273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Jak ustawić piec na ekogroszek?

A co sądzicie o spalaniu pelletu w takim kotle : www.kostrzewa.com.pl/promocja-3421.html

groszek też

witam,
posiadam piec na eko grodzek ze sterownikiem perfekt r.
po rozpaleniu pieca zostawiłem go na ustawieniach fabryznych problem polega na tym że piec nie jest wstanie osiągnąć temperatury zadanej - jakie moga byc przyczyny?
Opał lezy w suchej kotłowni i pochodzi raczej z pewnego źródła (sąsiad kupuje z tego samego źródła i nie ma problemu z kalorycznością)

Pytanie czym palisz. ?? Jeżeli jest dostarczane powietrze dmuchawą to zwiększ trochę obroty. Jest jeszcze jedne pytanie - ile brakuje do osiągnięcia tej zadanej bo w sprawności kotła chodzi właśnie o stałopalność czyli jeżeli masz zadaną temp 70 o osiągana jest np 66 to jest naprawdę OK

Ile zapłaciłeś za swego Perfekta i co on tam robi, Ja myślę o automatyce z tej firmy tylko że drogo
www.kostrzewa.com.pl/promocja-3421.html

Posiadam piec na eko groszek GALMET o mocy 25KW.
MAM PROBLEM!!!!
Jest problem z ruchem podajnika[ślimaka]. Moment rozpoczęcia podania groszku blokuje ślimak. trzeba go wspomóc niewielkim puknięciem, potem już daje rade obracać.Nie wiem czy to problem z przesilonym silnikiem, czy z mechanizmem posuwu.
Proszę o radę.

posiadam piec Tilgner ekr ze sterownikiem tango nero nie mogę sobie poradzić z ustawieniem sterownika

Witam

Czy slimak za kazdym razem tak sie zachowuje czy od czasu do czasu.
Jezeli od czasu do czasu moze wegile jest za duzy?
Natomiast jak za kazdym razem to moze byc wada slimaka? Kontakuj sie z firma ?
Napisz czy juz porazdziles sobie i co byla za przyczyna moze bede mial taki sam problem?

Masz taki sam piec co ja .
Ja ogrzewam 140m2 + 140litrow cieplej wody. Ostatnio spalilem 5 ton ekogroszku na rok.
Moze Ty napiszesz jakie posiadasz parametry na sterowniku ?

Pozdrawiam Stanislaw

Miałem to samo silnik nie miał siły wystartować ale wymieniłem kondensator i wszystko wróciło do normy..... pozdrawiam

Informacja dla Pana grzegorz.witosz

Witam
Ja mam czas podawania na 8 s
A jeśli chodzi o "żużlowanie, to masz a dożo powietrza. Musisz przesłonić dmuchawę (tam jest regulacja). Jeśli będzie za mało powietrza to wówczas płomien dymi i na ściankach wewnątrz pieca osadza się dużu sadzy (nawet około 1-2 cm dziennie)

Witam Serdecznie
Od dwóch lat Jestem "szczęśliwym" posiadaczem. pieca Ling Combi 35KW, powiem tylko tyle - jak ktoś chce, to go oddam za darmo, ponieważ mam już dość ustawiania za każdym razem i spędzania kilku dni przy jego regulacji podawania i przerw pomiędzy poszczególnymi cyklami. Kiedyś przeczytałem, że jak się już sprawdzi dany rodzaj eko-groszku to będzie okej… Powiem tylko tyle - gówno prawda! Każda partia nawet tego samego producenta różni się diametralnie i tak naprawdę jedynym ratunkiem jest zakup kilku ton od razu i nadzieja, że tym razem się uda.
Ponadto jak słucham ludzi chwalących te piece to za każdym razem zadaje sobie pytanie… Skoro tak chwalicie to dlaczego na forach internetowych roi się od pytań i problemów.
Kończąc moje wywody pozdrawiam i życzę powodzenia, ponieważ ja w przyszłym roku zamieniam tego "mercedesa wśród pieców"(tak go nazwał sprzedawca, który mi go wcisnął) na coś na gaz, ponieważ mam dość syfu w kotłowni i wiecznych problemów z ustawieniami tego pieca. Założę się z każdym, że wyjdzie to cenowo porównywalnie a będę spał spokojnie.

Witam wszystkich,tez mam kocioł na eko groszek,OGNIWO 17kw z podajnikiem EKO-TOM.Z ciekawosci czytam to forum i dziwie sie że macie takie problemy ze swoimi nastawieniami.Ja mam dom nowy 140m,woda 140L,w domu 23c,i spalam w granicach 12-15 kg groszku na dobę.Podawanie mam na 15s przerwa 55s,temp zadana 58c,i wszystko jak w zegarku zadnych problemow.Jestem bardzo zadowolony z tego kotła i nie miałem z nim zadnych problemow.Groszek mam z Piasta.

Pozdrawiam Marek

Witam.
Może ktoś z szanownych forumowiczów ma piec GALMET 25 KW ze sterownikiem EXPERT. Mam problemy z ustawieniami.

Witam

Mozesz wejsc na strone Galmetu i tam sa podane parametry jakie trzeba ustawic regulator.
Mozesz podac co sie dzieje z piecem. Jakie masz trudnosci.

Pozdrawiam Stanislaw

Witam Stanisławie42. Dopiero teraz wyszedłem z kotłowni. Od czego zacząć???. Mam dom z 70 lat 100m2 z poddaszem nieużytkowym bez ocieplenia zew. Mury maja 50cm. Jak był stary piec węglowy to zima był ukrop teraz masakra!!!
Mam sterownik EXPERT i ze strony producenta ściągnąłem wszystkie instrukcje. Mam teraz dostęp do wszystkich parametrów tylko nie wiem co oznacza BEZWŁADNOŚĆ OBIEKTU i zakres jest od 10 do 2500 sek. Ja mam ustawione 1500. Ale po co to i co to oznacza. Praca pieca wygląda tak: praca 5 minut przerwa 4 czasem 5 minut. Praca podajnika to 12s/80s sek na minimum a na max 12s/40s dmuchawa 21% obroty,przysłonięta na ok 80%. Czopuch 20% otwarty. Mam podłogówkę ok 40m2, 4 grzejniki diamond dwu panelowe,dwu konwektorowe, drabinka w łazience + podłogówka. Nie wiem co jeszcze napisać ..jestem załamany że ciągle piec pracuje a groszku ucieka. A bym zapomniał w domu temperatura nie przekracza 20C. Jeżeli mam napisać coś jeszcze proszę podać co. Dziękuję i pozdrawiam.

A jeszcze jedno Stanisławie42 na podłogówkę i na grzejniki mam zawory 3d manualne :). Jak chodzi sama podłogówka to nie mama problemu z piecem przechodzi w nadzór (15min) i pozostaje przez ok 1(1,5)h.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.