273
278
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Książka praktyki zawodowej

Ten co ma juz praktyki tutaj nie zaglada wiec watpie zeby ktos cos przeslal :) ale jakby co to poprosze jedrzej@post.pl
uprawnienia wykonawcze wod-kan

Drogi Mikołaju!
a ja poproszę książkę praktyk wykonawczych w specjalności konstrukcyjno-budowlanej i najlepiej jakbyś mi wypożyczył jedną z Twoich pomocniczek do jej wypełniania... teraz po sezonie i tak pewnie sie nudzą... pazurki, fryzurki, itd... a u mnie to sie wykażą! wzamian wywieszę Twoj baner firmowy na odebranym i uziemnionym rusztowaniu przy wysokim budynku biurowo usługowym w centrum wrocławia. patrząc na liczbe postów powyzej, dobrym pomysłem byłoby umieszczenie na banerze numeru audiotele:)

Jadam kupę dość często :P

Poproszę również o taką pomoc :) - na uprawnienia projektowe i wykonawcze. Choć na razie bardziej mnie interesują projektowe. Pozdrawiam

Oczywiście adres :) mmamelka@o2.pl

Witam!
Ja również dołączam się z prośbą o przesłanie wzoru wypełnionej książki praktyk. Moja specjalnośc to instalacje elektryczne wykonastwo.
Z góry dziękuję bo widzę wielu tu życzliwych ludzi :)
Pozdrawiam!

adresu zapomniałem podac bankol@op.pl
Pozdrawiam raz jeszcze ;)

Witam!
Dołączam moją prośbą o przesłanie wzoru wypełnionej książki praktyk z zakresu projektowania instalacji Automatyki lub elektrycznych.
Z góry dziękuję
kristossc@op.pl

Hej
Dołączam moją prośbą o przesłanie wzoru wypełnionej książki praktyk z zakresu projektowania dróg.
Z góry dziękuję
baton-713@op.pl

Dołączam się z moją prośbą o przykładową książkę praktyk. Wystarczy jedna, dwie strony.
Z góry bardzo dziękuję
Pozdrawiam
hoge_deot@o2.pl

A ja dla odmiany mam inne pytanie. Czy praktyke moze potwierdzac osoba ktora nie jest kierownikiem budowy, a np.inspektorem nadzoru lub insp.nadz.autorskiego? I ew. jesli jest to faza wykonawcza i jest sie na budowie jako przedstawiciel projektanta (nadzor autorski) czy to praktyka do wykonawczych czy projektowych? Moze i glupie pytanie, bo skoro jestem na budowie to powinny byc wykonawcze ale z tymi izbami nigdy nie wiadomo...skoro pod okiem projektanta to...proszę o odp.

W odpowiedzi na pytanie joe -
USTAWA z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane Art. 14. ust.4 mówi:
"Warunkiem zaliczenia praktyki zawodowej jest praca polegająca na bezpośrednim uczestnictwie w pracach projektowych albo na pełnieniu funkcji technicznej na budowie pod kierownictwem osoby posiadającej odpowiednie uprawnienia budowlane, a w przypadku odbywania praktyki za granicą pod kierunkiem osoby posiadającej uprawnienia odpowiednie w danym kraju"
a w art. 12 ust. 1 czytamy:
Za samodzielną funkcję techniczną w budownictwie uważa się działalność związaną z koniecznością fachowej oceny zjawisk technicznych lub samodzielnego rozwiązania zagadnień architektonicznych i technicznych oraz technicznoorganizacyjnych, a w szczególności działalność obejmującą:
1) projektowanie, sprawdzanie projektów architektoniczno-budowlanych i sprawowanie
nadzoru autorskiego;
2) kierowanie budową lub innymi robotami budowlanymi;
3) kierowanie wytwarzaniem konstrukcyjnych elementów budowlanych oraz
nadzór i kontrolę techniczną wytwarzania tych elementów;
4) wykonywanie nadzoru inwestorskiego;
5) sprawowanie kontroli technicznej utrzymania obiektów budowlanych;
6) (uchylony);
7) rzeczoznawstwo budowlane.
- Należy czytać prawo!!!!

Drogi Macieju:)
Jeśli masz ochotę pomóc również mnie to proszę podeślij coś na meila mkadula@interia.pl (coś czyli przykład z wypełnionej książki).Pozdrawiam

Mam podobną prośbę jak moi poprzednicy :) byłabym bardzo wdzięczna gdyby ktoś uprzejmy wysłał mi przykład lub skan książki. Z góry dziękuję.. ( kiamo_chan@op.pl )

Witaj
mozesz mi wyslac skan jak wypelniac ksiazke praktyk
bo nie wiem jak ja wypelnic
z gory dziekuje i pozdrawiam Marek
moj email z1234@wp.pl
prosze o pomoc .

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.