273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Jak ustawić piec na ekogroszek?

sprawc przede wszystkim prawidlowosc wykonania instalaci co a pozniej szukaj winy pieca

witam
Nie wiem o co chodzi z instalacja gdzie moze byc jakis blad. Ja mam instalacje dwururowa z miedzi jedna pompa na zasilaniu pompuje c.o i cwu .Nie mam zrobionej instalacji do cwu osobno bo bojlerjest w domu. Pompa 25-40 bieg teraz mam 3 . Czy do pompy ma znaczenie odleglosc pieca od grzejnikow bo ja mam piec okolo 20m od domu.

Mam problem z piecem Galmet bo spala mi dość dużo groszku
(około 50 kg/24h), przy nawet małej temp pieca.
Drugim problemem jest to że nie wchodzi w nadzór nie osiąga
zadanej temp. co jest nie tak?
Przytym dodam że dużowydziela sadzy...
Parametry:
Moc 90%
podawanie 7 sek.
powietrze 25-28 %
przerwa min 30 sek
pogodówka odłączona
Pomocy

Witam wszystkich!
Ja mam piec komfort eco 25 kw, chciałem się podzielić moimi ustawieniami tzn. odłączyłem pompę - mam tylko jedną, i ogrzewam grawitacyjnie zaznaczę od razu, że przy ogrzewaniu grawitacyjnym nie działa podłogówka a tylko grzejniki i w związku z tym woda, która nie pompuje pompa nie wychładza się tak szybko a piec się wolniej załącza na pracę a w związku z tym pobiera mniej eco groszku
czas podawania 50 sek
czas przerwy 1m 55s
przedmuch co 3 min
histereza 3 st.
wentylator na 2
czy może ktoś tak spróbował ? i podzielił sie swoimi przemyśleniami i ustawieniami na forum
Pozdrawiam wszystkich Jan

Witam poczta@alarmy.bydgoszcz.pl
Napisz jaki masz piec czy z podajnikiem czy nie .
Jaki regulator i swoje parametry
Pozniej mozemy moze cos powiedziec na ten temat
Do uslyszenia Stanislaw

Witam wszystkich użytkowników

Mam pytanie troche z innej beczki..
Czy ktoś z Was ma może ustawiony piec Wylotem spalin nieprostopadle do otworu w kominie?
Chodzi mi o to, że w projekcie mojego domu wejście w ścianie do komina jest praktycznie przy samych drzwiach kotłowni i jak postawie tam piec nawet najmniejszy to..... wiadomo. Muszę więc piec przesunąć jakieś 1,5m - 2 m w prawo i tu sedno mojego pytania rura dumna będzie przebiegać około 20cm prosto potem kolano 90-stopni w lewo i do góru znów kolano 90-stopni i dopiero do komina, jak myslicie czy takie rozwiąznie zapewni odpowiedni ciąg w kominie czy zwłaszcza na tych kolanach nie będzie osadzać sie za duży "syf"

Z góry dziękuje za wszelkie informacje

Witam.
Niestety ja nie mam takiego zaworu 4 drożnego.
Czy jak nastawie temp. zadana 60 stopni(żeby nie było skraplania ) i przykręce trochę grzejniki to piec szybciej przejdzie w stan czuwania czy zagotuje wode w piecu.
Jestem w tym temacie troche zielony.

Jeżeli masz odpowiednio długie przerwy w pracy pieca w podtrzymaniu to nie zagotuje, ale to nie rozwiązuje problemu. Powrót wody do kotła może być nadal zimny i w dolnej części kotła może występować skraplanie. Zawór 4d jest jedyną ochroną kotła przed korozją.

Zakupiłem piec Galmet 17 kw na ekogroszek niemoge sobie poradzić z ustawieniem sterownika (perfekt)pierwszego dnia po podłączeniu pieca paliło się jakoś wiecej ekogroszku wyrzuciło do popielnika niż spaliło a później niechciało się wogóle palić poproszę o pomoc w ustawieniu takiego sterownika i doboru odpowiednich parametrów zima/lato

witam kolego tez mialem dotychczas problemy z ustawieniem kotla ale to przeszlosc kilka prob i gra 1 Korekcja nocna -2 C
2 Korekcja ekonomiczna -2 C
.
5 Moc kotła 100%
6 Ilość powietrza 70%
7 Tryb pracy zimowy
8 Temperatura cwu 46 C
9 Temp.załącz.pompy c.o. 25 C
10 Zakres regulacji 1 C
11 Czas całkowania 80s
12 Współczynnik pogodowy 70%
13 Obroty min.dmuchawy 20%
14 Obroty max.dmuchawy 70%
15 Czas ruchupodajnika 10s
16 Max.przerwa pracy 30min
17 Min.przerwa pracy 30s
18 Przerwa nadzoru 14min
19 Czas nadmuchu nadzoru 5s
20 Moc nadmuchu nadzoru 0%
21 Min.temp.zadana 50C
22 Czas wygaszania 90min
23 Priorytet cwu aktywny
24 Histereza cwu 3 C

i na grzejniki daje 30stopni a powraca az 29stopni

WItam

Napisz jeszcze ile spalales ekogroszku na miesiac i jaka temperatura w domu i jaki metraz.

Ja mam 130m2 i woda 140 litrow spalam okolo 800kg na miesiac temp. w domu 22-23 stopnie.
Pozdrawiam Stanislaw

mam małe pytanko w sprawie ustawienia pieca galmet 17kw ze sterownikiem perfekt. Chodzi mi jakie usawienia sterownika powiny być żeby była tylko ciepła.

Witam

W sterowniku nalezy znalesc moc pieca i zmniejszyc moc do 30%. Ustawic temperature np; 55 stopni .
MOzna zmniejszyc jeszcze podawanie na 5 sekund.
Pozdrawiam Stanislaw

witam , jakis czas próbowałem napisac cos na tym forum ale nieszło wysłac, dlatego próbuje ponownie , jak wiadomo mamy lato a własciwie jego koniec , podczas lata cały czas paliło mi sie w piecu ,przypomne piec galmet 25kw ,poniewaz grzałem ciepła wode (rodzina 4 osobowa) i jestem bardzo zadowolony, na 40 dni starczało mi około 100-110kg eko-groszku ,

Witam

Ja tez mam taki piec .
Jaki sterownik.
Podaj swoje parametry jak mozesz.
Ja tez latem pale ale spalam caly zbiornik na 40 dni.

Pozdrawiam Stanislaw

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.