273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

kotły retortowe

do grzegorza proszę o nr.tel kora-28@tlen.pl

do Bernarda - bardzo dziękuję. spróbuję tak zmienić :)

do Bernarda raz jeszcze - proszę o informację czy jeszcze czegoś nie trzeba zmienić w ustawieniach mojego Żywca kw30... po dzisiejszej zmianie kocioł po osiągnięciu zadanej temp. przepala przez 10 minut, po czym podaje przez 12 do 20minut.
ustawienia:
czas podawania 15sek
przerwa podaw. 45sek
temp zał. pompy 40
siła nadmuchu 70%
histereza 2C
alarm temp 30min
praca w podtrz. 10sek
przerwa w podtrz. 15min
stała pompa co - wyłączona (sama pompa ustawiona na II, z tym że co jakiś czas któryś z kaloryferów robi się zimny...)
przerwa pompy 10min

sterownik jest typu ST-37 a wentylator promieniowy WPA 06 - przysłonięty zaślepką wg zalecenia

z góry bardzo dziękuję za pomoc

do makaka proszę o tel. kora-28@tlen.pl

Dwa tygodnie prób i nic,czrny dym z komina kociół nie uzyskuje zadanej temperatury, gaśnie a 110 kg spala za noc.
Stary dzięki za wskazówki, jutro nastawię piec wg. twoich zaleceń. Nie mogę się doczekać jak będzie palił.
Tylko ja palę eko groszkiem i nie wiem czy te nastawy z miału się sprawdzą.
Jak masz ustawiony wentylator w skali 1 - 10.

do Krzysztofa z tarnowskich gór.
coś mi tu niepasuje.
nie napisałeś jaki kocioł masz?Jaka moc?
ale skoro spalasz teraz 110 kg za noc
to za cały dzień spalisz pewnie z 200 kg
powiecmy zaniżymy do 150 kg x30 dni to wychodzi 4,5 tony
4,5 x 6 miesięcy to masz 27 ton
Co ty szkołe ogrzewasz?
Albo kłamiesz tu na forum albo ktoś ci opał kradnie z piwnicy.

FRANKU NAPISAŁEŚ:
Witam !
Polecam wszystkich zainteresowanym firmę TERMOEKO -ja sam nabyłem do mojego nowo wybudowanego domu kocioł z podajnikiem tłokowym na miał i eko-groszek- jestesmy bardzo zadowoleni, choć prawdziwy test będzie zimą .
Obsługa w firmie TERMOEKO pełna profesjonalismu, fachowa porada , szybkość w działaniu i można śmiało negocjowac ceny zakupu kociołka
Pozdrawiam
Franek
WYBRAŁEM SIĘ DO TEJ FIRMY I TAM NIC NIE MA
PRYWATNY DOM, ŻĄDNEGO BIURA ITD.
TA FIRMA ISTNIEJE TYLKO W INTERNECIE I TO OD NIEDAWNA
MAJĄ DOBREGO INFORMATYKA łADNĄ STRONĘ I OPISY
A NAJPRAWDOPODOBNIEJ JEST TO PRZYKRYWKA KOGOŚ KTO SIĘ NIE CHCE UJAWNIĆ.PEWNIE MA POWODY.
SPRAWDZĘ TO I DAM ZNAC WSZYSTKIM CHOC JUŻ WIEM CO TO ZA FIRMA ALE MUSZĘ BYĆ PEWNY NA 100%
a MOŻE TY FRANKU NAPISZESZ SKORO MASZ OD NICH KOCIOŁ CO TO ZA FIRMA TERMO EKO

problem może ktoś pomorze.posiadam piec retortowy. jak siępali, z komina nic nie widać żadnego dymu , ale jak wejdzie w nadzór to się kopci z komina około 5 minut.sterownik i piec jest ustawiony przez specjaliste z tej dziedziny.pozdrawiam.

Mam Stalmarka 30 KW, mój piec nie potrafi osiągnąć żądanej temperatury np 60 stopni jesli osiagnie to na sterowniku tech 77 wystepuje alarm bład kontaktronu.Do zasobnika wsypuje trzy worki eko groszku i kocioł potrafi wypalic to w pół doby.
Wymieniłem sterowmik teraz max. temperature zadaną mogę ustawić na 90 stopni w poprzednim 80.
Z komina czarny dym a kocioł do czyszczenia po dwóch dniach.
Coś nie tak, szukałem informacji jak ustawic sterownik mój fachowiec firma Stan pol z Gliwic, zrobiła mi instalacje i sprzedała ten kocioł poradzili abym czas przerwy zwiększył do 3 minut czas podtrzymania najkrutszy jaki mozliwy czyli 10 minut dmuchawa max temp pompy co 20 stopni i dalej kanał pali jak smok dym czarny z komina a groszek najlepszy Pieklorz z Bobrka, poradżcie co robić.
Spróbuje z tymi nastawami co polecił kolega powyzej bo oszaleję tydzień w kotłowni ja i piec a w piątek jak wróciłem to wygladałem jak górnik z kopalni Halęba. Dlatego dziekuje za rady zasosuje nastawy z postu powyżej ale jak nastawić wętylator, w jakiej skali mam od 1 do 10 ?

palę w kotle kmg1 (kupionym u Pana) od 3 tygodni, pomijam fakt trudności z ustawieniem sterownika i ciągłym wygaszaniem sie pieca, ale mam pytanie, jak uniknąć zatrzymywania się węgla (miał) w podajniku, najpierw myslałem, że to wina wiału (zbyt wilgotny) wysuszony też sie zatrzymuje...

Proszę o pomoc w ustawieniu koła 25 kW na ekogroszek producenta Ekocentr Piekarzew, sterownika GECO typ G-403-P02.
Piec ustawiony na nast. parametry:
Temp. 57st.
praca podajnika - 17s
przerwa w pracy podajnika - 46s
czas podtrzymania - 30s
opóźnienie wentylatora - 12s

Piec nie osiąga zadanej temp. ani 57st. ani 50st. dochodzi max. do 48st. a po 1 dniu i tego nie może osiągnąc. Węgiel jest z kwk mysłowice i ma chyba dużą zawartośc smoły bo zakleja kanały, które czyszczę co 2 dni, a ponadto węgiel się nie spala całkowicie. Piec mam od trzech lat i w tym roku to naprawdę jest horror, ciąlgłe czyszczenie, kopcenie brud, zadymienie domu itp. Proszę bardzo o poradę co z tym zrobic.
A może ktoś inny cos w tym temacie doradzi

do Bernarda - OGROMNIE dziękuję za pomoc i radę!

piec chodzi jak złoto! płomień jasny żołty, na palenisku żar w kształcie kopca, popiół drobny proszek w minimalnej ilosci. wszystko odpowietrzone, woda dolana, ustawienia na sterowniku zmienione wg zalecenia :) teraz spala ok 20kg na dobę :) jeszcze raz bardzo dziękuję za fachową poradę!

Zwracam się z zapytaniem do użytkowników pieca STALMARK czy może ktoś uporał się z problemem sadzy i czarnego dymu z komina przy spalaniu ekogroszku lub miału?

Kupiłem w tym roku piec eko-plus protech II 25kw na początku jak to bywa były problemy z nastawieniem jak juz udało sie go odpalić i ładnie sie spalało to po jakims tygodniu znów wygasło w piecu. Poponowym rozpaleniu wygasło znów za dwa dni i tak do teraz. Nie mam pojęcia co jest nie tak. w nastawieniach am 17sek pracy 40 przerwy 20% nadmuchu przerwa w podtrzymaniu 5 min praca w podtrzymaniu 10 sek. Ma ktos taki kocioł i podobne problemy?? acha noi pojawiły sie nie do konca wypalone węgielki czyli brak prawidlowego spalania :/ temp napiecu 55st

Ja jeszcze w sprawie kotła Stalmark 30kW. Rozpisywałem się wcześniej, ale teraz jeszcze chcę dodać nowe sprawdzone ustawienia, które spisuja się rewelacyjnie (testuję je od tygodnia). Przy okazji dymek z komina jasny, a jesli chodzi o sadzę to co tydzień należy piec z niej wyczyścić, a producent podaje nawet, że dwa razy w tygodniu. Ustawienia sterownika tech77 na miale:
Podajnik: 2 min 30 sek
Przepalanie: 15 min
- opóźnienie wył. nadmuchu: 1 min 30 sek
- opóźnienie wł. podajnika: 20 sek.
Histereza: 4 st.
Prędkość nadmuchu; 8 (maks. jest 10)
Temperatura zadana: 62 st.
Zyczę skutecznego palenia!!! :)

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.