273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Jak ustawić piec na ekogroszek?

Witam, wprowadzilismy się do domu ogrzewanego poprzez piec na ekogroszek kocioł Slawex z podajnikiem ślimakowym KWK-P moc od 25 do 50 kW sterownik Perfect R , dom powierzchni ok180 m2, ocieplony, woda podgrzewana przez piec. Jest to nasz pierwszy piec tego typu i nie mamy zbytnio pojecia jak go obslugiwac. Poprzedni właściciel pozostawił swoje próbne ustawienia, oto one:
temp zadana 45
1. korekcja nocna-3
2. korekcja ekonomiczna -6
5.moc kotła 100%
6.ilość powietrza 25
7.tryb zimowy
8.temp cwu 40
9.temp załącz. pompy co 30
10.zakres regulacji 10
11. czas całkowania 80s
12. wsp pogodowy 70
13obroty min dmuchawy 20
14. obroty max dmuchawy50
15. czas ruchu podajnika 7s
16. max przerwa pracy 225
17. min przerwa pracy 20
18. przerwa nadzoru 15 min'
19 czas nadmuchu nadzoru 60s
20 moc nadmuchu nadzoru 0%
21 min temp zadana 40
22.czas wygaszania 90 min
23 priorytet cwu nieakt
24. histereza 5

Podczas palenia powstaje duża ilość spieków układających się na brzegach, dodatkowo czasem potrafi całkowicie wygasnąć a groszek jest nadal podawany, woda ok, temp w domu również, tylko te spieki i wygasanie, stąd moje pytanie czy powyższe ustawienia są poprawne?Może jakieś sugestie na początek?
Dodam, ze ekogroszek ten sam co poprzedni właściciel, suchy.


witam czy posiada ktos piec typu kpm z podajnikiem tłokowym 35kv sterownik titanik producent kaczmarek pleszew .potrzebuje porady jakie parametry ustawic .

Witam,
oczywiście również mam problem z ustawieniem parametrów na piecu dom z 2011r ściany podwójne z cegły dziurawki + styropian 10cm grubość ścian to ponad 40cm do ogrzania 240m2 przy czym podłogówka 40m2(tylko kuchnia+korytarz) i 11grzejników. Nie mam bladego pojęcia jakie ustawienia powinny być na piecu spalanie dobowe na chwilę obecną to ok 60kg dziennie!!!! Piec HEITZ EKO 35 sterownik WRT15 czarna magia ma następujące parametry:
HISTEREZA
TEMP.POMPY CO
PRACA PODAJNIKA
PRZERWA PODAJNIKA
CZAS BLOKADY
CZAS PRZEPALANIA
PRZERWA PRZEPALANIA
NADMUCH OPÓŹNIENIE
NADMUCH OBROTY
jeśli komuś udało się okiełznać to urządzenie to proszę o pomoc!! na chwilę obecną więcej czasu spędzam w kotłowni niż w domu. Ps serwis nie pomógł na ich ustawieniach jeden zasyp ok 125kg wystarczył na 1dzień. Czy komuś udało się ustawić spalanie takiego pieca poniżej 30kg na dobę?

Może komuś się przyda taka podpowiedź
plus.google.com/photos/109813421806546617344/albums/5947579016442181153?authkey=CIXZm5Ls2NyCsQE

hej ma ktos moze gamlet 12kw sterownik expert? jakie masz ustawienia i jakie spalanie...bo nie wiem jak osiagnac optymalne ustawienia...

Witam chciałem wam przedstawić moje parametry niestety nie mogę się nimi pochwalić bo nie ma czym ogólnie to na tych parametrach piec nie dochodzi mi do zadanej temp(60stopni) ogień co prawda jest ładny ale nie wiem co mogę zmienić żeby było dobrze moje parametry
korekcja nocna-3
korekcja ekon.-4
moc kotła100%
ilość powietrza30%
temp.CWU 45 c
temp.załącz.pompy CO 35c
zakres regul.5%
czas całkowania80 sek.
współczynnik pogodowy70%
obroty min.dmuchawy20%
obroty max.dmuchawy40%
czas pracy podajnika 4 sek.
max.przerwy pracy 225sek.
min.przerwa pracy 55sek.
przerwa nadzoru 20min.
czas nadmuchu nadzoru 10sek.
moc nadmuchu 0%
min.temp.zadana 40c
czas wygaszania 20min.
priorytet CW aktyywny
histereza CW 5c

DAJ WIECEJ GROSZKU ALBO ZMNIEJSZ Z 55s na 30s z MALEJ KUPKI TEMPERRATURY NIE OSIAGNIESZ

Witam. Czy moze mi ktos z Panstwa doradzić,jak mam ustawic sterowniki na piecu 25kw,na ekogroszek?
Mecze sie juz z ustawieniem komputera na piecu ponad drugi tydzien. Mam sterownik pięciozakresowy:od U0 do U4. Na piecu mam ustawina temperaturę,tzn.U0 na 60* i piec osiąga ta temperaturę. Rowniez reaguje na termostat,ktory mam u gory i ustawiam temperaturę na dzien/noc. Problem tkwi w tym,ze piec nie wypala mi wegla do konca i,praktycznie 1/4 "napuchniętych" brylek wegla wyrzucam wraz z popiołem.... Pod ten piec mam rowniez podłączony boiler na ciepla wodę. I,widze jak na bojlerze wskaźnik nie pokazuje mi właściwej temperatury wody,tylko nizsza. Wiec,podejrzewam,ze moze byc uszkodzony czujnik termostatu. Jezeli tak jest,to ten czujnik moze byc powodem,ze piec nie spała mi wegla do konca? Prosze o jakas kolezenska porade? Dziekuje i pozdrawiam,Richie

mam ten sam problem prosze o pomoc

jak ekol byl po 350zl a byly to poczatki nie bylo problemow z nastawami teraz mamy po ok 1000 i sa naprawde wielkie problemy to chyba ktos kogos robi w wielki ch------jjjjj
moze ekolodzy by sie tym zajeli

Czas ruchu podajnika 9s stosuje się w kotłach powyżej 25KW.. U mnie jest 7s. Ilość powietrza mam 28%

mam piec z podajnikiem szufladowym. pale teraz mialem pomieszanym z ekogroszkiem. czas podawania mam ustawiony na 180sekund a obroty wentylatora na 30 procent. Pelny zasobnik mi wystarcza na 2.5 dnia. z calego zasobnika mam jeden popilnik popiolu, ale sa wlasnie w nim takie posklejane nie dopalone kawalki. jak ustawic dokladnie ten sprzet?????

Hej mam ten piec z tym sterownikiem od niedawna i mam problem z ustawieniami jak ustawiasz na lato jak na zimę?

Proszę o poradę, mam trochę inny problem...
Mój piec Defro Comfort Eco 20kW (dom nieocieplony z lat 70-siątych z wymienionymi oknami) pracuje teraz tylko na CO, na zewnątrz jest 17 stopni, ale w domu dziewczynom jest zimno, więc chciałem trochę zagrzać (pierwsze użycie tego pieca - całkiem nowy i częściowo wymieniona instalacja). Na piecu mam ustawione 60 st. na grzejniki 40, ale jak temperatura ta zostanie uzyskana i kocioł przechodzi w podtrzymanie temperatura w nim wzrasta do >85 st. i włącza się alarm i kocioł wychładza się podając ciepło na instalację. Mam instalację na zaworze 3drogowym bez ochrony temperatury powrotu i bez dodatkowej rurki ze zbiornika wyrównawczego do powrotu kotła. Używam ekogroszku Pieklorz 29GJ - co może być przyczyną tej sytuacji i jak z niej wybrnąć, zalecana min. temperatura na kotle to 55 stopni...

ja mam parametry z zeszłego roku z tym ze wtedy paliłem tylko 2 miesiące. wszystko było oki a teraz nie spala mi się węgiel z jednej strony. czego to może być przyczyna? może na wlocie powietrza zakleić kilka dziurek

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.