273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Jak ustawić piec na ekogroszek?

Witaj,za małą masz temperaturę zadaną 40stopni to stanowczo za mało,piec się szybko zniszczy.Musisz mu dać około 60st zadanej,a zmniejszać na zaworze 4-drożnym

Witam
masz źle ustawione parametry i dlatego tak sie dzieje to nie jest wina wegla.Skontaktój się ze mną pod numerem tel 601485558 i podam ci dokładne ustawienia.

Witam, nie wiedzialem ,że można cokolwiek zmniejszać na zaworze(ja mam chyba trójdrożny). Mam ustawioną taką mała temp. zadaną gdzyż przy 50C nie dało sie w domu wytrzymać.Poza tym wszystko gra, teraz ecogroszek spala się na popiół, szybciej osiąga temp. zadana. Pozdrawiam

Witam. W tym roku przy remoncie domu zdecydowałem sie na wymianę starego pieca na nowy. Wybór padł na piec firmy HEF Multi Mat na ekogroszek. Zakupiłem ekogroszek i zaczął się problem. Mój piec strasznie dymi, zbiera się w nim dużo sadzy, a ekogroszek nie spala się całkowicie to znaczy pozostaje żużel w popielniku. Piec musze czyści co tydzień i z popielnika wybiera ok 2 pojemników popiołu i sadzy która spadnie z góry po czyszczeniu. Wentylator mam ustawiony na 30% mocy i przesłonę mam przesłoniętą na ok. 1,5 cm. Sterownik to Compit R520. nie wiem co mam robic. Ekogroszek wydaje mi się że jest kaloryczny bo osiagnięcie temp 65-73 stopinie to nie problem. Prosze o radę. Dodam ze mam zamontowany zawór 3 drogowy i w domu jest ciepło, trylko własnie problem jest ze spalanie. Czy może są jakieś specyfiki aby piec sie tak nie brudził sadzą oraz moze macie jakieś sprawdzone ustawienia sterownika. Dodam jeszcze że spalanie to ok 1 zasobnika( może nie całego) na tydzień prtzy tem. zewnętrznej 0-6 stopni. Z góry dziękuję za odpowiedzi i posze o radę.

cześć,jeżeli masz pompę 25/40 i z tego co piszesz to masz rury puszczone kanałem do domu,a dom jest piętrowy to może ona być za mała 40 to oznaczenie podnoszenia słupa wody tu 4 metry, 60 to 6mtr.

Marek, możesz podać wszystkie ustawienie przy sterowniku Eko-Tom. Mam problem z ustawieniami wegiel się nie dopala.

Maciek

To stary knif ,kondensator w silniku stracił pojemność i silnik niema szwungu.
Zbyt póżno odpowiadam...ale mam też do Ciebie pytanie:
wyjaśnij mi co to czas całkowania i współczynnik pogodowy?????
pozdrawiam Wilhelm Racibórz
e-mail :sp9ldp@poczta.onet.pl

Witajcie mam problem mam piec 25kw na eko groszek Firmy siemko i sterownik firmy tango i nie moze osiagnac zadanej temp.i nie wypala sie na popiół tylko jest strasznie dużo szlaki i nie spalonego wegla :)moje parametry to
Pra czas działania podajnika 10
Pau-czas przerwy podajnika -65
Ofs obr.dmuchawy -5
Cdp czas pracy dmychawy w podtrzymaniu-15
Ppo czass pracy podajnika w podtrzymaniu -5
Bpo-bieg dmuchawy w podtrzymaniu- 6
Coc- czas oczekiwania w podtzrymaniu -10
stała temp ust 56stopni prosze o pomoc

I najgorsze to jest to że ustawiona temp.58st a dochodzi do 53,4 i koniec cały czas dmuchawa chodzi i nie chce osiagnac zadanej temperatury:(((

zalecam zmianę węgla, nie jest zły "pieklorz" sprawdź kaloryczność węgla powinna być powyżej 27, ja mam zadaną temp. 45stopni, 9 s czas pracy podajnika i 40 s przerwa , nie może być za dużo powietrza , przymknij z tyłu pieca zasuwę do komina żeby ciepło nie szło w komin, po każdym ustawieniu obserwuj piec kilka godzin i dopiero dokonuj kolejnych regulacji

Proszę o pomoc. Posiadam piec na ekogroszek firmy domgaz i sterownik PERFEKT. Nie mogę dobrać parametrów Mam zadaną temperaturę 60 stopni a piec dochodzi najwyżej do 36 - 37 i ciągle jest zimno. Moc pieca to 25 kW. NIe umiem sobie z nim poradzić. Od kilku dni reguluję czas podawania i przerwę w podawaniu opału. Teraz mam 13s podawanie i przerwę 35 s.

podaj wszystkie ustawienia to cos poradzimy

Witam,
Jak zapewne wiele osob , mam problem z ustawieniem odowiednich parametrow w Pleszewskim kotłem 25kW mocy grzewczej z podajniekiem oczywiscie . Probowałem wielu kombinacji ustawień i ... albo groszek spala się odpowiednio , ale nie osiąga żadanej temperatury albo spieka się popiół (i węgiel z nim) blokując dalszy posuw groszku ,co z kolei przyczynia sie do niecałkowitego spalenia groszku(wysypuje się,dosłsownie,z paleniska niespalony).
Dmuchawa przymknieta jest z przerwą ok.1cm
dmuchawa: 5-6 / 12mozliwych
czas podawania od 10-15 sekund
cxzas przedmuchu: 50-55 sekund
temp.zadana: 55 stC
grzejniki C22 bez termostatów !
i co począć...?od dwóch lat ( w sezoanch grzewczych) mam taki sam problem , spalam 7 ton groszku,z czego zakladam ze 30% jest niespalonego ...

Witam serdecznie,
Mam problem jak każdy w tym temacie z kotłem na ekogroszek a mianowicie, kupilem kocioł firmy GALMET o mocy 25KW ze sterownikiem EKSPERT R.
Powierzchnia do ogrzania to 230m2,jest to dom piętrowy,okna plastiki, nowe kaloryfery z termostatami, na dole 1/3 powierzchni to ogrzewanie podłogowe, jestem w trakcie wymiany drzwi wejściowych przez które również dużo ciepła niestety ucieka. Problemem jest na pewno, że dom nie jest ocieplony.
Wracając do zakupionego kotła, pracuje nad nim 2 miesiące i bez skutku cały czas pali 3-4 worków na dobę!!! Nie uważacie Panowie, że to przesada???

Chciałbym uzyskać pomoc w sprawie:
1.temperaturę docelową na piecu mam 45stopni, piec kręci dmuchawa chodzi non stop i nie może dojść do temperatury.
2.ekogroszek nie spala się całkowicie,powstają bardzo duże grudy, które strasznie zawalają popielnik, 1-2 razy muszę go czyścić w ciągu dnia
3.temperaturę w domku na wyswietlaczu ustawilem na 21stopni, ale w domu takiej temperatury nie mam.
4.Piec bardzo się zanieczyszcza, mam bardzo dużą ilośc sadzy w środku, strasznie się obkleja na ściankach itd.
5.Strasznie nagrzewa mi się czopuch

Zapomnialem dodac, że mam podłaczona pogodowke zamontowana zgodnie z instrukcja na polnocnej stronie domu.
Co wiecej testuje juz 3 rodzaj ekogroszku wczesniej zar obnizal mi sie i wyskakiwala awaria pozaru w podajniku.Teraz jest lepiej i awaria nie wystepuje ale starsznie duzo idzie tego ekogroszku, martwi mnie to bardzo bo na miesiac wydaje ok.800zł na opal

Prosze o pomoc na e-mail mielcarm@wp.pl lub odpisac w tym temacie bede zagladal na to forum.
Pozdrawiam serdecznie


Ogólne zasady na przykładzie pieca defro

forum.muratordom.pl/moze-ktos-ma-doswiadczenia-z-piecem-defro-eko,t138856.htm

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.