273
274
226
269
Strefa ekspertów HVACR

Jak ustawić piec na ekogroszek?

Witam serdeczne
Mam piec Heitz 24 Kw dom ma 179m2 parter podłogówka poddasze 3 pokoje kaloryfer + 2 łazienki podłogówka . Piec pali mi 25 kg eko groszku peklorz na dobę prosze o podpowiedź jak zmniejszyć spalanie .
PODAJE PARAMETRY PRZY STEROWNIKU perfekt:
temp w domu 23 - 24 *c
woda ciepła ok 47*c
ustawienia:
1 - korekta nocna -3
2 - korekta eko -6
3 - czas
4 - dzień
5 - moc 50 %
6 - powietrze 28%
7 - tryb - zima
8 - temperatura CWU: 47 st. C
9 - temp. załączenia pompy CO: 37 st. C
10 - zakres regulacji: 10 st. C
11 - czas całkowity: 80 sekund
12 - współczynnik pogodowy: 70%
13 - Obroty min dmuchawy: 15%
14 - Obroty max. dmuchawy: 70%
15 - Czas ruchu podajnika: 12 sekund
16 - Max. przerwa pracy: 225 sekund
17 - Min. przerwa pracy: 36 sekund
18 - Przerwa nadzoru: 15 min
19 - czas namuchu nadzoru 60 sekund
20 - moc nadmuchu nadzoru 0%
21 - minimalna temperatura zadana 40*c
22 - czas wygaszania 90 minut
23 - priorytet CWU nieaktywm\ny
24 - Histereza cwu 5*c
kontakt Kircholf@o2.pl

Moim problemem jest to ze w piecu ekocentr 25kw dokladnie spala sie wegiel po lewej stronie a woec od strony podajnika a po prawej zbiera sie go wiecej i spada niedopalony. Co moze byc przyczyna??? Palnik wymieniany przez serwis na gwarancji- ten sam efekt, uszczelniony kołnierz retorty, wyczyszczone kanaly powietrzne i nic to samo. czy przyczyna moze byc zle wypoziomowanie rury od podajnika???? Wydaje mi sie ze po prostu wegiel nie rozklada sie rownomiernie.Prosze o porade

Witajcie.
Jestem nowy. Przepatrzyłem wpisy i jest wiele ciekawych wypowiedzi. Tą o konieczności przsłonięcia czopucha nawet zastosowałem u siebie. Jakiś efekt chyba jest.
Mnie jednak interesuje coś na temat sterownika IGNIS ver. Alfa. Walczę z nim już 2-gi rok - bez zadowolenia. Ogrzewam około 250m2 w bud. ocieplonym i spalam obecnie jakieś 45kg węgla (25-26kj) na dobę (w domu ~20st.C).
Ustawienia pracy to:
grzanie:
praca podajnika = 12s
czas przerwy = 48s
czuwanie:
praca podajnika = 10s co 10min
moc wentylatora max = 40%
moc wentylatora min = 30%
temperatura nastawiona 70st.C
Proszę o odzew.

kolego ja nan równiez ekocentra i ten sam problem z retora węgiel nie rozkłada sie równomiernie i wmomencie kiedy chcę zwiększy podawanie opału bastępuje przesypywanie po peawej stronie ,(z tym że ja nic nie szczelniałem ,ale jak mówisz żę nic nie pomogło to nie wem czy to ma sens) w wyniku czego nie moge stworzyc ładnego kopczyka ,może ktos podpowie co z tym fantem zrobic

witajcie. u mnie podobnie zaobserwowałam że węgiel z jednej strony paleniska nie wypala sie zbiera sie go zbyt dużi i spada nie wypalony ,, całe dnie nieraz juz przesiedziałam w kotłowni aby zmieniać ustawienia i obserwowac i nic to nie dało. nie mam pojęcia co to za przyczyna.. pomocy!

nie wspomniałam że mam sterownik ARGON2 moje ustawienia to:
-czas pracy podajnika- 15s.
-czas przerwy w podawaniu-45s.
-czas przedmuchu w podtrzymaniu-15s.
-czas przerwy w przedmuchu w podtrzymaniu-4min
-krotnośc podawania w podtrzymaniu -3pp( tj. co trzeci przedmych podajnik podaje zgodnie z nastawianiem w czasie pracy tzn.15s.)
-piec zadana ma temp. 60c
czy ktoś może mi podpowiedzieć co zrobić.?

mam piec galmet 17kw i sterownik expert z zamontowaną pogodowką czy jest ktoś mi bliski z kim mogę wymienić niezdrowe doświadczenia z kotłem i nastawami w sterowniku ??? pisz na forum lub wojtekjan@interia.pl

Mam zamontowany piec na eko groszek Galmet 25 kW włączone tylko ogrzewanie podłogowe i CWU,jak ustawić parametry na sterowniku Perfekt ,dzięki za pomoc
Pozdrawiam

Witam czy ktos muglby mi pomuc i podac jakies dobre parametry sterownika dla pieca pereko 25w z sterownikiem tech ST 37 bylbym wdzieczny jak nie tu to na maila mar24mar@tlen.pl

Chcę się podzielić moimi ustawieniami:
Piec Galmet 25 kw sterownik Perfekt R

Dobre ustawienia po dwóch latach spędzonych w kotłowni:

aby zmienić nastawy trzeba wejść w tryb instalatora
ustawić:
najważniejsze ustawienia:
-temp na piecu 60 stopni
-zawór 3 drogowy ustawiony na 3 - 5
-ilość powietrza od 22 do 25 ja mam na 23
-moc pieca 80
-czas podawania 7 sek drobny groszek
-nim moc dmuchawy 18
-max moc dmuchawy 60
-nim przerwa pracy 30
-max przerwa pracy 160
-nadzór 13 minut
-przedmuch w nadzorze 2 minuty
-min temperatura pieca 45 stopni

wentylator ustawiony na 0,8 do 1 cm
czopuch otwarty całkowicie
pozostałe parametry bez zmian
piorytet nie aktywny bojler
dom 200 m bojler 80 l na dobę spalam około 30 kg groszek zawsze suchy,
piec czyszczony co 2 tygodnie łącznie z retorą ,
nie zmieniam nastawień tylko regujuję dmuchawą lub ilość powietrz
Jaga

ja równiez mam ten problem pomocy

ja mam 4 lata piec gielniak z sterownikiem ognik no i jestem zaskoczony
tu niekturymi wypowiedziami bo niewiem jakbym ustwił to nigdy mi niewygałso a mam ustawienia 1 do 30
wiec podawanie 10 sek przerwa 30
obecnie mam 8 podawanie 22 przerwy
paliłem wszystkim juz owsem mniej sie kuzyło przy wsypywaniu popiuł całkiem jak proszek ciszej slimak pracował ale od pory jak sie pojawił czeski wegiel za 240 zł to przeszedłem na niego

ALE NIESTETY MAM PROBLE JEDEN OD SAMEGO POCZĄTKU
S A D Z A !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
NIEWIEM JAKBYM YSTWIŁ TO W PRZECIAGU 4 -8 DNI OSADZA SIE SADZA W PIECU NAET 5 MILIMETRÓW JAK NIELEPIEJ
według mojej obserwacji piec a 1 dzien po dokładnym oczyszczeniu spala nawet 20 % mniej wegla i zdnia na dzien wiecej spala po przez osadzanie sadzy co za czym idzie równiesz w sposub jawny cieplejszy jest komin
powiadaja ze wiatr za mały zwiekszałem na na 80% mozy biały płomien był jak w palniku ale sadzay było troche mniej lecz wegla poszło o połowe wiecej gdysz wiatr wychładzał piec
stosowałem srtki które dodaje sie do wegla report czy jakos tak sie zwął nic to niedaje


obecnie jakbym kupował piec to bym kupił 50 kw a nie 25
zadziej by sie załaczał szybciej by sie nagrzewał i co zaczym idzie mniejsze by były straty na kominie
według mnie na kominie przy piecach z nadmuchem to straty sa od 25% do 50 %
wiec prawie połowa opału ucieka nam kominem
chce wtym roku załozym wymienik ciepła spalinowy za piecem który m spaliny wydobywajace sie z pieca by ogrzewały wode wiec bym miał ta dodatkowa energie całkiem za darmo :)
mam zamiar załozyc termometry przy rurze wchodzącej i wychodzacej z niego aby miec pewnosc ze woda wypływająca jest iles stopni cieplejsza


CO MYSLICIE OTYM

Witam
Prosze o rade w sprawie mojego kotla na ekogroszek a mianowicie piec dworek olkusz 19 KW ogrzewam okolo 100 m2 domu narazie nie zamieszkanego pali mi okolo 25 kg dziennie. Problem polega na tym ze jak uzyska zadana temp w moim przypadku ok 53 stopni to po czasie czuwania ktora trwa okolo 30-40 min temperatura spada nawet do 40 stopni i zanim uzyska znowu 53 mija okolo 1,5 h zaznacze ze nie ogrzewam narazie wody.
Moje ustawienia:
czas podawania 15s
czas przedmuchu 65s
sila nadmuchu 3 w skali do 10 dmuchawa otwarta na okolo 2 cm
przedmuchy co 8 min
zawor trojdrozny
czopuch otwarty na polowe
Prosze o rade co zrobic zeby w miare mozliwosci zmniejszyc spalanie i zeby kociol szybciej uzyskiwal zadana temp
z gory dziekuje za pomoc

witam!!! mam pytanie czy waznym jest zakladanie zaworu trojdroznego i czy przez to sa jakies oszczednosci w spalaniu wegla??

Posiadam piec METAL-FACH SEG-25 sterownik Eko-R MAX LCD czy ktoś morze podać mi dobre ustawienia do węgla Pieklosz lub węgla o podobnych parametrach Pozdrawiam

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.