkowo na ustawieniach fabrycznych 36kg
moje obecne ustawienia to temp.zadana 48st
histereza 3 st
dmuchawa 2 przysłona zamknięta 65%
czas podawania 10s
czas przerwy 68s
przepalanie 11min
pompa 35st
piiec wykonuje średnio 3 do czterech cykli pracy w ciągu godziny
przy temp.zadanej 50st w pomieszczeniach było 25st
popiół w niewielkiej ilosci 20l wiadro 10 dni z niewelką i ilością żużla

Padł Ci sterownik, napięcie idzie cały czas na silnik. weż miernik i sprawdź napięcie na wtyczce do silnika.

Witam wszystkich:) Po lekturze wszystkich zakladek z forum postanowilem sam ustawić piec, niestety mam kilka problemow.
Węgiel wypada sprażony, nie ma popiołu. Wyglada jakby mogl sie jeszcze spokojnie dopiec.
Pali mi 2 worki w ciagu 24h.
Gdy temperatura spadnie o 2 zalazca sie dmuchawa i podajnik (histereza=2) i tak spada az do 46,6C. Do czasu ogrzania do temperatury 55 mija kolo 14 cykli.


metraż domu 190m2 powierzchni grzewczej + garaż(ale nieogrzewany)
dom jest ocieplony
Piec 22kw
temp. zadana 55'C
podajnik: 14 s.
odstep miedzy podawaniem 49 s.
dmuchawa: 2
wiatrak zamkniety w 75%
histereza: 2
pompa co i cwu: 53'C


jeszcze zapomnialem dodac, że w domu mam średnio 17-19 stopni

witam panów mam pytanie histereze mam na 3, temperaturę trzyma mi ok7minut.nabija ok 5minut.dużo spieków i popiołu.wiatrak na 2 klapka 80% zamknięta.;domek 100m bardzo dobrze ocieplony.co mógłbym przestawić żeby było lepiej.Najbardziej prosił bym o krótki filmik (jeśli ktoś ma) dotyczący wyglądu paleniska podczas pracy.e-mail:marecki12@vp.pl

Witam serdecznie , mam piec 17 kW od czterech lat , na początku paliłem eko-groszkiem , później przeszedłem na pellety(zdecydowanie tańsze od węgla i jest czyściej) , do tej pory było wszystko w porządku , a w tym ciągle zrywa mi śrubę zabezpieczającą podajnik (ślimak) co może być tego przyczyną

masz pewnie orginalny slimaj bez rdzenia, niby jest ok, ale jak go wyciagniesz to jest krzywy. Wymień slimak i po problemie. miałem to samo.

Witam serdecznie posiadam pie eko-tech 17kw czy grzejac tylko na ciepłą wode 50 kg na tydzień to to dużo czy norma

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.