273
274
226
269
Strefa ekspertów HVACR

Jak ustawić piec na ekogroszek?

cześć
Czytam na tym forum o różnych ustawieniach parametrów. Dla mnie to czysta abstrakcja. Mam piec PER-ECO i sterownik tej samej firmy, sterownik zaworem czwórdrożny TATAREK. jedyne co mam ustawiać to temperatura CO, temperatura CWU, histereza CWU, rodzaj paliwa, i temperaturę podłogówki. Moc nawiewu regulowana jest automatycznie. Nie wiem tylko czy właściwie usawiam te w sumie nieliczne parametry. Ustawiłem:
- temperaturę CO i CWU na 58 st. (minimalna zalecana przez producenta)
- temperaturę podłogówki 30 st.
- temperaturę sterownika zaworu czwórdrożnego mam ustawioną na 45 st.
Całość jest regulowana sterownikiem pokojowym (zadane 21 st. dzień, 16 st. noc)
Słyszałem jednak, że optymalną temperaturą dla kotła to około 65 st. ale nie wiem czy nie spowoduje tozwiększonego zużycia
Nie wiem czy odkręcić kurki przy kaloryferach na "max" czy na "eco", dać na piecu 58, 65 czy więcej stopni a resztę pozostawić sterownikowi pokojowemu?

Witam Was. A czy ktoś mógłby podrzucić jak ustawić parametry sterownika WULKAN firmy Discobart. mam piec Zębca 25 KW i za nic nie mogę dobrać parametrów. Bierze mi kosz ekogroszku na dobę. Będę wdzięczny za info.

witajcie mam problemy z ustawieniem pieca typu KMW-SGR 19 kW Biadały z komputerem marki " LIDER "
Mam zbyt dużo sadzy co zrobić- proszę o wskazówki na @
jadamczewski@interia.pl .

Witam wszystkich posiadaczy pieca Klimosz Ling Duo!
Dla tych którzy mają problemy z osiągnieciem właściwej temperatury podpowiem że wynika to z ustawienia temp kotła , proszę sprawdzić jaką ma zadaną. Ponieważ może mieć ustawioną fabryczną np 55 C i taką będzie miał maksymalną , wówczas proszę wejść w menu '' OPCJE SERWISOWE '' wybrać Temp. min. kotła np. 65 C i zatwierdzić. Dodam też że taka temp. kotła zapobiega rónież szybszej korozji. Jeżeli chodzi o parametry sterownika , jak wiemy załeży to od pow. ogrzewanej i samego eko groszku. Dla przykładu mój LING DUO 35 KW ma nast. parametry w okresie zimowym 1. moc dmychawy 118 ( wg podziałki ), 2. Czas podawania co 48 sekund , 3. Podtrzymanie 45 minut , 4. Czas podawania wegla 7 sekund. 5. Osłona wentylatora odsłonięta maksymalnie. Dla poprawy spawalnia proszę pamiętajcie o wilgotności węgla , im bardziej suchy tym lepsze spalnie. Ze sowjej strony powiem że swój kocioł czyszczę raz w tygodniu ( w całości ) ważny jest równiż kanał pod retortą do dziś zastanawie mnie dla czego tak szybko zapłnia się. Na koniec któtko parametry podane w istrukcji dla mojego kotła 35 KW sprawdzają się , ale przypadku grzania tylko na wodę.
Pozdrawiam

Witam. Mam problem z ustawieniami sterownika foster pieca 20 kW.Czy mogę liczyć na pomoc. Jestem nowy na tym forum.Widzę że rozmowy są z 2007r. Gdzie mogę pogadać i poprosić o ustawienia sterownika foster?

Witam,

mój problem polega na tym. Dom mamy ok 130 m.kw., kocioł Cichewicz ekonomo mini, 21KW, Sterownik ST 2006. Mamy ogrzewanie podłogowe ok 60 m.kw+ grzejniki.

Jeżeli ktoś ma taki piec, proszę o informacje, jak ustawić sterownik, żeby spalał jak najmniej ekogroszku. W tej chwili przy lekko dodatniej temperaturze spala ok. 1 kg/ h. To bardzo dużo.

Bardzo proszę o pomoc.

Witam. Napisz jakie masz ustawienia coś poradzimy.

Witam
Rowniez mam problem z piecem i jego ustawieniami, Jestem nieszczesnym wlascicielem pieca ekocentr 25kw ze sterownikiem geco. Drugi sezon mecze sie z ustawieniami i nie moge tego w zaden sposob rozszyfrowac, a szczegolnie dmuchawy ktora reguluje sie tylko pokrywka! (prowizorka!!!) Dom nowy jednorodzinny, ocieplony, Aktualnie zbiornik starcza mi na 3 dni, temp w domu 18-20 stopni, w piecu powstaja straszne spieki, pokrywa wentylatora uchylona na ok 2-3cm, temperatura na piecu szybko spada po osiagnieciu wskazanej np do 40stopni w podtrzymaniu i potem dlugo pracuje by znow osiagnac temp zadana, dodam tylko ze mam pokojowy sterownik temp
moje ustawienia:
u0 55 stopni
u1 7s
u2 32s
u3 15min
u4 18s
Czy jest jeszcze ktos kto potrafi mi pomoc z tym "zabytkiem" Prosze o pomoc :)

kociol firmy "kotspaw" 20kw typ KMGW z podajnikiem tlokowym i sterownikiem tech st37
dom o pow. 110m2 w polowie ocieplony instalacja stara (rury metalowe grube) kaloryfery zeliwne zeberkowe
obecnie pale zwyklym groszkiem i mam takie ustawienia
zadana temo 55* (nie osiaga tej temp)
czas pracy 45s
czas przerwy 1:10 min
sila nadmuchu 60 (0-100)
praca w podtrzymaniu 20s
przerwa w podtrzymaniu 15:00 min
wentylator w podtrzymaniu-
-czas pracy 15s
-czas przerwy 10:00 min
i czytalem o jakiejs przeslonie wentylatora lecz nie wiem czy w moim piecu to jest prosze o pomoc w ustawieniu parametrow jak i tej przeslony wentylatora

Witam!
Zakupiłem zakupiłem we wrześniu kocioł na eko-groszek ale tak na prawde ogrzewam nim od listopada.
Dom jest po przebudowie(nowa część 140 m,porotherm 25,stara część 80 m cegła 0,40 m)nowe mury i dach maja ponad rok ale tynki zrobione jakos w czerwcu a posadzki we wrzesniu,ocieplony,okna nowe.
Jedynym problemem jest duze spalanie opału bo ponad 1,5 tony "DOBREGO" węgla na miesiac.

Mój kocioł to
MALEJKA 25 kw
parametry ustawienia :
temperatura 54 stopnie
czas podawania 12 sekund
czas przerwy podawania 40 sekund
moc nadmuchu 10 a przysłona na 85%

Nie znam sie na tym ale czy fakt,że budynek jest nowy i tak na prawde jeszcze kładzie się plytki i wykańcza ściany(poprawki tynkarkie,gładzie)może mieć wpływ na tak duże wspalanie???

Jesli ktoś może mi poradzić cokolwiek to bardzo dziekuję.

temperatura kotła 45stopni . czas podawania10se czas miedzy pod 44se wydajność dmuchawy 4 czas przedmuchu 10se czas przerwy w podtrzymaniu 6minuy krotność 3 piec Berski z podajnikiem 20kw komputer Titanic mam problem nie wypala się i dużo opału idzie 60kg na dobę piec mam na ekogroszek

Piec chodzi cały czas czy stoi w podtrzymaniu ? Jaka moc kotła ? Czy ma certyfikat ICHPW lub OTGiS ?
Jaka powierzchnia domu, z czego ściany i jakie docieplenia (strop, dach, ściany, podłoga) ?


Jak nie dopala to zwiększyć nadmuch lub wydłużyć czas przerywy.

witam-posiadam piec 25kw z pleszewa EKW-RAPS sterownik lider dom 100m nieodocieplony, piec pali nam od20-30 kg na dobę próbowaliśmy różnych ustawień juz ogłupiec idzie od parametrów jak nie twarda szlaka to temp.nie osiąga,szybko gubi itd,3 hydraulików od 06.12 jutro kupujemy 3 tone opału bardzo proszę o pomoc w ustawieniu

[quote:Gabriela Łęgowska,164554]witam-posiadam piec 25kw z pleszewa EKW-RAPS sterownik lider dom 100m nieodocieplony, piec pali nam od20-30 kg na dobę próbowaliśmy różnych ustawień juz ogłupiec idzie od parametrów jak nie twarda szlaka to temp.nie osiąga,szybko spada temp itd,3 hydraulików od 06.12 jutro kupujemy 3 tone opału bardzo proszę o pomoc w ustawieniu na forum lub gabolek2@amorki.pl

Masz ten sam problem jak i ja. Sprzedawca Cie oszukał masz stanowczo przeszacowany piec, na dom 100 m2 wystarczy od 14-17 KW. i to zależne czy dom jest ociepliny czy też nie. Moj piec spale około 25 kg na dobę.
Na początku sprwadz, czy masz domkniety czotuch (takie ,,zamykadełko;-)) wychodzące z pieca do komina powinno być domknięte, ponieważ całe ciepłu ucueka do komina. Jesl masz domkniet to kolejny krok zmniejsz moc pieca. Ja mam ustawioną na 67 - 72% zależne od temperatury na zewnątrz. czas podawania 5-7 sekund, powiertze to około 18% (tu zwróć uwagę na spalenie) szlaka za durzo powietrza, nie spala - za mało.
Powodzenia

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.