265
226
269
Strefa ekspertów HVACR

Jak ustawić piec na ekogroszek?

Tekla draco Versa 17kw
Problem z temperatura wyliczona z przez charakterystyke.
Piec dochodzi do maks 64st spada do 62. Wyliczona temperatura 68 przy -5st na zew.
Ustawienia
23 sekundy podawania
46 sekund przerwy
moc dmuchamy 75 w skali 250
przyslona odslonieta w calosci
Sterownik Tekla Selekt
zawod 4d sterowany silownikiem i tak samo na podłogę siłownik.

Witam mamy pięć na ekogroszek . Po zasypaniu po dwuch dniach jest 0 w podajniku. Jest sporej wielkości żużel niespalony ekogroszek ładny płomień . Pomóżcie bo zabulimy za tą ziemię nasza pierwsza miliony . Nieogrzany dom ok 180 m . Cwo co. Podłogowe 2 miejsca . Co mamy zrobić . ? Napiszcie mi jak mam ustawić bo mąż już wkurzony chodzi . Na maila jagodakarkosz@gmail.com . Proszę Was bardzo bardzo o pomoc .

ustaw tak:
podawanie 8sek
przerwa 50sek
dmuchawa 40%-50% optymalnie 45%
temperatura zadana 50-55 optymalnie 53stopni
każdy dom jest inny ,ale proszę spróbować ,proszę dać znać czy pomogłem

A powiedzcie mi gdzie moge kupić dobry sterownik do pieca? Widziałem na allegro że w dobrej cenie sprzedaje je Metalvit i czytałem o nich dobre opinie ale czy ktoś miał z nimi jakieś doświadczenia?

Czy ktoś ma pięć na ekogroszek sterownik hydra 500

Czy ktoś ma pięć na ekogroszek sterownik hydra 500

Czy rozwiązaniem na zasmolony piec jest tylko wymiana sterownika ?? Może należy zmienić dostawcę opału, ewentualnie użyć jakiego innego sposobu. Są w sprzedaży różne katalizatory, mam na myśli proszek spalsadz lub coś podobnego. Zacząć od najprostszych i najtańszych sposobów i dopiero później jak już będzie to konieczne wymienić sterownik.

Witam
Mam piec Galmet Kwp-25 ze sterownikiem perfekt, to moje pierwsze boje z piecem na ekogroszek, więc nie do końca wszytsko ogarniam.
Kupiłem ekogroszek OGIEŃ, i dostałem rekomendowane parametry do ustawienia na piecu wyglada to tak.
USTAWIENIA KOTŁA
Ustawienia kotła do ekogroszku OGIEŃ.
Szanowny kliencie
Ustawienia mają charakter poglądowy i ogólny. Ustawienia są naszą sugestią jak powinie być
ustawiony sterownik kotła by w możliwie optymalny sposób kocioł spalał ekogroszek OGIEŃ.
Sugerowane ustawienia są wynikiem naszych obserwacji, doświadczenia i opinii naszych stałych
klientów. Jednak każdy kocioł na ekogroszek posiada swoje własne parametry i być może
niezbędne będzie „doregulowanie” ustawień do swoich warunków.
USTAWIENIA STEROWNIKA
Temperatura na kotle 56 ° C
Czas podawania 15 sek.
Przerwa w podawaniu 45- 55 sek.
Dmuchawa 25 - 35 %
TRYB PODTRZYMANIA
Praca podtrzymania 10 sek.
Przerwa podtrzymania 10 min.
DMUCHAWA W PODTRZYMANIU
Czas pracy 30 – 40 sek.
Czas przerwy ok 3 min.

jakby nie jestem pewien ktore paraemtry odpowiadaja, tym w moim piecu, bo ja mam cos jak nadzor itd. Czy ktoś może rozjaśnić co i jak ?

z góry dziękuje

Piec Klimosz duoeko 15 kW...
#Przesłona dmuchawy 1/3,
#Dmuchawa moc min 28, max 45,
#Podawanie 4-5 sekund,
#Czas pomiędzy podawaniem 35-38 sekund,
#Podawanie podczas czuwania 10 sekund,
#Czuwanie 22minuty (26MAXYMALNIE)
#CWU 47°C,
#Otwieranie zaworu przy powrocie 50°C

Piec grzeje się do 60°C zadanej temperatury. W domu ciepło ( nawet gorąco- jak kto lubi +25°C.
Ok 1,5 worka na dobę do 2, czyli 30-40 kg, czy to zima, czy chłodniejsze dni i noce w pozostałych porach roku.
Jest opcja lato, ale nie wiem nie sprawdzalem. U mnie jest ustawiona ZIMA i nie ma problemu z dograniem, wręcz można kilka razy dziennie wietrzyć bez przemarzania. Dom stary z cegły, częściowo ocieplony z uwagą na CZĘŚCIOWO.

Witam
Posiadam piec o mocy 17 marki Ognik ekopal kl.5 kW sterownik ST-37 N RS i mam problem z jego ustawieniami. Dom ma jakies 160 m grzania 11 grzejników mam.Dodam że mam nie ocielony dom. Spalanie z ostatnich 2 tygodni wyszlo ok. 28 kg na dobe. Jak mozna je jeszcze obniżyć ?? Zawor 4 drogowy ustawiony na 3
Podaje moje ustawienia:
Czas pracy: 12s
Czas przerwy: 1.05
Praca w podtrz.: 16s
Przerwa w podtrz.: 40 min
Opoznienie podaj.: 16s
Oponienie went: 16s
Temp wl. pompy: 42 C
Zaddana CO: 60 C
Zadana CWU: 40 C
Histreza kotła: 3 C
Histereza CWU: 6 C
Siła nadmuchu: 20%
Moc przedmuchu 60%

podrzuci ktoś jakieś ekonomiczne ustawienie pieca na ekogroszek Mans EKO-5 S?

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.