273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

kotły retortowe

panie Bernardzie.....
jestem na etapie wymiany pieca (do piatku musze dokonac wyboru)do wyboru śa piece :
kdo ekonomic zywiec
wulkan
radan pro-eco rp
kw kmp spyra
malejka eko plus
eko greń
osobiscie interesuje mnie ten od Spyry ( maja go mio znajomi)ale kazdy chwali to co ma , i chcialbym, wiedziec czy slyszal pan (lub ktos z tutejszych forumowiczow)cos o tym piecu? i czy pana metoda czyszczenia pieca jest mozliwa w tym piecu?
bardzo bym prosil o info na adres: aheron1@o2.pl
pozdrawiam

mareczku jeżeli chcesz palić ekogroszkiem to żywiec a jeżeli miałem to od spyry reszta to jest szajs. pozdrawiam.

żywiec podobno zrobił nowy typ kotła-podajnik i retorta na miał i ekogroszek jeżeli jest to prawda to ok bo konstrukcja kotła - wymiennika jest najlepsza i napewno ją nie zmienili bo jest sprawdzona przez użytkowników.

panie Bernardzie .......ale nie napisał mi pan czy wtym piecu mozna czyscic tą metadą o ktorej pan mowil i czy czy sie podzieli NIĄ ze mna ;))
pozdro

tak w każdym kotle ale przeczytaj dokładnie do końca.

Wiatm !
Wymienił Pan całą gamę kociołków retortowych , a może zainteresowałby się Pan kociołkiem z firmy Defro . Są bardzo ekonomiczne . Strona www.defro.pl

Pozdrawiam

Jeżeli to możliwe to ja również poproszę o metode p Bernarda na czyszczenie kotła z podajnikiem ślimakowym i paleniskiem retortowym z Pleszewa. Podobno - tak utrzymuje sprzedawca można w nim palić również miałem(nie próbowałem)
. Ale po pierwszych prubach z ustawieniami sterownika zostaje dużo szlaki i nieprzepalonego paliwa w popielniku a i mnóstwo sadzy, wiec sposób czyszczenia bardzo by sie przydał. Co Pana na to Panie Bernardzie?
mój mail to Krzysztof068@wp.pl

Witam, dzięki opiniom z tego forum kupiłem piec z firmu eko-kotły KMG-1 30 KW proszę o informację jak prawidłowo ustawić podajnik i wentylator aby piec był ekonomiczny mam do ogrzania dom 170 m2 nowe okna bez ocieplenia.

Mamy podobny metraż do ogrzania, ale ja mam piec 25KW. Na razie paliłem przez tydzień (poszło ok 100 kg groszku)
Stare żeliwne grzejniki rury 2 wiec duża pojemnośc . Temperatura na piecu 60 stopni. Niestety ok 25 % opału zastało nie spalonego w popielniku. Dopalam go teraz na ruszcie awaryjnym , bo automat wyłączyłem z powodu wyższych temperatur na dworze i przepalam od czasu do czasu na ruszcie.W dalszym ciagu czekam na sposób czyszczenia pieca (P Bernard) i pomoc w ew. wysterowaniu kociołka
PZDR Kriss

Witam, chciałbym znaleśc kontakt z kims kto ma Stalmarka. Mamy go od kilku dni i chciałabym popytac o optymalne ustawienia, bo poki co "żre" miał jak oszalały i "produkuje" totalne ilości popiołu. Może ktos poda mi swój adres mailowy - bo tak moze wygodniej bedzie mi sie skontaktowac. Z góry dziękuję.

Jesli ktos szuka kotła na biomase to polecam granpala najtanszy nie jest ale jest niezawodny i ekonomiczny. Niestety do palenia eko-groszkiem jest troche kłopotliwe zeby zachowac wysoka sprawność ponad 90% niestety dosc czesto trzeba czyscić plomienicówki. Ale to tez nie stanowi strasznego problemu.

Pomocy!!!! zmienilem ogrzewanie na eko groszek piec firmy Protech z Gierałtowic 25kw ekoplus. nagle przestało się dobrze palic palenisko i mam problemy z ustawieniem pieca zazwyczaj sie wygasza i tyle widzial ognia :( Jutro do domu przybywa mały potomek a ja ciągle spędzam popludnia na ustawianiu i kombinowaniu. Jesli ktos moze mi pomóc to bardzo prosze tutaj bądź na adres rotkiw2000@tlen.pl acha jesli to cos ma do znaczenia to mam wegiel z Chwałowic. Błagam o pomoc...

Proszę o informację czy ktoś korzystał z dofinansowania zakupu kotła przez gminę? Wiem ze jest taka możliwość np w woj pomorskim.Jak to załatwić?

Nie "plomienicówki", a płomieniówki. A może to są opłomki?

Witam ciekawa jestem czy udało sie ustawić parametry spalania bo u nas też po pierwszym rozruchu spala dużo miału i sa ogromne ilości popiołu

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.